Cena soje rod 2018

Peet da ti tako znas unapred sta ce biti ti bi verovatno sad imao, ili imas, bar 2-3 miliona evra u zaledjini koje si zaradio pametnom trgovinom :ppozdrav:
 
Бум били срећни, ако буде 40 динара...може се лако десити да склизне испод тога и то много...све зависи колко ће држави требати пара, да намакне....
 
Soja je bolje izgledala 2016 nego sad,tako da nece ni biti prinosi ko 2016, cak mislim prosecna godina,i zita su lepo izledala pa opet prosek,cenu kolko sam cuo tu termalnu od blizu 40 nece da uzimaju veliki igraci,neg ce je lagerovati,mozda znaju nesto.A sta raditi nebi da savatujem nikog posenbo ja koji sam mesto 52 prodo po 40.
 
Peet da ti tako znas unapred sta ce biti ti bi verovatno sad imao, ili imas, bar 2-3 miliona evra u zaledjini koje si zaradio pametnom trgovinom :ppozdrav:
Pa jbg nesto i imam, jedno 10.000 e manje jer nisam je prodao jesenas po 54 a sad mogu izvuci oko 42 din:osmeh:
Nije ni takav bizns za zanemariti.:osmeh:
Aj u 2 piva da ce sigurno konacna cena biti ispod 40 din.:ppozdrav:
 
To ti je kad se dva put, ili vise puta za redom useres u gace, pa se ispostavi da radis namerno protiv sebe i volis i izaci tako usran:osmeh:
Za sad jos se nije spojilo dva put za redom jer sam prosle god. bio dobar oko 8 din po kg u Maju u odnosu na jesenju cenu. Ali ovaj put bas mi nekako smrdi u tim jebenim gacama:osmeh:
 
Ne znam Peet sta da ti kazem, ali jako tesko mogu da prognoziram sta ce biti sa cenom u oktobru, niti se trudim.
Prizeljkujem bar neku pribliznu ovogodisnjoj.
 
Mozda cika Kole izađe sa boljom cenom na jesen.Moja neka prognoza je da ce ici soja na 45 oko nove godine.Ako ponude neku cenu od 38-40 din u vrsidbi ja cu da ostavim na lageru.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Ja sam optimista,jedino mislim da će kvalitet robe ove godine biti puno iznad prošlogodišnjeg otpada pa ce doja lakše naći put do EU.ako bude 45 + din prodajem odmah ako bude ispod čekaću dok mogu finansijski.Ili druga opcija (Ženina ideja) pola pradati pola čuvati kaže kaješ se samo 50% ili što si prodao pola ili što nisi.
 
Ja sam optimista,jedino mislim da će kvalitet robe ove godine biti puno iznad prošlogodišnjeg otpada pa ce doja lakše naći put do EU.ako bude 45 + din prodajem odmah ako bude ispod čekaću dok mogu finansijski.Ili druga opcija (Ženina ideja) pola pradati pola čuvati kaže kaješ se samo 50% ili što si prodao pola ili što nisi.
50% terminski i 50% na lager, tako mi sinula ideja dok sam spavao. :osmeh:
 
Mozda cika Kole izađe sa boljom cenom na jesen.Moja neka prognoza je da ce ici soja na 45 oko nove godine.Ako ponude neku cenu od 38-40 din u vrsidbi ja cu da ostavim na lageru.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka

Biće dobra cena na jesen,imam dojavu
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh