Prikracivanje izdanaka i održavanje malinjaka nakon sadnje

U februaru posadjen vilamet 300 sadnica sada su porasle skoro 200cm .Dali ih vezati za zicu posto je postavljena i prekratiti ili pustiti da raste pa na prolece vezati i rezati.
 
Moze neko da postavi link ili ukratko objasni postupak vađenja i presađivanja sadnica?

Nameravam na jesen da podsadim, pa posto cu imati da vadim iz svog zasada, eto koristila bi mi vasa pomoc

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
 
Moze neko da postavi link ili ukratko objasni postupak vađenja i presađivanja sadnica?

Nameravam na jesen da podsadim, pa posto cu imati da vadim iz svog zasada, eto koristila bi mi vasa pomoc

'ajde ti blago meni s' jeseni ovamo, nameravam da cupam za drugu parcelu. ::vadjenje_repe:: Malo gledas, malo pomognes...ima da znas zajebalo vek! :osmeh: Jos posle mozes da naplacujes znanje ::novac:: :haha:
 
He he, bih ja, no i mene ceka isti posao. Ako je po sistemu cupanja repe nema problema, mene zanima da li se na taj nacin ostecuje korenov sistem?

Moje pitanje se odnosilo, da li se pri vadjenju koristi neki alat, tipa asov, pa se na taj nacin vrsi iskopavanje?

Takodje, na koliko se prekrati sadnica kada se izvadi i presadi na zeljeno mesto?

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
 
Naravno, malo smo se nasalili. Licno nisam vadio sadnice do sada, s' jeseni cu. Gledao sam momka prosle jeseni kad je vadio, prosto ko pasulj. Onu koja moze da se iscupa, on je cupao, koju nije mogao, tu je budak i ocas posla. Cak mu je na prolece jos vise nicalo na starom mestu jer je deo korena ostao u zemlji, nicalo kao ludo! Korov je to...
A bile su jos zelene kad ih je vadio, onom kome je prodao skoro svaka krenula ovog proleca. Skracujes po potrebi, nema razloga da budu vise od 30-40 cm.

Pozdrav zupa100!
 
hteo bi da posadim travu u malinjaku izmedju redova,dali je dovoljno da se odmaknem od reda 25 cm.
 
Tako nesto sam i ja mislio, cenim da je 25 cm sa obe strane reda dovoljno

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
 
Ljudi o cemu vi pricate... Svi se bore da suzbijaju travu a vi bi da ju sadite... Ja mislim da bi ipak bilo bolje posaditi kukuruz izmedju redova... mogao bi da posluzi kao naslon umjesto stubova... :( Pa mislim stvarno........ :( :(
 
Ljudi o cemu vi pricate... Svi se bore da suzbijaju travu a vi bi da ju sadite... Ja mislim da bi ipak bilo bolje posaditi kukuruz izmedju redova... mogao bi da posluzi kao naslon umjesto stubova... :( Pa mislim stvarno........ :( :(
odgovor sasvim na mestu.oni neznaju da ima cviliv od travu,a preporučio bi mešavinu travu bela det.,crvena det.,pa ljulj pa .....da jedna drugu sustize,i ja tako u kruške zasadi pami se besi kad treba trimerom da radim,a milion putasam prskao glifosalom,aono samo izbija li izbija,pogotovo ljulj.:
 
Ljudi o cemu vi pricate... Svi se bore da suzbijaju travu a vi bi da ju sadite... Ja mislim da bi ipak bilo bolje posaditi kukuruz izmedju redova... mogao bi da posluzi kao naslon umjesto stubova... :( Pa mislim stvarno........ :( :(
Stvarno se i ja pitam cemu saditi travu...
5244c320cd19e0eee7cdeab3eee419a2.jpg


Sent from my C6603 using Tapatalk
 
U tebe pevac ko iz Djokine pjesme... :D "Taj je skakao i na guske i na patke" :D :D
 
Nazad
Vrh