Leska - opšta tema

Imali smo veoma topao april i veci deo maja tako da je verovatno to razlog ubrzavanja vegetacije
 
Meni svi dobri osim rimskog.on je smecurda teska. I prosle godine me smorio sa truljom.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Ova godina je napredna, tj poranilo je sve pa tako i leska.
Ja sam nakupio 100tinak kila i svaki je pun i zdrav, malo ih je više u rubnim redovima i verujem da mu je i vetar pomogao da se otkači. Uglavnom ove godine sigurno ranije krećem sa sakupljanjem.
 
Pozdrav kolege.Yiipi u pravu si-rimski je najpodlozniji moniliji tj.toj trulezi ploda i po meni jedna od najlosijih sorti...
 
Tonda Gentile Romana i Rimski (okrugli) nije ista sorta?

Ja sam neko vreme bio odsutan sa smanjenim mogućnostima korišćenja interneta. Od mojih 200 sadnica, posađenih pred novu godinu, samo
3-4 komada nije preživelo do ovog kišnog perioda. Sada su to lepe biljčice. Okopane su i tretirane sa različitim sredstvima onako kako sam ja znao i mislio da treba.
Insekticid, grinje, kontaktni i sistemični fungicid. Sledi još jedno polivanje sredinom avgusta. Imam desetak matorih od 15-20 godina koje nikad nisam nešto posebno pazio
već samo redovno čistio od izdanaka da se ne ubokoraju. Nikad ni približno nisu imali ovoliko roda...
 
da li moze sad da se baci neko djubrivo oko leske tipa kan..?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
pa ne znam zato pitam jer nisam bacao nista od početka pa da vidim jel bi sam vredelo da nesto bacim..

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Koliko ja znam azot bi sada produžio vegetaciju, pa biljka ne bi na vreme ušla u fazu zimskog mirovanja, a samim tim je velika šansa da dodje do zimskog izmrzavanja
Tako nekako...
 
Na uzorku od 20 lesnika radman mi je 46,66 % ove godine. Negde sam procitao da jezgro kalira oko 6 % tokom susenja u vremenu od berbe do prodaje, ako to stavim u racunicu, radman bi bio 43, nesto posto. Sve u svemu ovo je bila dobra godina za lesnik. Ostaje jos da se vidi cena

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Prijatelji lesnikari da li se nešto ovako kod vas pojavilo, ako jeste molim vas za pomoć o čemu se radi i sta raditi?

attachment.php


attachment.php
 
Pomoc neobhodna!

Pojavilo se na gornjim listovima nesto belo, rekao bih da je to pepelnica... nek me neko ispravi... i sta raditi povodom toga.

pojavilo se kao rdja po liscu , i opada lisce samo tako. jel je to kraj vegetacije il sta je u pitanju, dal prskati i kako reagovati

hvala molim
 
Kako se zove formulacija 8:16:24. Znao sam ali sam zaboravio.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Ne znam kako kod vas, kod mene lesnik nikad bolji! Imam samo par leski za svoje potrebe, ali i rodnost i kvalitet vrhunski
 
Zar ne postoji generalno neki plan kad i sa čim treba prskati nezavisno od situacije na terenu? Koliko je moguće redovnim prskanjem na vreme sprečiti bolesti da ne bi posle morala biljka da se leči? Da se ne čeka da se bolest (pepelnica na primer) prvo pojavi pa onda da se prska...
 
Nazad
Vrh