Cena soje rod 2018

Bulaic Backa Palanka 40 din akontno
 
Leko ne zajebavaj bez potrebe sa dezinformacijama.
Sad sam pricao sa Milanom i kaze da je ta cena od 40 bila pre 2 nedelje. Trenutno placaju 32 akontno.
Ja ne zajebavam i nisu dezinformacije moj dobar prijatelj inace clan foruma Stari Vujadin cuo se sa Bulaicima pre dva dana i tad mu je cena ponudjena od 40 din akontno i recena da dodje da potpisu ugovor.
 
Daj proveri ima li istine?
Ako je rekao Stari Vujadin onda nema greske,uostalom ko ih sprecava da izadju samo sa normalnom cenom u odnosu na kostica i ove njegove poslusne grobare,soja nije roba kao suncokret da mora odmah u njihove ruke videcemo imaju vremena da se poprave i ostali jer se nece bas nakupovati soje
 
Bojim se da manji otkupljivači nemaju ni slobodu ni interes da soju plaćaju više od Viktorije. Tako je bilo za vreme Ruže i Babovića a nastaviće se i u Kostićevom dobu. Inače mnogo pozdravljam M.Bulajića, Rozaliju i ostatak njihovog tima:ppozdrav: Da su nam živi i zdravi!
 
Ja sam samo napisao da sam licno komunicirao sa Milanom Bulajicem i covek lepo mi je rekao ono sto sam napisao.
Da je do mene, ja bih drage volje hteo i vecu cenu od 40 din.
Druga informacija je ta da i kukuruz ce ici jos nize.
 
Danas kolega zvao firmu za koju sam ja prodao terminski po 315e+PDV da pita za cenu, rekli su da nema te ponude odavno i moze samo nize da ide za sad.
 
  • Like
Reagovanja: fox
Писао сам ко зна колико пута и овде а и на неким другом форумима, да је ДРЖАВА та која одређује цене откупљивачима и да она највећи кајмак убира, онда се ту угради откупљивач, а нас ко јебе...

Да ми се није десило што ми се десило у породици, одавно би дигао кофере и отиша, требао сам да идем, али нажалост до дањег остајем у овој гологузији од државе....где старлете/курветине, певаљке и остала багра зарађују на стотине хиљада евра....
 
Писао сам ко зна колико пута и овде а и на неким другом форумима, да је ДРЖАВА та која одређује цене откупљивачима и да она највећи кајмак убира, онда се ту угради откупљивач, а нас ко јебе...

Да ми се није десило што ми се десило у породици, одавно би дигао кофере и отиша, требао сам да идем, али нажалост до дањег остајем у овој гологузији од државе....где старлете/курветине, певаљке и остала багра зарађују на стотине хиљада евра....
Kajmak ne ubira drzava neg bratic i kamanjola
 
Danas Hrana Produkt izašla na prijemnom mestu sa akontnom cenom za soju od 32 dinara.Konačna cena će se utvrditi 30.09.
Svođenje na SRPS kvalitet 13% vlaga i 2 % primese.Troškovi na prijemu naturalno : utvrđivanje kvaliteta 0,5 %; kalo i rastur 0,5% i lager 0,8% mesečno počev od 01.10. Ako se roba izvlači sa lagera,a ne prodaje skladištaru,onda još nekoliko stavki pride.
 
Nazad
Vrh