Chat 7

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za mornara
Druze tvoje pisanje po forumu kao da si naduvan ili pijan je ocigledno non stop i ne bi diskutovao sa tobom o bilo cemu pogotovo sa kim sam ja dobro a kamo li obrazovanju,posto vec vidim da si neka odrpina koju niko ne slusa a zivi u iluziji jugoalovenstva i nema gde da davi pa udaras po forumima o politici i nekim stavovima koje realno nikog ne interusuju i vecina verujem kad vidi tvoj post ga preskoci sto iskreno radim i ja,jer zamara.sve najbolje i nastavi da zivis u iluzijama dok ne umres.
 
Kako na kojoj teritoriji je buknulo, tako su vojnici i odlazili. Ja sam bio u vreme kada su svi otišli, ostali samo Srbi i Crnogorci. Imali smo samo jednog albanca sa Kosova, koji takođe nije ostao do kraja. Mi smo držali frontove sve dok nismo bili ekonomski prisiljeni da se povučemo, tj pod teškim sankcijama. Tvrdoglavo smo se borili za Jugoslaviju dok nas i Crnogorci nisu napustili. Iznenadio sam se kada smo promenili ime države u Srbija.

Profesor Zec u videu je ekonomski dobro objasnio. Tvorevina je funkcionisala dok je bilo para. Kada je krenula prva kriza 1974, sastali smo se da podebljamo granice, a kasnije se u krvi razdružili. Ja sam ubeđen da krvi nije trebalo biti, kao što nije bilo sa Makedonijom i Crnom Gorom.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zec nije u pravu.Kada je pao Berlinski zid raspao je se SSSR i Cehoslovacka.Morala je nestati i Jugoslavija.Sto je nestala u krvi?Van granica Srbije je ostalo cini mi se 40% Srba.Milosevic je pokusao na trapav nacin da im izdejstvuje pripajanje Srbiji ili bar siroku autonomiju,pogresno je racunao da ce se Rusi brzo konsolidovati i da ce mu priteci u pomoc.

Momo razlika je ogromna.Porez je samo jedna stavka,nije isto kada se upotrebi da poboljsa skolu tvom detetu ili ti plati lekara ili ti uradi put ili ode negde u Istambul ili Brisel.A mnogo bitnije je da ne dodje neko da te vodi u Jasenovac jer smatra da si ti Srbin,bez obzira sto se tebi ne svidja nacionalna pripadnost.
Evo Kurdi su ziv primer sta znaci nemati svoju drzavu.Raspitaj se kako zive i kakva prava imaju ne samo u Turskoj....
 
Nas problem je sto tezimo Rusiji a oni su nam daleko. Oko nas je Nato a mi bi kontra. Inace prodali su Bambi Koka Koli, prodat je Marbo Pepsiju. Ista ekipa drzi i Imlek. Imlek je u krugovima mlekarstva ucenjivac prema proizvodjacima mleka koji su manjeg obima (sa kojima moze i ovako i onako). Verovatno je u planu prodaja Imleka nekoj Campini/Danoneu.
 
ZA PUTINA Reci mi Putine ali iskreno sta bi rado da se zaljubis do bola u neku damu koja nije nase gore list a i ona u tebe na prvu i dogodi ti se najuzviseniji momenat POLETIS ma sve je bajkovito SMEJES SE 24 SATA i onda shvatis da je ona Hrvatica,Makedonka,Slovenka ili Bunjevac iz Vojvodine a vec ste blizu veridbe sta bi ti radio i kako bi postupio a pitam te jer ja sam u zivotu obozavao razne boje i nacije i ja sam covek koji gradi mostove a ne rusi ih i covek koji posebno preferira zabranjeno i nedodirljivo dali imas prepreku u glavi koju nemozes da otklonis I KOJA JE JACA I OD STRASTI a kada pogledas KO JE KO pa pola estrade ima vanbracnu decu a ranije se nije koristila zastita toliko prilikom seksa pa samo na estradi nemozes da nadjes coveka koji nema vanbracno detence a KO KOME GARANTUJE U NA OVIM PROSTORIMA DA JE TO STO JESTE previse si se zatrovao sa nekim nacionalnim indentitetom a to utice na lepotu i sarm PS ODGOVORI MI NA PITANJE A JA CU POSLE DA TI SAOPSTIM PRAVU ISTINU A TO NISI UCIO U ISTORIJI TAJ CAS SE NIJE EMITOVAO A KADA BUDES CUO ISTORIJSKE CINJENICE dobro ces se zamisliti da li da nastavis tim putem nacionalizma i sovinizma a cak ce ti i biti smesno koliko si bio u zabludi i bices mi zahvalan sto sam te preobratio na pravi put i vratio ti veru u ljubav u zivot u ljude POZZ i odgovori na pitanje o ljubavi
 
(H)Vatanje ribe na Malti...

[video]https://www.facebook.com/severeweatherEU/videos/633438087087224/[/video]
 
Ja sam bio redovan vojnik u VP prva borbena uzbuna idemo u deblokadu Pologa jer se kao narod pobunio i zaustavio celu jedinicu.A u vodu 40% potencijalnih "neprijatelja", pa i sam komandir voda Albanac :haha: Albancima asove u ruke bez licnog naoružanja, a ostali su dobili bojevu municiju i mi jasno naredjenje metak u cevi i otkoceno oruzije, ako se pripuca prvo se dejstvuje po tih 40% medju nama.

Kad smo se vratili, opet uzbuna i postrojavanje izlazi komandir kasarne i kaze ko iz bilo kog razloga ne zeli da brani ovu zemlju nek odlozi oruzije i krene ka kapiji, 80% Hrvata, Albanaca i Muslimana spusta oruzije i krece ka kapiji bez da im iko rec kaze, cim su izasli odmah krecu da psuju majku cetnicku i da prete kako ce da nam naplate kad se sretnemo.

I takva vojska bilo sta da odbrani :haha: odemo na zadatak pola pobegne, pa musliman je prevrnuo lasera kad su raketasi isli ka Vukovaru umesto da uhapse nesrecni zastavnik ma uplasio se nemoj vise da vozi, ujutru mu fali 10 ljudi.
 
Mislim da su nas političari izdresirali i doveli do propasti svih ovih malih državica.Lepo je Vasil izjavio da je trebalo uhapsiti 3 čoveka.Ovako razjedinjeni služimo kao igračke strancima anaročito njihovim investitorima koji u koaliciji sa našim ratnim profiterima kupuju fabrike i zemlju za male pare i kod kojih mi radimo za male pare.Srbi,Hrvati,Muslimani-Kad će to shvatiti.Potičemo od istih roditelja.Pa ljudi i jezik nam je isti,samo dijalekti su različiti.Šta nas razdvaja-vera.Ma nek veruje ko u šta hoće.Čim sam 91 prvi put video popove i hodže na TV,znalo se da će biti krvi.Ne znam kad ćemo se dozvati pameti
 
Sve ok zakuvali su, nego samo mi jedno nije jasno dokle pametni popustaju budalama, dal se boje da zbog rasprave sa njima ispadas i ti budala
I otkad je pravim ljudima problem i ponekad ispasti budala, ako se ja pitam puno se cuti do onih koji imaju sta reci... ili spreciti
I ovo je moglo proci bez rata, jesu li hteli da se odvoje - jesu, jesu li izglasali jesu - srbi su bili nezadovoljni ali precutali bi - samo da budala nije poslao budalu, a narod je to dopustio


Untitled-1.jpg
 
Sad sam čuo da nam stiže u Mitrovicu AV u petak,i pravi se organizacija da se kao skupe grupe ljudi u raznim delovima grada i onda kao svi spontano krenu prema centru grada i napravi se reka ljudi.Prava režija.Sve to treba govnjivom motkom.
 
Jeste, bezobrazni, odlazili iz JNA i psovali nam majku četničku, a mi smo bili tako fini da smo im i sendviče za uz put poslali?
Psovali smo i mi njima. Rat je, šta ćeš drugo. Moje selo živelo u ubeđenju da ako se ne odazovemo odbrani Vukovara, doći će ustaše da nas kolju u Jagodini. A ono i hrvati su imali problem sa dezerterima i prebezima u zapadnu evropu. A Rus će da nas pomogne kao ‘45-te. A u stvari ‘45-te nisu nikog pomogli, nego su osvajali teritorije sve do pola Berlina. Gde god da su prošli, to je ostalo u SSSR bloku. Svi osim YU.

Narod uvek krene za budalom i slepo veruje. Eno današnjeg primera. Televizije emituju priloge kako žene kuvaju pekmez(sezona pekmeza u februaru), predsednik ide da proba pekmez i valjda da neku subvenciju za seoski biznis. Džemovi krčkaju, mirišu, mmmm...veruj mi na reč, ja sam presednik...a smederevac nema čunak? E tako kod nas sve funkcioniše, na reč.

7ec5f55be174dc3b3d077d00a354ee51.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hrvati su imali svoj "tisucljetni san" o nezavisnoj Hrvatskoj.I drugi su zeleli izlazak iz Jugoslavije.Srbima je Jugoslavija najvise odgovarala.Najveca nacija su bili Srbi,teritorije na kojima zive su bile u jednom pravnom i ekonomskom sistemu.Greska je bila u tome sto Milosevic vec 1989 nije skino petokraku sa cela i nije raspustio KP Srbije vec ju je samo preimenovao SPS.Da je odmah prihvatio orocenu konfederaciju (fakticku nezavisnost republika) i da je krenuo bezrezervno ka integracijama u NATO sve bi drugacije bilo.Srbi bi ostali van granica Srbije,on bi verovatno ubrzo bio smenjen i bio bi uvazeni penzioner.A sve republike bi sada bile u EU i NATO.
Ekonomski slom se mogao izbeci onako kako su ga Slovenci izbegli,konceptom koji je razvio njihov vrhunski ekonomista Joze Mecinger.
Ali sve je to nagadjanje,sta bi bilo da je bilo.Tu smo gde smo.
Morate shvatiti zasto su Srbi satanizovani od Zapada.Zbog toga sto su se jedini opirali padu komunizma u Istocnoj Evropi.U svim zemljama Istocne Evrope,posle sloma SSSR-a bivsi komunisti su izgubili izbore.Od Poljske sve do Bugarske.Jedino su ostali na vlasti u Srbiji i Crnoj Gori.Ovde mislim na ideologiju komunizma.Naravno da je Tudjman bio u KPJ i cak partizan u Drugom svetskom ratu.Ali 1990 on je bio HDZ sasvim suprotna ideologija,na liniji sa politikom zapadnih zemalja.Tako je bilo u citavoj Istocnoj Evropi sem u Srbiji i Crnoj Gori.Uskoro je i Milo promenio ideologiju.pa je Srbija ostala sama.

I danas Srbija sa istim politickim slepcima kao nekada,gura prst u oko Zapadu promovisuci upravo onu ideologiju koju su trebali zastupati 1989,a to je neoliberalni kapitalizam.Sad je Zapaqd da bi suzbio Kinu,a i donekle Rusiju odbacio neoliberalizam i krenuo sa protekcionizmom i onim sto se naziva bilateralni medjudrzavni odnosi.Kosovo je u potpunosti na liniji koju zastupaju SAD u vezi carina koju je uvelo na robu iz Srbije.Ironicno,najveci zagovornici odbacenog Vasigtonskog konsezusa su danas u Beogradu.
 
ZA SVE NACIONALISTE HITNO ALI PODHITNO NA DETOKSIKACIJU NACIONALIZMA I ISPRANOG UMA A EVO KO SPASAVA NACIJU ali njoj ne treba aerobik karijera,spa centar ili silikoni ove dame spasavaju sta se moze spasti ovde se nezna na balkanu koje kroz istoriju koga jahao slusam svasta SAD SE POJAVILI I JEHOVINI SVEDOCI a i oni neznaju odakle vode poreklo bitno je samo da hidraulika radi kvalitetno i osmeh da se siri
 
Jeste, bezobrazni, odlazili iz JNA i psovali nam majku četničku, a mi smo bili tako fini da smo im i sendviče za uz put poslali?
Psovali smo i mi njima. Rat je, šta ćeš drugo. Moje selo živelo u ubeđenju da ako se ne odazovemo odbrani Vukovara, doći će ustaše da nas kolju u Jagodini. A ono i hrvati su imali problem sa dezerterima i prebezima u zapadnu evropu. A Rus će da nas pomogne kao ‘45-te. A u stvari ‘45-te nisu nikog pomogli, nego su osvajali teritorije sve do pola Berlina. Gde god da su prošli, to je ostalo u SSSR bloku. Svi osim YU.

Narod uvek krene za budalom i slepo veruje. Eno današnjeg primera. Televizije emituju priloge kako žene kuvaju pekmez(sezona pekmeza u februaru), predsednik ide da proba pekmez i valjda da neku subvenciju za seoski biznis. Džemovi krčkaju, mirišu, mmmm...veruj mi na reč, ja sam presednik...a smederevac nema čunak? E tako kod nas sve funkcioniše, na reč.

7ec5f55be174dc3b3d077d00a354ee51.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk

A bio si sa nama pa znas kako je bilo? Svako ko je hteo je ponudjen da Izadje na kapiju i dlaka na glavi mu nije falila, tako da te price i mi smo njima mozes nekom drugom da pricas.

Kad smo deblokirali Marsal Tito u Zagrebu doziveo sam da me baba od 70 i kusur godina gadja ciglom :haha: A mogli smo ceo Zagreb da prevrnemo, ni metak nije i spaljen niti je i jedno jedino vozilo zastao da nekog i popreko pogleda.
 
ZA SVE NACIONALISTE HITNO ALI PODHITNO NA DETOKSIKACIJU NACIONALIZMA I ISPRANOG UMA A EVO KO SPASAVA NACIJU ali njoj ne treba aerobik karijera,spa centar ili silikoni ove dame spasavaju sta se moze spasti ovde je POCELO IZUMIRANJE a pojedinci i dalje mlate praznu slamu a ovde bi ubacio i Kineskinje i crnkinje i meleskinje i SVE TO DA SE IZMESA I NEBI IMALI POLA MILIONA DEPRESIVNIH
 
Najlogičnije pitanje je šta ćeš ti u Zagrebu u vojsci u kojoj nema hrvata?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Alal ti vera decko LJUBAV NEMA GRANICE bravo SMEKERU E TAKO SE TO RADI SVE OVO DOBRO IZMESATI a ovo su tereni gde je narod izuzetno gostoljubiv i srdacan i otvoren NEBO SE OTVORILO NA NASU SRECU I IPAK CE SE SVE SRECNO ZAVRSITI
 
Poslednja izmena:
Zec nije u pravu.Kada je pao Berlinski zid raspao je se SSSR i Cehoslovacka.Morala je nestati i Jugoslavija.Sto je nestala u krvi?Van granica Srbije je ostalo cini mi se 40% Srba.Milosevic je pokusao na trapav nacin da im izdejstvuje pripajanje Srbiji ili bar siroku autonomiju,pogresno je racunao da ce se Rusi brzo konsolidovati i da ce mu priteci u pomoc.

Momo razlika je ogromna.Porez je samo jedna stavka,nije isto kada se upotrebi da poboljsa skolu tvom detetu ili ti plati lekara ili ti uradi put ili ode negde u Istambul ili Brisel.A mnogo bitnije je da ne dodje neko da te vodi u Jasenovac jer smatra da si ti Srbin,bez obzira sto se tebi ne svidja nacionalna pripadnost.
Evo Kurdi su ziv primer sta znaci nemati svoju drzavu.Raspitaj se kako zive i kakva prava imaju ne samo u Turskoj....
Malo se bolje poprisetite tih dana i cinjenica da je prvu secesiju i krsenje ustava SFRJ ucinila bas Srbija sa milosevicem na celu.
Vreme je jasno pokazalo da ga je bas mnogo bolela patka za srbe i u Srbiji i van nje.
A uzdati se u Rusiju i istuvremeno podrzavati i finansirati puciste u Rusiji je blago receno idiotizam,
 
Malo se bolje poprisetite tih dana i cinjenica da je prvu secesiju i krsenje ustava SFRJ ucinila bas Srbija sa milosevicem na celu.
Vreme je jasno pokazalo da ga je bas mnogo bolela patka za srbe i u Srbiji i van nje.
A uzdati se u Rusiju i istuvremeno podrzavati i finansirati puciste u Rusiji je blago receno idiotizam,
Svaka ti je rec na mestu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh