Cena soje rod 2018

Ja nisam za to. Jesam protiv pisanja koje kakvih budalaština i nagađanja, ali još malo će krenuti cena na zeleno pa treba i tu čuti i razmenuti koju informaciju, ali samo proverenu...
 
Na zalost ne mora da znaci da su to budalastine. Pored trenutnog obecavajuceg prinosa, ne treba se ni nadati da ce krenuti sa cenom od 40 din.
Nisu valjda ludi da ne uzimaju iz starta sebi koliko im volja.
 
Na zalost ne mora da znaci da su to budalastine. Pored trenutnog obecavajuceg prinosa, ne treba se ni nadati da ce krenuti sa cenom od 40 din.
Nisu valjda ludi da ne uzimaju iz starta sebi koliko im volja.

Ne mora da znači, ali to jesu trenutno budalaštine. Na jesen će sigurno neko ispasti pametan i reći "jel sam reko...", a ko će to biti to se ne zna jer su trenutno to sve budalaštine! Ja nikad nisam pisao cena će biti ovakva ili cena će biti onakva jer ja to ne znam. Kada čujem neku cenu ja to i prenesem, a da prognoziram jok... Evo vidite u temi u vremenskim prilikama kako prolaze prognostičari, malo malo pa pogode, jer se svakodnevno menja situacija, pa tako je i kod nas. Do jeseni ima još vremena ko zna šta sve može da se desi pa da ne bude tako kako neki pišu...
 
Ja sam prvi koji bi drage volje hteo da krenu bar sa 40 din.
U slucaju da ce biti dobri prinosi, videces i uverices se i ti i drugi koji jos nisu sigurni s kim imaju posla, sta ce nam raditi.
 
Biće mala cena na to smo se već navikli,samo da bude kila. Gadno je kad je cena već nikakva a ni kila se nema.
 
Eto zbog svega gore navedenog sam i rekao da bolje da nema ove teme, vec smo se pomirili sa cenom ispod 40din i sa prinosom a do vrsidbe je daleko u svakom smislu pogotovo kod soje
 
Kod nas se nudi 317 eur+PDV terminska prodaja, to je 40rsd, sta mislite?
 
Takva cena se moze ocekivati i u zetvi, mozda dinar dva gore-dole. Cena stare se stabilizovala na tom nivou i takva se cena moze ocekivati na pocetku zetve. Soja jest da ima dobar potencijal za rod, ali je jos daleko od konacnog roda. Prema svemu sudeci vec sad se moze pricati o nekom min rodu od 3 t/ha jer zaista toliko vec ima formiranih mauna za koje je obezbedjena vlaga. Za nesto vise zaista ne bih smeo da garantujem, dok je ovo po prilicno izvesno. Ranije sorte su za sad u prednosti jer im treba i manje vlage do zavrsetka vegetacije.
 
Cena je ista bila na berzi 20 il 80..ti dobijas onu po kojoj si ugovorio.
 
Nazad
Vrh