Chat 7

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Njemacka , momentalno potrazuje 1200000 radnika , sta mislite odakle im dolaze radnici , mladi , koji hoce da rade , pa nije tesko pogoditi iz EU banana republika , pa nije tesko pogoditi tko koga tu upropastava. A tamo kad odlaze onda odlaze sa djecom.
 
Samo se ti nalupetaj do beskrajnosti. Bale smeca po tebi su deca fakultetski obrazovana koja ode iz svojih vukojebina jer tamo im niko ne postuje znanje i rade za bagatela da ne mogu ni preziveti?!
Upravo zbog tih malih primanja bez dobrih veza i podmicivanja doktora nikad ne bi stigao za zivota do neke, aj recimo komplikovane operacije. Dakle drustvo i drzava cine ljude pokvarenim jer u suprotnom sa svojim visoko strucnim skolama bez mita imali bi samo za najosnovnije troskove zivota a ne da zarade koji dinar vise.
 
Necu nikog da citiram od gornjeg teksta,ali dokle ćemo veličati(moderno je reći glorifikovati) ove što idu preko grane.Znaci svi radnici,magistri i doktori koji su ostali kod kuce i rade u ovoj drzavi su nesposobni sns kadar?Ne,to su ljudi koji su sposobni da obezbede svoje postojanje(moderno je reci egzistenciju) i u teskim uslovima a iako nisu u stranci.Ti koji su otisli,neumeju se snaci ovde a verovatno velika vecina se neće snaći ni tamo.Tamo rade 11-15 sati dnevno a ovamo kukaju na drzavu,da su i ovde radili 2 razlicita posla mogli su obezbediti sebi ;plate;kao i u ;njemačkoj u minkenu; :ppozdrav:
ovde svi fini i niko nece nasim starijim ljudima da pere dupeta a kad je nemacko **greška u pitanju svi seku vene i zure da budu sluge 24 sata dnevno
 
Mi Srbi obicno ne shvatamo sta se dogadja u svetu oko nas.Koliko je Srba 1940 godine uopste culo za Pavelica i koliko je uopste i pridavalo paznje tom imenu,ako su uopste i cuči za njega?
A sta je bilo samo godinu dana kasnije,ustvari sve je to bilo poznato jos 1940 ili 1939,ali Srbi,obzirom da ne znaju sta je plan i sistem,misle da niko i nema plana i sistema u svom delovanju.
Zasto ovo pricam?Zato sto se sudbinska bitka vodi za duse i umove mladih ljudi,oni su kljuc svega.Nemci su prpbali 2 puta silom,nije islo.Ne strahuju mnogi bez razloga od snaga koje su babi tako vesto smestile "ligure".Nemackoj fale mladi ljudi,pogotovo deca.Nemacka priprema nova pravila uvoza ljudi.Ja se bojim da ce uskoro odavde ici mladi ljudi...a ako se jednom budu vratili,vratice se kao ss-ovci.
 
Srbija divna i mala kolonija najjace nacije u evropi odakle se uvozi sveza krv koja ce da arbajtuje za platicu a mi sto ostajemo nama i onako nema pomoci.
Svidja mi se ovaj jeftin kom. kao ess-ovci
 
Momentalno stanje na terenu je takvo da je Njemacka postala industrijska velesila , obisla je sve , u citavoj europi industrija propada , u Njemackoj cvjeta, u US isto kao i ostatak europe. Ne idu u Njemacku svi da peru babama dupeta , ja znam ljude od preko 50-godina koji su ovdje imali dobar posao i otisli da rade nesto slicno , 5-6 godina da dobiju mirovinu od koje ce moci da zive a ne zivotare, na zalost ali tako je.

Kraj 2016 godine izlaze mi dokumenti vozacka i osobna, odem ujutro do policije da produzim , udjem a tamo jedno 50-60 ljudi , inace zadnji put prije toga kad sam isao bude 2-3 ili niko da ceka. Malo se proguram blizu saltera barem da pitam sta mi treba a ne dodjem na salter a ono treba neka uplata ili glupost i onda opet cekaj.
Ja pricekam da sa tekucom strankom zavrsi i onda ono "samo da pitam nesto" kad ova na salteru kaze da udjem odmah preko reda , kazem gospodjo pa ima puno ljudi nije ..... kaze ona "ma to su sve iz Srbije vade putovnice".

A ono Svabo digao zabranu dolaska radnika iz Hrvatske , i odmah dosta njih koji nisu imali HR dokumente a imali pravo na putovnicu osjetili "domoljubni poriv" da ostave 50E i dobiju dokument da mogu otici raditi i ako imaju djecu , povesti i njih i dobiti doplatak za njih i sve beneficije. Njima izgleda ce ta govna mirisati a ne smrdeti :haha:.
 
Ljubav i treba da se širi...

DseFQoTWoAAu6Ub.jpg


[FONT=&quot]Kapetan Šebek prvi student iz Srbije koji je pohađao U.S. Air Force[/FONT][FONT=&quot] - Interevropsku vazduhoplovnu akademiju u Nemačkoj.[/FONT]
 
Necu nikog da citiram od gornjeg teksta,ali dokle ćemo veličati(moderno je reći glorifikovati) ove što idu preko grane.Znaci svi radnici,magistri i doktori koji su ostali kod kuce i rade u ovoj drzavi su nesposobni sns kadar?Ne,to su ljudi koji su sposobni da obezbede svoje postojanje(moderno je reci egzistenciju) i u teskim uslovima a iako nisu u stranci.Ti koji su otisli,neumeju se snaci ovde a verovatno velika vecina se neće snaći ni tamo.Tamo rade 11-15 sati dnevno a ovamo kukaju na drzavu,da su i ovde radili 2 razlicita posla mogli su obezbediti sebi ;plate;kao i u ;njemačkoj u minkenu; :ppozdrav:
ovde svi fini i niko nece nasim starijim ljudima da pere dupeta a kad je nemacko **greška u pitanju svi seku vene i zure da budu sluge 24 sata dnevno
Pre svega Gorane rec je bila o mladima koji zavrsavaju fakultete a ne o svima. Ovi stariji vec su kaljeni u poslu kao sto sam i napisao ili jesu u tvom navedenom kadru ili ako smo pricali o doktorima onda ne verujem da ih bas ima koji se ne sluze uzimanja koverte ispod stola.Stekli su neki i privatne bolnice i ordinacije sve iz njihove plate?! Malo sutra!
Mogu oni pored takvog posla raditi jos i privatno pa im je sjajno.
Sta je sa omladinom i na kakav nacin ce primiti posao i ako ga primi koja im je plata?
Svaka ta mlada fakultetsko obrazovana osoba koja se zaposli na zapadu iz starta ce imati platu bar 5 puta vecu nego ovde ili u okruzenju.
Tako da cisto sumnjam da kad je rec o ovim ljudima da ce neko juriti da opere svapsko ili necije drugo **greška.
 
Naj veca greska je sto sam imao RUMUNSKOG CITROENA OLTCIT
I Renault Twingo
Tako da sto se mene tice BATALI FRANCUZE!!!
Hvali malo teraj veliko


Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk
 
Pre svega Gorane rec je bila o mladima koji zavrsavaju fakultete a ne o svima. Ovi stariji vec su kaljeni u poslu kao sto sam i napisao ili jesu u tvom navedenom kadru ili ako smo pricali o doktorima onda ne verujem da ih bas ima koji se ne sluze uzimanja koverte ispod stola.Stekli su neki i privatne bolnice i ordinacije sve iz njihove plate?! Malo sutra!
Mogu oni pored takvog posla raditi jos i privatno pa im je sjajno.
Sta je sa omladinom i na kakav nacin ce primiti posao i ako ga primi koja im je plata?
Svaka ta mlada fakultetsko obrazovana osoba koja se zaposli na zapadu iz starta ce imati platu bar 5 puta vecu nego ovde ili u okruzenju.
Tako da cisto sumnjam da kad je rec o ovim ljudima da ce neko juriti da opere svapsko ili necije drugo **greška.
Kod mene u kraju su otisli uglavnom oni bez diplome,rade svi kao med.sestre ili na trakama.Neznam nikog da je tamo zaposlen sa ;diplomom;:ppozdrav:
 
Pogodi se da bas veceras nabasam na potvrdu mojih reci od pre par sati...



Govorilo se i o streljanjima
Posle investigativnog rada koji je trajao nešto duže od godinu dana, novinari Tagescajtunga su došli do sledeće slike: „Svuda u Nemačkoj, pa i u Austriji i Švajcarskoj, postoje grupe koje rade na formiranju države u državi. Članovi tih grupa su policajci, vojnici, rezervisti, državni službenici i pripadnici Službe za zaštitu ustavnog poretka, koji kuju zaveru da jednom, kada dođe „dan X“ – uzmu oružje u ruke (...) Neki od njihovih planova su zastrašujuće konkretni.“ Novinari su saznali da su mnoge od tih grupa nastale u jesen 2015, i to kao izraz potrebe da se odbrane od izbegličke politike nemačke vlade.Tako su se jedne večeri početkom 2017. u jednom kiosku na putu u blizini Šverina sastala četvorica muškaraca, među njima jedan policajac i jedan rezervista. Razgovaralo se o tome koji objekti bi mogli da budu iskorišćeni kao skladišta u kojima bi na „dan X“ mogli biti internirani politički protivnici. Rezervista je dobio zadatak da se raspita da li bi Bundesver za te potrebe mogao da im stavi na raspolaganje kamione? Tema razgovora su bile i mogućnosti da se izbegnu drumske kontrole, a pričalo se i o streljanjima.

Evo i linka:

https://www.dw.com/sr/ekstremističko-podzemlje-u-bundesveru/a-46378391


Dakle ovo ni je ni Kurir ni Informer.Radi se o zvanicnom glasilu SR Nemacke,
 
Druze da ne verujes
Ciganizacija se uzdigla djipovi
kuče na 3 spratova , red bull djukele
Haos a znamo ih ceo vek nisu bas ČERGARI ali sirotinja, ima takvih bar 30 odimljenih koji dizu pare na posti
Doterao bas taj DJOVANI taj iz novina BMW X6 pita ga komsija ganfer jeli DJOVANI jel to rejtakar?
Kaze jok ovo je HAS MAJ KAR!!!!
Strasno gledati proste seoske ganfove neobrazovane kako za vece trose 200_300_500 000 din
Bude krivo coveku
Svi Nikolići i Jovanovići skidaju čini i madjije
a Vladislavi i Familići su posten svet muzičari tamburaši i trgovci gvoždjetom
Kuce od dimljenih nekih magova su vile a zene kupuju "BELE"
Skoro sam sreo skolskog 87g seta unuce za ruku
Devla devla
Kusta je jednom snimao sa OBROVACKIM ganferima, a drugi put ce o njima!!!
Ovaj Stevica je DADAN iz mačora!!!

Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh