Cena soje rod 2018

Danas trgovano većom cenom nego juče.Ovog momenta se cena izjednačila sa onom od jesenas s tim da je od žetve proslo 9 meseci tako da se cena jos nije izjednačila zbog lagera,utovara,istovara...
 
Kolika je danas bila cena. Imam fore do dvadeseteg da prodam lager, da čekam još koji dan? Da bar malo ublažim (psihološki) loše odluke kod lagera kukuruza (prodao sam ga juče i manje dobio nego da sam ga jesenas sa njive prodao po 14 din).
 
Изгледа да су прошла времена лагера и тих пар дин више изгуби се на трошку лагера,био он услужан или кућна варијанта....Цена лагера треба да буде 5-10дин већа од оне Јесенас-Летос да би ту било те зараде о којој сви диванимо у жетви....Ја у назад пар година све продам одмах и довиђења узмем новце одрадим шта треба и то је то јер једно кајање не гине како год да окренем.
 
ako cuvas kuci to je skroz druga prica nego kad das nekome da ti cuva robu!!!
1;kad das skladistaru zavisi ko kako te jebe ali uglavbnom ima troskova :ulaz,rastur,lom,defekt,mesecni odbitak,i ako ne prodas njima ondak i izlaz!!
ZNAJU DA UZMU I 15%
2 kad ostavis kuci ako je vlaga ispod 16%(soja je maltene uvek suvija) imas na vagon 3 kw stuje ulaza i 3 kilovata stuje izlaza!!(jedan kilowat stuje kosta od 5-15 din zavisi kojoj si zoni)
MAXIMALNO 100 DINARA IZADE UTOVAR ISTOVAR VAGON SEMENSKE ROBE!!!(sa puznim elevatorom ako seme curi u nju)bez fizicih radova!!!
 
Nikad nisam razmisljo o tome da ima troskove i oko tih 3 kw potrosnje struje:osmeh:

Sve zavisi od skladistara do skladistara. Neki uzimaju lezarinu 1% mesecno, neki manje, neki daju pdv ako skidaju lager, neki ne daju, iako skidaju lager, neki ne skidaju lager ali ne daju pdv. Tako da kod svih je skoro razlicito. Na nama je da se odlucimo kome dati.
 
Није пуно боље ни кући да је држиш.Ако си већи произвођач можеш извући динар два на количину а о 5 и 10 дин.да ћеш добити тога нема уназад сигурно 5 год ако не и више.Најбоља варијанта да је иселектујеш и продајеш као семенску по 60-65 дин/кг
 
ratatatui necu ja da se raspavjam ali nisi u pravu!! 2016 rod soje su kupovali u sezoni po 40-41 din po kili!!dobro se secam 2017 maju prodao po 52 dinara(kao neselektirano)mogao bi dobiti vise kasnije 55-56 ali zajebao sam se nisam cekao!!!samo da zas da to nema 5 godina unazad!!
 
ako cuvas kuci to je skroz druga prica nego kad das nekome da ti cuva robu!!!
1;kad das skladistaru zavisi ko kako te jebe ali uglavbnom ima troskova :ulaz,rastur,lom,defekt,mesecni odbitak,i ako ne prodas njima ondak i izlaz!!
ZNAJU DA UZMU I 15%
2 kad ostavis kuci ako je vlaga ispod 16%(soja je maltene uvek suvija) imas na vagon 3 kw stuje ulaza i 3 kilovata stuje izlaza!!(jedan kilowat stuje kosta od 5-15 din zavisi kojoj si zoni)
MAXIMALNO 100 DINARA IZADE UTOVAR ISTOVAR VAGON SEMENSKE ROBE!!!(sa puznim elevatorom ako seme curi u nju)bez fizicih radova!!!
Svaka ti čast ako je tebi u tvom magacinu trošak samo to malo struje.
Ostavio sam je i 2017.u magacin da čeka cenu,pa sam je 2018.prodao za 9 din manje nego što je u žetvi bila.I svoj magacin je kocka,kao i sve ostalo.Može da bude jako jepe zarade a može biti i kiks.
 
spajki da ispricam i ja celu moju pricu!!
2016 te ostavio vagon i nesto soje 2017 te 3 maja po 52 dinara kg(ali mogaosam i jos boje jer je vrh cene tada bila 55-56din) u zetvi bila 40din!!
2017 jedva rodila soja umesto 2-2,5t po kj rodio 500-700kg nisam prodao po 50 dinara u zetvi jos dan danas stoji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!neznam koliko cu da gubim na njemu!!!!
2018 nisam prodao u zetvi po 36.5din jos uvek ceka boju cenu danas bi mogao prodati po 40,40 dinara ali u februaru sam mogao prodati po 42 !!!

JA NI JEDNOM NISAM REKAO DA JE SIGURAN DOBIT AKO SE LAGERUJE SOJA KUCI ALI AKO SE LEGERUJE KOD NEKOG 100%SKLADISTAR ZARADUJE!!
trosak lagerovanja meni 3kw struje unutra 3 kw struje napoje!!!ostatak sve zavisi od srece !!!!!
 
Kolika je danas bila cena. Imam fore do dvadeseteg da prodam lager, da čekam još koji dan? Da bar malo ublažim (psihološki) loše odluke kod lagera kukuruza (prodao sam ga juče i manje dobio nego da sam ga jesenas sa njive prodao po 14 din).

Prodao sam danas soju sa lagera po 38.7 din (sa pdv).
 
vidite kad date nekom da cuva vasu robu koja i ne postoji samo na papiru jer je vec odavno prodata ,pacaju koliko vam zele posle!!!!!u farkomercu danas placaju na svakom njihovom otkupnom mestu 40.40dinara!!!
 
Ало бре ти не живиш од овог посла сам си се одо,имаш лагере неке од кулина бана ту причу причај неком другом.Просечан паор ниси и не зависиш од ове производње.Попричај са неким ко треба да се раздужује било кредитно робно или закуп да се плати, ти очигледно да од овог наведеног ништа немаш и не мораш .
 
Poslednja izmena:
ratatatui ja sam lepo naglasio da necu da se raspravjam !!samo sam rekao da nisi u pravi sa cenom proteklih 5 godina jeste da je bilo velikih raznika ceni u zezoni posle zetve 40din 2016godine i posle pola godine 2017 u junu julu 55 dinara bila cena!!!
a ti mozes tu da se cepas i da vices kockastim slovima koliko hoces!!
a vezi zaduzivanja ko vas terao i vi u turji vozite sve skupe masine john deerove i ostale skupe masine!! niste razmisjali da ovako su vas vezali za stub kao kera??
bas obrunuto bi trebalo svako da drzi kuci robu i nek trgovci da dolazi kod nas da traze robu !!dugcija bi bila cena!!ne ovako uzmete kredit i zaduzujete se 20 godina!!!!????
placate arendu 400-500 eura po jutru takmicite se ko moze vise arende da placa u selu sad se kukate da morate prodati posle zetve odmah!!??
A DA NE ZIVIM OD ZEMLJORADNJE NEGO SE KLOSARIM IZ NJE!!!
 
Cena soje rod 2018.je trenutno u padu.Niko od kupaca se i ne gura da je kupuje.Što bi je i kupovali kada je slobodan-bezcarinski uvoz sačme od gmo soje.
 
Nazad
Vrh