Chat 7

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja ne razumem kako ovde ljudi ocekuju da u ratnim strahotama,kada vojnik ne zna hoce li doziveti sledeci dan,ostane trezan i neutoli osnovne zivotne nagone i u svojoj svesti i podsvesti uzme bar te mrvice od tog zivota koji mu se prikazuje u svom najgorem izdanju,pored toga na taj nacin zeli da bar malo osveti svoje pale drugove i druge ljude koje poznaje,a rat i neprijatelj su ih odveli u tragediju.Rat je uvek prljava stvar....I Nemci su cinili strasne zlocine,ali to je bilo hladno,planski sto je jos gore nego sirovi i generalno mali odgovor Rusa...Pa i Jozef Mengele je delio cokoladice deci pre eksperimenata,to ne moze biti dokaz humanosti vec nadmenosti Nemaca koji su takvim stvarima sami sebe ubedjivali da du visa rasa.
Како ти тако пишеш па није човек животиња да коље ,силује и убија и само потребан да задовољави своје нагоне ,тако је и несретни Фројд говорио па на крају излудео.. Човек и људска природа су створени за нешто узвишеније зато нам је и дат разум да њиме овладамо и расућујемо ,рат је велико зло али од тог зла не треба чинити још веће зло
 
Pa da je covel tako savrsen ne bi bilo rata.Oca Dostojevskog su njegovi seljaci izboli na smrt vilama na ocigled tada malog deteta a posle verovatno najveceg pisca covecanstva.Otac mu je bio uzor za najodvratniji lik koji je stvorio Fjodora Karamazova.Koliko je covek stvoren da bude bolji od zivotinje toliko moze biti i gori a sve u jednoj licnosti pod razlicitim okolnostima.Da se razumemo,ja sam protiv zla,ali ne tako sto cemo tvrditi da zlo ne postoji i da je neko savrsen a neko olicenje zla.I treba razdvojiti manje od veceg zla.I treba reci ko je prvi poceo...
 
Pobednici pisu istoriju pa kako su napisali tako i mi znamo. Svaki rat ima svoje pobednike, porazene, zlocince i nastradale. Pljuju se i nabedjuju medjusobno, a sigurno da je na svakoj strani bilo i zlocina i zlostavljanja. No manimo se mi Rusa imamo mi jucerasnje silovanje sirokih narodnih masa pa bolje da pisemo kako je to i kako video.

- - - - - - - - - -

Bilo bi lepo da neko pored toga što je napisao postavi link do toga gde je došao do informacija. Lupaju se neki brojevi, a izvor tih informacija je krajnje sumljiv.
Uz duzno postovanje, ali da li mislis da mozes doci do potpisanih putnih naloga za autobuse ili opravdanja za odsustvovanje sa posla??
 
To znači da ako podržavamo Ruse što su nam silovali žene jer su nas 'oslobađali' onda ne bi trebalo da se bunimo što su nas Nemci ubijali ili što su nas Ameri bombardovali... jer ratnik u borbi promeni psihu. I Nemci i Ameri su nas oslobađali. A nikog nismo zvali da nas oslobađaju.

Ne slažem se sa tim. Pa naši vojnici u Velikom ratu kad su oslobađali Hrvatsku i Sloveniju nisu nikog silovali.
 
Zavisi kako gledaš, ako Austrijance u širem smislu smatraš za Nemce onda nas jesu oslobađali od Turaka tokom sedamnaestog i osamnaestog veka. Srbi su pružali pomoć Austriji, ratovali na njenoj strani i na kraju su "oslobodili" Kosovo i Šumadiju od - Srba. Velika seoba pod Čarnojevićem je posledica savezništva sa Habzburzima. Posle jednog od tih ratova u Šumadiji je živelo oko 5 000 ljudi.
Moderna Srbija je mogla da nastane tek kada su se Rusi učvrstili na obalama Crnog mora i počeli da gledaju u pravcu Balkana i Turske.
 
To znači da ako podržavamo Ruse što su nam silovali žene jer su nas 'oslobađali' onda ne bi trebalo da se bunimo što su nas Nemci ubijali ili što su nas Ameri bombardovali... jer ratnik u borbi promeni psihu. I Nemci i Ameri su nas oslobađali. A nikog nismo zvali da nas oslobađaju.

Ne slažem se sa tim. Pa naši vojnici u Velikom ratu kad su oslobađali Hrvatsku i Sloveniju nisu nikog silovali.

Treba da razlikujes vojnika od obicne fukare, a nazalost fukare uvek ima vise na svim stranama.
 
Eto rece razliku t110. To I danas razlikuje moralne ljude I ljuxe sa obrazom kao djon. Samo je nEkom rat izgovor da pokaze svoje pravo lice.
 
Sistem je u ratu kao i u redovnom životu, svi mi imamo niske pobude. Međutim tu je sistem kazne za nedopuštene stveri. Nisu amerikanci bili civilizovaniji mnogo pri oslobođenju Evrope u drugom svetskom ratu, i oni su silovali, dezertirali i imali razvijen sistem crne berze. Ali nakon nekoliko desetaka likvidacija, onako javno zbog takvih stvari ostali su se počešali po glavi.

baz sprovođenja kaznene politike, dolazi do haosa, jer nestane straha. Treba videti koliko je bilo pijanih kod Arkana, jer kad jednog zavežeš na lanac i ostaviš da spava nedelju dana u kućici za pse, ostali se dobro počešu po glavi. naravno gde je bezvlašće to ne vredi mnogo opisivati.

Prije nekoliko godina je izasla knjiga americkog lekara koji je radio u Njemackoj za vrijeme oslobodjenja od nacista ,koji iznosi podatak da nisu nista manje silovali od crvene armije , on navodi 100000 slucajeva , a takodje i crvena armija na teritoriju Njemacke ima priblizan rezultat.
 
Dobro nama i ide koliko smo slozni i koliko se drzimo nacionalnog interesa.U prevodu TAKO NAM I TREBA :ppozdrav:
 
U mom kraju su krili žensku decu od Rusa. Kaže deda - dođe i kaže daj da jede, daj da je.be!
Uđu u podrum i pokupe sav alkohol koji mogu da ponesu. Kaže da su u kanistere od goriva pretakali vino i rakiju koju bi oteli. Nema veze sto smrdi na gorivo.
Da bi ludi Hitler pobedio da nije bilo njih - verovatno bi, ali da su ovo Rusi radili (ne svi, ali ne baš ni u malom broju) - jesu. Kažu ljudi, Švaba dođe, uzme 2 jaja i vadi marke (bezvredne našim ljudima tada, ali ipak) da plati, Rus dođe i ponaša se kao stoka.
Ovo nisu nagađanja, već svedočenja ljudi, rođaka, komšija, prijatelja, koji su u to vreme imali od 15 do 30 godina. Meni se recimo, ne sviđa taj detalj iz istorije, ali je fakat, jbg...
Da, da, tacno tako, tako je jedan svabov dao mojoj prababi, istina ne 2 marke, nego metak cal. 9mm u prsa, kada mu je sklonila merdevine, jer se doticni popeo na tavan da malo mazne suvovine.
Majke im ga nabij.. kulturne i civilizovane.
 
https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2019&mm=01&dd=19&nav_id=1495612


O ovome sam pisao na blogu.Mislim da je ovo sustina kosovskih taksi.Pokusavaju da stvore sopstvenu ekonomiju.Stvaraju jedinstveni ekonomski prostor na teritoriji koju naseljavaju Albanci na Balkanu.Tako je i Jugoslavija posle rata stvorila svoju industriju.Van Slovenije to je danas dobrim delom unisteno,ali i ovi ostaci koje danas ima Srbija,pre svega u prehrambenom sektoru,nisu zanemarljivi pa su potrebne sankcije da bi se neutralisali.Pretpostavljam da se Albanci sinhronizuju sa Hrvatima pa ce biti interesantno pratiti da li ce albansku naciju poljoprivrednim proizvodima koji su do sada stizali iz Srbije,od sada snabdevati Hrvatska.
 
https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2019&mm=01&dd=19&nav_id=1495612


O ovome sam pisao na blogu.Mislim da je ovo sustina kosovskih taksi.Pokusavaju da stvore sopstvenu ekonomiju.Stvaraju jedinstveni ekonomski prostor na teritoriji koju naseljavaju Albanci na Balkanu.Tako je i Jugoslavija posle rata stvorila svoju industriju.Van Slovenije to je danas dobrim delom unisteno,ali i ovi ostaci koje danas ima Srbija,pre svega u prehrambenom sektoru,nisu zanemarljivi pa su potrebne sankcije da bi se neutralisali.Pretpostavljam da se Albanci sinhronizuju sa Hrvatima pa ce biti interesantno pratiti da li ce albansku naciju poljoprivrednim proizvodima koji su do sada stizali iz Srbije,od sada snabdevati Hrvatska.
U razgovoru sa par vozaca kamiona(koji su tovarili psenicu) rekli su da smo im mi najblizi i najpovoljniji.A,takodje postoji neki zakonski vakum sa kojim ulaze na kosovo(posto mi ne priznajemo kao drzavu) oni izvoze za Albaniju jer imaju sporazum o slobodnoj trgovini..
 
Zadnji put i vise nikad ne sedam u lastin krs autobus,ja kad sam video kako izgleda,ja sam ostao bez teksta,vidise cak kroz blatobranik tockak,pored blatobranika pocelo da truli i siri ka sredini autobusa,u 2019 godini da vidis tako nesto,sta bi rekao onaj iz inostranstva...Vucicu p.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh