Chat 7

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sta dokle je doslo to je tako oduvek.

Jesenas drugar imao udes. Udario ga tip u Astru 2002-go. Koliko znam, platili su mu nov branik.
Ne znam kako je bilo, inače se nikad i ne nadam od osiguranja, šta god da bude. Sada verovatno osiguravajuća društva prete jer im ne dozvoljavaju da podignu cene.
To je valjda juče bila tema kod Jovane i Srđana u jutarnjem, kako mi majka reče. Ja joj nisam baš verovao, nego sad vidim da je bilo baš tako Bila je i tema dugovanja poljoprivrednika za PIO. Pa i tu nešto pominjali oduzimanje imovine ako se ne isplate dugovanja. Znam mnoge koji imaju dugovanja po 10x veća no što im vrede njive.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Taj PIO kakav je bio sa fiksnim iznosom je besmislica. Godinama se prica da se to resi i nista od toga. Nece se ni resiti jer vlast savrseno zabole za narod.
 
Uplatili mu dovoljno za nov kineski :osmeh: Nije isto sto i nov originalni i to su stvari gde ima preklapanja izmedju zamenskih i polovnih delova.Ali zato ima delova koji su i polovni skupi, a tek zamenski,a o originalu i da ne govorim.

Dakle osiguranje isplacuje stetu na osnovu zapisnika njihovog procenitelja, koji izmedju ostalog i procenjuje dal moze da se popravlja ili mora da se menja, ali spram starosti ide i cena dole.

Isto tako ako vidi da je gitovano, krpljeno i to unosi u zapisnik pa se dodatno smanjuje cena.

Tvoj drugar je imao (ne)srecu da se zamenski deo uklopio u ono sto je osiguranje procenio, a da je hteo original kleo bi ih da su lopovi najveci :osmeh:
 
Ja sam 3.1. Imao čvrkanje dva ćoška od moje kuće. Lik izleteo iz sporedne ulice i ja ga udarim u zadnji kraj. Pisali evropski i njihov procenitelj proceni meni štetu na 56.000 din. Svi delovi su uzeti polovni ali originalni. Novi kineski ne možeš uklopiti da si bog. Posle je majstor odradio kompletnu defektažu i po njegovom sve izadje 95.000 din +pdv. Osiguranje uvažilo i uplati i tu razliku...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Možda je tako nekako je i realno. Mnogi auti koji se voze vrede jedva 200€, pojedeni samo 100€. Glupo bi bilo da se popravka plati 200€.
A glupo je i da se za auto vrednosti 100€ plaća osiguranje isto toliko godišnje iako je osiguranje za drugo lice. Trebalo bi to prebaciti na svakom svoje osiguranje.

Kaže mi rođak iz Australije da je i kod njih registracija za nov auto velike kubikaže preko 1.000€. Samo što je kod njih za te pare osiguran full kasko a kod nas samo osnovno.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Oko 150-200din po bali

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
Kod nas ide jedna bala sada za 2_2,5 na jesen
Jesenas je bila 60-70din na kućnu adresu
Znaci 120_170din
Prošle godine sam prodavao u februaru i martu po 150din iz kamare kod mene kući

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Sta znam,ja sam 3 puta menjao dizne na Fendtu i kao los i kao original,Firad i Bosch i tu nema nikakve razlike osim u ceni,sve sam uzimao u Bg-u kod Ljube Turbodizela,ima sve za ubrizgavanje i ok sa cenom.
 
Meni sve uloške koji su retki na tržištu odradi BANATSKI SOKO iz NSmislim da su iz KUMANE kod Melenaca a imaju firmu u NS
Nabavljao mi je za razne mašine i zadovoljan sam


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ma ima original Bosch ali,35e kom,dok su ove DTP oko 20e a,navodno dobre.(svaki ciganinin svoga konja hvali)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh