Cena soje rod 2018

36-37 din konačna cena ,informacija od pre neki dan,jedan od većih igrača.Cenu suncokreta je pogodio (čitaj znao), ostaje da vidimo za soju.
 
Ja sam danas cackao, ali nista nisam uradio, ne nude nikakvu prodaju soje unapred kod nas. Cuo sam da su neki vec skidali, prinos oko 2 tone po kj
 
Kod nas u zadruzi trenutno 37 din. za novi rod i ne znaju da li ce to biti i konacna cena.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
[h=1]Viktorija grupa odredila konačnu cenu soje - 310 evra[/h]U Srbiji postoji mnogo manjih otkupljivača, privatnih mešaona stočne hrane i vlasnika malih ekstrudera koji će verovatno davati bolju cenu od Viktorije

Viktorija logistika, to jest Viktorija grupa, odnedavno deo MK grupe, inače najveći kupac soje u Srbiji, odredila je konačnu cenu za ovu uljaricu i ona iznosi 310 evra po toni, odnosno 36,6 dinara kilogram, saznaje Agrosmart.Reč je o soji franko utvarenoj u vozilo kupca, to jeste Viktorija logistike.S obzirom na to da se lane cena kretala od 48 do 50 dinara, ratari, bez obzira na bolji ovogodišnji rod, verovatno neće biti zadovoljni uslovima koje je odredio najveći kupac. Soja se već diže s njiva, a prinosi su, sudeći po prvim žetvenim danima, bolji nego prošle godine i lošiji nego pretprošle.Kako sada stoje tržišne prilike, cena soje koja će ići u izvoz će biti viša. Trenutno se, prema saznanjima "Agrosmarta" ugovora takozvana fob cena od 340 evra tako da će se mnogi prodavci okrenuti ka izvoznim kompanijama.Treba imati u vidu i to da u Srbiji postoji mnogo manjih otkupljivača, privatnih mešaona stočne hrane i vlasnika malih ekstrudera koji će verovatno davati bolju cenu od Viktorija grupe.

http://www.agrosmart.net/vesti/viktorija-grupa-odredila-konacnu-cenu.html
 
Viktorija vise nije zanimljim trgovac sojom. Ima mnogo malih otkupljivaca i preradjivaca koji izvoze i preradjuju soju. Kod suncokreta je to sasvim jedna druga prica. Mislim da je jedini spas Banatskim paorima koji su poznati proizvodjaci suncokreta da se udruze i naprave svoju fabriku.
 
Kod nas na jednom mestu konacna cena 37 a na drugom 32 akontna

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh