Chat 7

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
E šta su ti ljudi, ovde natežu sa 200€ mesečno, i baš im je super, a tamo bi im bilo malo 2000€. Jeste da je tamo sve skuplje, ali bogami nije 10X.
Ranije nisam ni pomišljao o "bežanju", ali u zadnje vreme mi je ta opcija sve ineteresantnija. Ovde na mojoj dedovini, koja je sticana generacijama, ja bukvalno samo preživljavam, u igri je jaaako puno para, i nerviranja, a rezultat nikakav, a je... me svi sa svih strana sve više, i ako se ovako nastavi, moja matematika pokazuje da sam puko. Mojoj deci (još su mali), uopšte nebih savetovao da trpe ovo ovde, ako mogu negde dalje da žive bolje, mirnije i opuštenije, ja ću ih u tome sigurno podržati, ako i sam uskoro ne odem zajedno sa njima.
Znaci za 10 godina nisi napredovao i nisi nista kupio da se unapredis?
 
E šta su ti ljudi, ovde natežu sa 200€ mesečno, i baš im je super, a tamo bi im bilo malo 2000€. Jeste da je tamo sve skuplje, ali bogami nije 10X.
Ranije nisam ni pomišljao o "bežanju", ali u zadnje vreme mi je ta opcija sve ineteresantnija. Ovde na mojoj dedovini, koja je sticana generacijama, ja bukvalno samo preživljavam, u igri je jaaako puno para, i nerviranja, a rezultat nikakav, a je... me svi sa svih strana sve više, i ako se ovako nastavi, moja matematika pokazuje da sam puko. Mojoj deci (još su mali), uopšte nebih savetovao da trpe ovo ovde, ako mogu negde dalje da žive bolje, mirnije i opuštenije, ja ću ih u tome sigurno podržati, ako i sam uskoro ne odem zajedno sa njima.
Verujem da mnogi tako razmisljaju... ali umesto da razmisljamo o bezanju odavde, bolje bi bilo da razmisljamo o promenama i koga treba promeniti, da nam deca ostanu ovde
 
Nemam ja puno moje zemlje, i u tome se razlikujemo. Svaka čast ko ima svojih stotinak jutara i više, taj može nekako da vesla i napreduje, ali kada pogledaš koliko vredi tolika zemlja, mehanizacija, koliko traje obrt, i koliki rizik preuzimamo na sebe, naša zarada je mizerna, i još što smo mi poljoprivrednici naučeni od malena, da uvek sve pare ulažemo u kapital i mehanizaciju, a na sebe i familiju šta ostane, ili tek toliko koliko baš mora da se potroši.
 
Да није ових гованаца од Русева 80%Сељака не би радило земњу у Србији.....Није добар за газду али је добар у другом смислу газда га купи јефтино убаци неког јадног надничара тј трактористу у њега и тај Мученик Рус+мученик радник у њему направе данас добар посао.....на крају кад погледаш газда нај боље прошао,учинак загарантован уложено добијено::namigivanje::spavam:{{

Jel ti ovo kao konstatacija, ili govoris iz ugla zadovoljnog korisnika Breznjeva, ili mozda kao prezadovoljnog poljoprivrednika :osmeh:
 
Gledao sam Vozda 5 minuta na Pinku,za tih pet minuta ubedio me je da postanem staljinista-boljsevik.Kaze sve narodne pare pokrali Djilas and Co...Pa dobro,ako je tako,hajde da ih streljamo,sta se ceka??????


 
Sta mislis koliko vredi imanje jednog prosecnog nemca ili amerikanca? Kod njih je bilo pre 50 godina ono sto je sada kod nas, ili postajes veci ili ides u fabriku. To je svuda bilo sad je dosao red i na nas.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Slazem se sa Rasom.Postoji za Claas kombajne video kada pricaju kako i zasto je pocela 80 ih proizvodnja Dominatora a,jedan od inzinjera rece da ili postajes veliki i radis na veliko da bi imao zaradu ili ispadas iz igre...Znaci u Nemackoj je to bilo 80 tih.U Americi je to stiglo jos ranije,oko 60 ih.
 
Pa sto ne pohapsi lopove, sta ceka
Dinkica je prozivao godinama...i sta sad... isti im gazda i nikom nista


Secam se i lutke Dinkica u zatvorskoj pidzami....


Taj SNS je masovna interesna organizacija.To nije politicka partija sa ideologijom.Tu je skupljeno sve sa koca i konopca.Naravno svi casni ljudi kojih i dalje ima sa odvratnoscu gledaju na sve to.Videli smo ogroman broj proesora BU koji su dali javnu podrsku protestima.Ubedjen sam da su ovo vremena koja je opisao Lenjin recima da "vlast se kotrlja ulicama,samo je treba uzeti".
Ali ovde ne postoji snaga koja bi to ucunila.Mislim da treba oformiti neku stranku sa boljsevickim nacinom organizacije (ne idejama).To znaci da bi partiju cinilo malo jezgro ljudi sa unutrasnjom demokratskom organizacijom koji imaju jasan program i znaju ga kao bukvar.U clanstvo bi se tesko ulazilo,posebno bi bilo zabranjeno uclanjavanje ljudi koji su nekada bili u drugim strankama.Samo takva stranka neukaljana sastavljena od profesionalaca bi bila sposobna da napravi korenite promene u ovom drustvu.
 
Za te, kako je jedan član naveo početnike, bez ikakvog kapitala, kuće, zemlje i slično, imao bih samo jedno pitanje: šta su uradili njihovi otac i deda?

Imam nekoliko primera u okolini koji teško žive, a tri generacije dupetom mrdnule nisu čitav život. Sami su krivi za svoje stanje. Nikad nisu pokušali da se potrude da bi živeli bolje i da nešto steknu.
Da me neko pogrešno ne razume, ima i izuzetaka svakako.
 
Moji imaju sve ali nikako da se sklope kockice.Ili je loša godina ili imaš problema sa marvom.Evo pre mesec dana jedna prvotelkinja ode na prinudno.Sada moramo prodati još jednu jer je pobacila tele.-To je veliki gubitak za naše malo gazdinstvo.Ulaganja su velika,otkupna cena mleka ne mrda-možda su mladi i u pravu.Mi smo živeli drugačijim životom i bez ovih sokoćala,više se družili.Ovo je sad sve nervozno, besno,nezadovoljno ami u naše vreme nismo imali ni 10-i deo onoga što oni sada imaju.Čini mi se da će nam deca postajati sluge tajkunima i stranim "investitorima".
 
Ми ћемо од наше деце направити слуге ми.....немој ти сине да са мучиш ја ћу па кад ја умрем ти се је....и неспособан и кукај како је баба био глуп и ништа није стеко....:off_topic::off_topic::off_topic:
 
Jovan je u pravu.Ja licno ne mogu naci vozaca da vozi psenicu sa njive do magacina a,puni kafici.Ali to je ono kod nasih gastarbajtera Jao sine ja sam se mucio,ti ne moras.
 
Sve je recenu u poslednja dva posta.
Samo osteje jks jedna gorka činjenica. Imputi su nas sve skuplji, za život sve više treba, režije sve veće i sve skuplje, pa jos kad zadesi losa godina ili nesreca ko ima stoku, tesko da teze ne moze. A i deca sve manje rade generalno. Eto danas mi stariji cistimo sneg, brucoši od 15 i 20 godina tobože uče ili lade jaja. Nisam mnogo star sa mojih 45 godina, al samo kazem.
 
Ту су родитељи криви презаштићују децу, неко из незнања мислећи да му чини најбоље а неко намерно своје дете издваја од других и учу га да је нешто посебно и боље од других. Онда сутра кад настану проблеми питају се зашто ми тако узвраћа па све сам му дао и пружио...:off_topic:
 
Moja deca rade od njive do muže-sada bez mene.ali ko se bavi stočarstvom zna gde se nalazimo.Sa cenom mleka od 27 din.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh