Chat 7

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel vam se pojavljuju smrdibube u kucama,evo kod mene ih ima i kod tetke isto tako,kako mogu da se pojavljuju kad je zima,ovo je bas sumanuto
 
Jel vam se pojavljuju smrdibube u kucama,evo kod mene ih ima i kod tetke isto tako,kako mogu da se pojavljuju kad je zima,ovo je bas sumanuto
Ulegle su se u kući, skoro sam imao taj problem zalegle se u kutiji od roletne i izlaze kroz oni rupicu za gurtnu sto dize roletnu, a stvarno kvalitetni prozori imaju i onu četkicu sto cisti roletnu, kad sam otvorio kutiju ono milioni buba unutra usisivač i sve ih pokupio

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Danas slucajno upoznam neke momke rade u bolnici kao medicinski radnici i uce Nemacki masa njih iz bolnice uglavnom mladji pohadjaju kurseve stranih jezika i priica jedan od njih za MITING ZA BUDUCNOST SRBIJE u Pancevu kaze islo mu se u toalet i redari ili kuriri ili cuvari ili botovi pored zice su mu rekli AJDE NEMOJ DA SE BRUKAS IZDRZI JOS 20 MINUTA SAD CE KRAJ PA IDI POSLE GDE HOCES.Znaci o kakvoj buducnosti Srbije MI OVDE PRICAMO kada je direktiva sa vrha da se ne dozvoli coveku da ide u toalet a ako dodje u fazu da mora DA GA SLIKAS FOTOAPARATOM I ZAPISES MU IME.Okakvom regresiranju da pricamo o kakvom pokretanju necega ozbiljnog ili spasa nase posrnule ekonomije i spasavanje nacije i drzave KADA SE OVDE ZAPISUJU LJUDI KOJI VRSE NUZDU.Eto o cemu razmislja nas predsednik i CIME SE ON BAVI .Narod se smeje gledajuci SRECKA SOJICA a drzavu vodi jedan SRECKO SOJIC i sprda celu naciju i izvrguje ruglu i jos ih tera da mu skandiraju HVALA TI VUCICU.dAMI JE NEKO PRICAO DA JE OVO MOGUCE I IZVODLJIVO rekao bi mu da je lud medjutim covek je celu naciju izvrnuo naopacke doveo ih do ludila otima im penziju, salje izvrsitelje, neda im da uriniraju ,ogradjuje ih zicom bunari ih do gole koze kao u sekti hipnotisana gomila
 
Nek ih zapisuju kad su krenuli putem partije do uzitka, sve bi ja te pristalice u autobuse i u Djerdap
To su ljudi bez dostojanstva bez obraza, retko ko udje u partiju iz ubedjenja, nek dočekuju IDOLA svoga!!!
Skupe S' KO'CA I KONOPCA BAGRU I FUKARU obećaju sendvič i dnevnicu da se ide da se zapišavaju haustori i svetinje!!!
Nisam pristalica ni jedne jedine partije i biću uvek 'AJDUK izgubljen u vremenu kao i svi moji preci!
Od vlasti i drzave sta možes ukradi i otmi i to je sve!!!

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
https://www.alo.rs/kosovsko-pitanje...a-srpsku-robu-zaradili-su-milione/209728/vest

Takse ni dan danas nisu pale.Albanci su povecali proizvodnju ali se povecao i uvoz iz zemalja regiona.Mislim da bi pametno rukovodstvo Srbije danas imalo sansu za kreativno resenje problema Srba i Albanaca.
Kosovo nece dati Srbiji nista sem MZ Lesak,pri tome ce traziti bar pola tzv. Presevske doline.Zatim se otvaraju tuzbe Kosova protiv Srbije( cim Kosovo postane clan UN)
,preseljenje sttanovnistva i drugi po Srbiju veliki problemi.Mislim da je razgranicenje katastrofa.

Treba razmisljati na temu konfederacije izmedju Srbije,Kosova,Albanije i Makedonije.Konfederacija bi imala unutrasnje slobodno trziste,ali prema spolja,ukljucujuci i zemlje regiona,odnos bi bio definisan bilateralnim ugovorima.To je apsolutno na fonu politike koju SAD vise tajno,nego javno podrzavaju.Albanski korpus je proamericki,srpski je proruski,ostvarila bi se neka vrsta Staljinove koncepcije uticaja 50:50.U sustini ovo bi bilo win-win resenje za sve strane.Zapadni strahovi o Srbiji kao rusko-kineskom trojanskom konju bi bili neutralisani.Rusi i Kinezi bi dobili ne bas svog ali bar pouzdanog i stabilnog partnera.Srbija bi dobila pristup svom jako vaznom trzistu.Vaznom u smislu robe i usluga koje bi prodavali,a to je skoro ili apsolutno 100% srpski proizvod.Albanci bi smanjili unutrasnje socijalne napetosti ekonomskom saradnjom sa Srbima,jer postoji prirodna ekonomska sprega ova dva ipak istorijski i smitovski neprijateljska naroda.Npr.albanski radnici bi mogli ucestvovati u sezonskim i drugim poslovima u Srbiji.
Iz ugla politike,koja je pre svega odredjenje prijatelja i neprijatelja nas odnos bi ostao nepromenjen,kao sto je ostao odnos Nemaca prema Srbima.pa je prirodno da je Nemacka prva priznala odcepljenje Hrvata svojih politickih prijatelja,ali to ne menja ekonomske odnose izmedju Srba i Nemaca.(Srbi su nastavili da radosno kupuju nemacke proizvode,a Nemci nisu proterivali Srbe niti su ih na drugi nacin diskriminisali)
 
U Kusturicinom filmu UNDERGROUND prikazuje se jedno vreme u kome stanovnici jedne zemlje zive u neznanju daleko od civilizacije daleko od informacija daleko od stvarnosti i njima politicki kriminalci spolja daju informacije sta je i kako je a ovi zive zaslepljeni i u neznanju u nekom svom svetu ali to prikazuje jedno vreme kada je drzava bila siromasna ,stanovnici neskolovani kada je dobar deo nase zemlje bio bez struje i bez puteva i bez skola sto su politicari vesto iskoristili za manipulaciju sa narodom ali danas kada imas kablovsku kada imas fakultetski obrazovan narod kada imas internet kada sve sljasti od moderne tehnologije i informacija covek je zakupio celu kablovsku zatim organizovao botove da zvrljaju danonocno po drustvenim mrezama budalastine organizovao izvrsitelje koji satiru ,skinuo penzije ,satro seljaka do gole koze a celokupnu intelektualnu elitu seta kao hipnotisanu gomilu ALI JEDNU SKUPINU NEMOZE A TO SU JEHOVINI SVEDOCI I BRAVO ZA JEHOVE a vrh torte je PROBAJ DA JEHOVI DAS OTKAZ PA CE DA RADI I STRAZBUR I AMERIKA I PICKOVAC IMA DA PUCA PO GUZI VLAZAN KORBAC,Drugo neka proba da naredi pripadniku LGBT populacije i da mu preti otkazom nema sansi ne da nece smeti nego ce jos morati da im se smeje i dodvorava kao u MCdONALDSU.Meni prica skolski drug iz Jehovinih svedoka covek im je rekao da njega apsolutno ne zanima ni SNS niti bilo kakva sprdacina na tu temu drugim recima im je rekao JA SAM TATA OVDE I ZAKONOM ZASTICENA VRSTA a secam se da je Vulin svoje vremeno pokusao da ocepi fond namenjen za lgbt populaciju pa je dobio packe sa zapada .I to je poruka TI MOZES DA SETAS BORANIJU OD SVOG NARODA ALI MI SMO EKIPA SA MORALOM SA INTELIGENCIJOM I SA NAMA CES MORATI DA SE OPHODIS SA DUZNIM POSTOVANJEM.Ja licno iako znam da prihvatim u zivotu realnost nemogu da se pomirim sa cinjenicom da je prvi covek moje zemlje PSIHO i covek koji bi morao da ima dijagnozu .Ovo pricam jer sam veoma zabrinut nisam bio nikada za Djindjica za Tadica za Slobu za Lilica za Goricu Gajevic nisam ni za Cedu ali svi oni nisu psihici ali ovo sada sto se dogadja u Srbiji je ALARM stojimo na sred pruge a nailazi voz i Hitler je bio lud pa je zapalio celu Evropu A OVAJ NAS NEMOZE EVROPU ALI SRBIJA JE ZESTOKO U PLAMENU SVE PRSTI I SEVA VATRA NEUMITNO DIVLJA STIHIJA MNOGI NAPUSTAJU NEKI ODLAZE U VECNA LOVISTA A DRUGI NA ZAPAD DOK SE IZ VATRE CUJE SABLASAN SMEH NASEG GURUA
 
Poslednja izmena:
A siptari bi nesmetano ulagali prljav novac u nekretnine u Srbiji?


I ovako ga ulazu.Cak i cuveni Kadri Veselji ima pasos Srbije.


Švajcarsko preduzeće i srpski pasoš
Kadri Veselji je svoje poslovno carstvo u jednom trenutku proširio i u Švajcarskoj. U toj zemlji je 2009. sa Fisnikom Cukajem osnovao kompaniju „FK Computers”. Prilikom osnivanja i registracije firme, obojica su registrovana kao državljani Srbije u Švajcarskoj, što znači da su zadžali srpsko državljanstvo i nakon proglašenja nezavisnosti Kosova.
https://www.blic.rs/vesti/hronika/s...elji-vazi-za-glavnog-obavestajca-medu/0m21lfn
.

Ne vidim drugo resenje.I Hrvati su prihvatili federaciju sa Srbima kada su bili gubitnici u oba svetska rata.Politicki mi ostajemo neprijatelji.Po Smitu,nacije koje su neprijateljske obicno su ekonomski komplementarne.Npr. Rusi i Nemci.


Непријатељ не мора бити економски конкурент, не мора бити ни зао или одуран. Истовремено, (политички) пријатељ може имати све најгоре особине, може бити чак и љути економски такмац, па ипак може бити пријатељ. Наравно, ни пријатељи ни непријатељи нису вечни, нити се са њима нужно мора ратовати.У Шмитовом универзуму, непријатељ државе (не појединца) је онај ко негира њен начин живота или му је претња, свако ко је у егзистенцијалном смислу другачији, ко је странац, ко је „онај други“. Иза овог помало криптичног става, Шмит вероватно скрива и свој неспорни антисемитизам, али се тим ставом могу објаснити и неки збуњујући феномени, попут вековног западног анимозитета према православном Истоку.Сулудо је веровати, каже Шмит, да безазлени и немоћни народи, будући да никога не угрожавају, могу имати само пријатеље, или да ће непријатељ бити дирнут њиховом слабошћу и неспособношћу да се бране. У сфери сурове реалполитике, народи који верују у такве бајке, осуђени су на нестајање.Непријатељ не долази само споља. Он може бивствовати и унутар државе и може је угрожавати. Шмит не скрива свој (хегелијански) став да држава мора стајати изнад друштва и да је то једини начин да се превазиђу, неутралишу и хармонизују појединачни или групни интереси. Под утицајем и свог вајмарског искуства, Шмит сматра да свако ко доводи у питање опстанак државе мора бити неутралисан и не може се заклањати иза права која му дају устав или закони. У екстремним, критичним ситуацијама, правне норме престају да важе и на њихово место долази политичка одлука.
 
ZA JEVTU Lako cemo mi da ostvarimo ekonomsku saradnju sa komsijskim zemljama problem kod nas su politicari koji direktno rade protiv svoje zemlje a zbog toga ne snose nikakve posledice i prave stetu drzavi Srbiji u milijardama i ne da ne snose nikakvu odgovornost nego jos i avanzuju i narod ih euforicno glasa.Pre dva dana premijerka Brnabic prica kako su napravili EKSTRA POSAO sto su aerodrom u Beogradu dali strancima ali je bitno da smo mi vecinski vlasnici i da nas oni cene i da su bas zato sto nas cene hteli bas nas aerodrom i BLA BLA BLA i da imamo cenjene pilote i avio mehanicare i strucnjake i avio tradiciju i BLA BLA BLA a pitanje je ako on ima racunicu da preuzme aerodrom i napravi ekstra profit kako ti nemas.Pa kad je tako voleo bi da Brnabic da meni njenu vilu na Krku na 20 ili 30 godina da je goristim ona ce da bude vecinski vlasnik ali ja da je malo eksploatisem jedno 30 godina.E tako su masu firmi i jakih kompanija od vitalnog znacaja i za nasu privredu i sve ostalo izpoklanjali nekim cudnim tenderima ali je objasnjenje za sve te malverzacije uvek zanimljivo i opravdanje i prigodna pricica za razvaljene mentalne sklopove.Usrana motka nije prigodna za ovakvo razvaljivanje drzave jer bi se motka INFICIRALA nego ovde bi najbolji bio vlazan konopac i flaster za usta i udri dok ne dodje do velike nuzde a onda SVE FOTOGRAFISATI FOTOAPARATOM I PROSLEDITI NA DALJU OBRADU
 
Za mornara


непријатељ не долази само споља. он може бивствовати и унутар државе и може је угрожавати. шмит не скрива свој (хегелијански) став да држава мора стајати изнад друштва и да је то једини начин да се превазиђу, неутралишу и хармонизују појединачни или групни интереси. под утицајем и свог вајмарског искуства, шмит сматра да свако ко доводи у питање опстанак државе мора бити неутралисан и не може се заклањати иза права која му дају устав или закони. у екстремним, критичним ситуацијама, правне норме престају да важе и на њихово место долази политичка одлука.
 
Svugde u svetu u raznim rezimima politicko rukovotstvo i komunistickijh i kapitalistickih zemalja je gledalo da u svakoj varijanti ZADRZI INTELEKTUALCE ,NAJINTELIGENTNIJE LJUDE koji znace tehnoloski i ekonomski razvoj ,napredak koji znace sigurnu i svetlu buducnost a svi su gledali da se lise po svaku cenu sljama,kriminalaca i olosa koji mogu samo da prave probleme i destabilizuju istu zemlju ali ono sto je zanimljivo u nasoj drzavi koja nije ni kapitalisticka ni komunisticka OVDE NISU POTREBNI SPOSOBNI I PAMETNI LJUDI ONI SE RAZNIM METODAMA TERAJU ODAVDE ovde su potrebni politicki podobni razne **greška ,dupeglavci,supljeglavci,klimaci glavom,trzaci glavom i dizaci dva prsta .Drugim recima covek koji ima svoj nacin razmisljanja i svoj karakter i covek koji zeli da bude nezavistan i da zivi od svog rada on ovde nije dobrodosao slajfovace u mestu i sve vise ce se bunariti dok ga ne dokosure i sistem i okolina i porodica a onda ce ga proglasiti za ludog i nesposobnog potrosice ga sistem za jednokratnu upotrebu.Odliv pcelica iz kosnice je ogroman sve mlado ,vredno,radno sve ono sto ima entuzijazam odlazi a ostaju veterani istroseni ,pregazeni unakazeni a dali drzava sa ovakvim rukovotstvom postavlja kao alarmantno pitanje odliva najvrednijeg i najkvalitetnijeg pa naravno da ne jer oni SAMO SMETAJU A TREBA VLADATI STO DUZE po cenu da Srbija ostane VECNA KOLONIJA NEKOGA SA KREDITIMA DO GUSE UPROPASCENOM EKONOMIJOM SA UPROPASCENOM EKOLOGIJOM SA MATORIM STANOVNISTVOM CILJ JE SAMO IZDRZATI STO VISE NA VLASTI PO CENU TOTALNOG UNISTENJA DRZAVE,a ovaj drugi deo intelektualnog i skolovanog kadra se opasava zicom slika fotoaparatom ,pomno prati i belezi svaki potez i kretnja i oni se za sada uspesno kontrolisu medjutim samo je pitanje vremena kada ce to eksplodirati jer psihicka tortura funkcionise samo tako ali problem su plate intelektualaca JER ONI DOSLOVNO RADE ZA BUREK I JOGURT i samo je pitanje vremena kada ce BRANA PUCI I NAPRAVITI TOTALNI POTOP jer SA SENDVICEM SE NECE ZADRZATI INTELEKTUALNI KREM a ni sa dva sendvica prica je mnogo lepo zamisljena ali LOVA VRTI GDE BURGIJA NECE sa ovim jadima i ovom camotinjom od platice NEMA NI BUDUCNOSTI SRBIJE
 
Poslednja izmena:
ZA NIDZU 720 VRBICANINA Nidzo iz ovih postova se vidi da si jedan human i osecajan decko neiskvaren ali i momak koji jos nije shvatio u kakvom svetu zivi i jos uvek ne shvata da sve ono sto si cuo na televizoru od politicara i vodecih ljudi u nasoj zemlji nije istina i da je prava istina mnogo brutalnija.Dama koja je pokusala da drzi govor vrlo slabo govori nas jezik jer je odrasla u Americi gde je obucavana u specijalnim obavestajnim centrima a obucena za spoljno delovanje a sve u interesu svoje drzave a to je U S A je ona ima Americki pasos tamo je skolovana i obucavana a poslata je u Srbiju po naredjenju a ovi nasi se tu nista nisu pitali njihovo je bilo samo da postupe po naredjenju i ona je vrlo bitan sraf mozda i najbitniji trenutno na nasoj politickoj sceni a verovatno ima i diplomatski pasos a sto se tice govora napravljena je ogromna greska jer ona nema veze sa bilo kakvom vrstom govora niti istorijskih stvari niti bilo cega.A ako su stvarno hteli da neko odrzi govor to je onda morao da bude bivsi panker,hipik i julovac Vulin on je maher za literalne stvari ,tonalitet ,boja glasa ,dikcija on je sampion recitacije medjutim ova mala je uletela u neriljano i bi sta bi.Inace premijerka nije za ovako teske teme nego ja sam ranije za nju govorio da je izuzetno seksipilna ima drzanje ima gard ima tu cednost i zbunjenost a u isto vreme i nenametljivu drskost koja je cesto potrebna da bi proradio adrenalin na zadovoljavajucem nivou pa me zanima kakvo ti misljenje imas o nasoj premijerki kao jednoj od najznacajnijih licnosti u nasoj zemlji a izmedju ostalog o njoj vizuelno i dali bi pre izasao na kafu sa njom ili sa Majom Gojkovic,tvoje misljenje izuzetno cenim a bas bi mi bilo interesantno koji tip dame vise gotivis veliki pozz za NIDZU
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh