Chat 7

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mislim da cale rece da treba biti min 50m od izvorista vode(tj bunara) neznam koliko od kuce treba biti udaljeno.
 
I ja i komšija imamo s(k)eptičku jamu "u liniji" tj. 38 metara od kuće (dalje nije moglo :ppozdrav:) a istovremeno bunara, jer ja koristim i dalje bunarsku vodu a on ne, uveli su tzv. "gradsku" vodu...
Došao jedan iz Rume, kupio plac pa napravio vikendicu, sve bez ikakve dokumentacije, "na divljaka", napravio septičku na par metara od bunara...
Na sreću (NJEGOVU), u pitanju je susjedov bunar od "prekoputa", ali opet, ima teških idiota koji ne misle ni o čijem interesu, da li će zbog svog činjenja ili nečinjenja nekome naneti zlo ili u najmanju ruku, štetu...
Što je najgore, taj susjed, čiji je bunar, se uopšte nije bunio !? :sta:
Ima svakakvih, zaista...
 
Kod nas jame su problem velik. Mi cemo na prolece kopati trecu. Ove dve sto imamo vise ne upijaju nista. Bukvalno non stop bi mogla custerna da izvlaci.
 
bojčetić
Septička se redovno puni, ali se nikada nije praznila cisternom ili na neki drugi način, sve upije...
Za ovih 20 godina od kada napravih kupatilo i pripadajući "sanitarni priključak", NIKADA !!!!
Gledao sam skoro, iz čiste znatiželje (malo mi govana, kašće zlobnici) , ako je 2/3 puna...
Susjed na fruskoj gori?
Jesi li ti srijemac ili sremac?
Indijanac, veruj mi...:haha:
 
bojčetić
Septička se redovno puni, ali se nikada nije praznila cisternom ili na neki drugi način, sve upije...
Za ovih 20 godina od kada napravih kupatilo i pripadajući "sanitarni priključak", NIKADA !!!!
Gledao sam skoro, iz čiste znatiželje (malo mi govana, kašće zlobnici) , ako je 2/3 puna...

Indijanac, veruj mi...:haha:

I kod nas je od 1967 do 2016 radila ok. Tada je prvi put praznjena i posle toga nesto malo je upijala, da bi 2018 doslo 1/mesecno da treba prazniti sa 3000l cisternom.
 
Kod jama važi pravilo ne diraj dok ne počne da se izliva,čim je jednom načneš gotovo je.
 
Kod jama važi pravilo ne diraj dok ne počne da se izliva,čim je jednom načneš gotovo je.
Tako sam i ja čuo....
Pošto me pražnjenje ipak kad-tad čeka u budućnosti, a kad smo već u toj temi, da li bi vredelo da posle prvog pražnjenja operem zidove vodom ?
Znači, crevo, pa u septičku, pod jakim mlazom vode oprati zidove, pa opet tu "vodu" iscrpiti cisternom ?
 
Što bi prao zid?
Pa i to sam čuo, kao, opereš zidove, pa oni nastave da upijaju, skineš naslage, jbm li ga, ne znam, zaista...
Zato i pitam, kako prevazići situaciju kada septička prestane da "funkcioniše" na predviđen način, i postane samo običan "rezervoar" za kućnu kanalizaciju ?
Koji se veoma brzo napuni, pa zahteva veoma često intervenciju u vidu pražnjenja cisternom...
Usput, koliko kod Vas košta pražnjenje septičke ?
Po cisterni, kubikaži ili nekako treće ?
 
Kod jama važi pravilo ne diraj dok ne počne da se izliva,čim je jednom načneš gotovo je.
Slucajno mi je to u opisu egzistencije, pa mi je malko poznata materija... nije to zato sto si poceo, nego sto je ona prezasicena, da nije nebi ni izlila. Kod mene kuci, uzmem je na zub, pa je praznim svako malo ako imam vremena, tako da se ona fakticki odmori, e onda je opet pola godine mir, a ako dopustim da izlije, onda je svake 2 nedelje puna.
 
Pa i to sam čuo, kao, opereš zidove, pa oni nastave da upijaju, skineš naslage, jbm li ga, ne znam, zaista...
Zato i pitam, kako prevazići situaciju kada septička prestane da "funkcioniše" na predviđen način, i postane samo običan "rezervoar" za kućnu kanalizaciju ?
Koji se veoma brzo napuni, pa zahteva veoma često intervenciju u vidu pražnjenja cisternom...
Usput, koliko kod Vas košta pražnjenje septičke ?
Po cisterni, kubikaži ili nekako treće ?


Uzaludan posao.Možeš kopati novi,pa povežeš stari i novi,i stari ti bude kao taložnik
 
Sad nešto razmišljam,pa većina placeva u indjiji su nekih 12 sa 30 m, pa kako tu udaljiti skeptičku od svoje i komšijske kuće dovoljno...najčešće su kopane na dva tri metra od kuće... retki su sad veliki placevi kod nas..sva sreća imamo kanalizaciju, inače bi plivali odavno..
 
Nisam ništa pio ,ali mi je muka.Gledam jutarnji dnevnik na RTS-u u 8 ,jako mi je loše.

- - - - - - - - - -

Morao sam da ugasim TV.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh