Chat 7

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Milošević je bio Crnogorac i plus komunista, tako da od njegove zaštite srpskih interesa nije bilo ni govora.
Zanimalo ga je samo da gradi pandan Titu, po bilo koju cenu, a zarad sopstvenog ogromnog egoizma.
Teško će Srbi prihvatiti Srbina vođu, i koliko znam to se nikada nije dugoročno ni desilo.
Posle početne popularnosti kanibalski je satiran.
 
Malo se bolje poprisetite tih dana i cinjenica da je prvu secesiju i krsenje ustava SFRJ ucinila bas Srbija sa milosevicem na celu.
Vreme je jasno pokazalo da ga je bas mnogo bolela patka za srbe i u Srbiji i van nje.
A uzdati se u Rusiju i istuvremeno podrzavati i finansirati puciste u Rusiji je blago receno idiotizam,

Ako mislite na ukidanje autonomije pokrajinama,to jeste krsenje ustava SFRJ.Ali je suprotno od secesije,to je bila unitarizacija Srbije.
Kao sto sam rekao,Milosevic je pooliticki bio jako glup,to je njegov problem.
Podrzao je puc u Rusiji,ne sacekavsi da vidi kako ce se stvar zavrsiti.(Po Srbiju i Rusiju mnogo bolje bi bilo da je puc uspeo)Tad je se pokazao kao totalni politicki diletant i srpski narod da je imao mozga bi ga "razresio duznosti" vec tada.
On je trebao raspustiti Komunisticku partiju (SKS)u Srbiji,verovatno bi tada izgubio vlast,ali bi spasao Srbiju.Nije ih raspustio da bi pomocnu partijske infrastrukture koju je preneo u SPS zadrzao vlast.Srljao je iz greske u gresku.Boljeg na celu Srbije nisu mogli dobiti Hrvati,Muslimani,Albanci i drugi.
Isto tako danas im je AV premija na celu Srbije.

- - - - - - - - - -

Kazu, kad pukne ponovo , ono iz 90-tih ce izgledati kao crtani.


Dobro,dobro,ja znam da se sprema.Doduse,ovi moji tupavi Srbi kao i osamdesetih misle da je rat nemoguc.Nisam siguran da ce planeri ovaj put postici uspeh,svesni smo opasnosti kojoj smo izlozeni...
 
Najlogičnije pitanje je šta ćeš ti u Zagrebu u vojsci u kojoj nema hrvata?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pa neko je morao decu da izvlaci dok su pojedini aplaudirali Slobi ili jos gore Draskovicu.

Svima je garantovana bezbednost i niko nije gonjen ko god je napustio, da bi ga posle hvatali dok kolje decu na strazi.

I sad imas ove analiticare koji misle da je to trebalo da se sravni za dve nedelje i da se potera u Jadran, kad ono medjutim.

Kad je bilo u Sloveniji svi su pricali samo da ne bude u Hrvatskoj, kad je bilo u Hrvatskoj onda je bilo jadni mi ako bude u Bosni, pa kad je i Bosna dosla na red epilog se zna.

JNA ni jednog trena nije spasavala Srbiju vec Jugoslaviju i tu joj je najveca greska, sva vojska je istog trena trebala da se povuce na onu "prirodnu" granicu koju je zagovarao klovan Seselj.
 
Nije mi jasno zašto trošiti energiju na stvari koje su bile i koje su se završile. Svako je dobio ono što je tog trenutka bio međunarodni standard samo Srbima nikakvog standarda nisu dozvolili. Ali, bilo je i prošlo. Treba sada biti pametan i prilagoditi se sadašnjem stanju stvari. Nemojte mi reći da Izrael postupa ispravno pa ipak ceo svet ćuti. A okružen je arapskim zemljama koje bi ga da mogu sravnile koliko sutra. Zato trebamo biti pametni koliko i oni. I dobiti ili kupiti delovanje u svoju korist.
Pre svega od Izraelaca možemo naučiti da svaki Izraelac bilo muškarac ili žena u svetu dođe u Izrael i odsluži dve godine vojske. Svoje poginule vojnike poštuju kao iskrene heroje. A mi našim veteranima nismo priznali ni da su branili zemlju '99 a kamoli što smo krvarili i u Sloveniji i u Hrvatskoj i u Bosni.
Od Izraelaca trebamo da naučimo i to kako se radi stočarstvo. Oni u pustinji gaje krave koje da bi dale mleko orošavaju vodom a mleko izvoze. Mi smo toliko nesposobni da nam je jeftinije mleko iz Nemčke i što je još gore kvalitetnije je.
Ali Izraelci ne kradu naftu sa brodova, ne lažu državu za porez, ne varaju na kantaru, ne prskaju besomučno, ne pale tu istu zemlju koja ih lebom rani...
Srbi ne vole Jevreje iz meni nepoznatog razloga a od njih možemo mnogo da naučimo.
Srbi ne vole ni Srbe... što reče profesor Zec ovim siromašnijim draže je da vlast uzme srednjoj klasi nego da njima da....
Elem, nije još sve izgubljeno. Treba napraviti dogovor sa velikim silama.... mi možemo da ponudimo neutralnost a to trenutno vredi koliko i Kosovo i Republika Srpska zajedno a vrlo lako može da se pridoda i izlaz na more u Južna Srbija.... ili pak da se Rusima ponudi da se napravi baza... samo Rusi će nas opet prodati da spasu svoju guzicu... Najgora ali najverovatnija opcija bi mogla da bude da Ameri prepuste Balkan Kinezima pa da nas oni mire sa Albancima i ostalima kao što sada mire Južni i Severni Sudan....

Ipak mislim da smo jedan veličanstven narod kome samo malo organizacije fali...
 
Jel cujete braco stocari? Vi ste nesposobni da proizvedete mleko. Rece diplomirani ing. vocarstva,stocarstva,povrtarstva... Veliki strucnjak sa visegodisnjim iskustvom I poznavaoc poljoprivrede.
 
Nemoraš biti nikakav stručnjak da utvrdiš da u radnjama nema ni trećine domaćeg mleka, a prerađevine da i ne pominjem.
Imaš li igde u radnji da kupiš domaćeg srpskog kajmaka?
 
Jel to zato sto su nasi stocari nesposobni ili zbog neceg drugog? Ne znam za kajmak,kod nas se to ne pravi. Ne jedem to,ali domace mleko kupujem. Placam 60 din/l.
 
Sposobni su samo ih nema.
Pomislih da si predstavnik stočara, upoznat sa prilikama, kad ono i ti kupuješ mleko..
A sir 'talijanski, mađarski, slovenački pa čak i nemački..
Evo ja bih rado kupio pirotski sir, ali ga u Bg-u nema nigde..
 
Opet što reče Zec, prosek godina kod nas je daleko iznad proseka potrebnog za kvalitetnu radnu snagu. Prosek nam ide prema 50 godina.
 
Sposobni su samo ih nema.
Pomislih da si predstavnik stočara, upoznat sa prilikama, kad ono i ti kupuješ mleko..
A sir 'talijanski, mađarski, slovenački pa čak i nemački..
Evo ja bih rado kupio pirotski sir, ali ga u Bg-u nema nigde..

Nisam predstavnik,Ali imam nekoliko drugara Koji se bave time. Sve mladi momci. Nezenjeni,jbg snajke pobegle kod vas u bg. gledajuci njih vidim kakve su to muke. I onda ti Neko kaze da si nesposoban. Sir iskljucivo staroplaninski,Ali ne Pirotski vec sa ove moje strane Stare Planine. Hoces da te povezem sa ljudima? Mislim da bi poslali za bg.
 
Nemoj me povezivati sa tim momcima koji sire, jer takav domaći sir nebih. I kod nas na Zlatiboru je ista situacija, momčine od 50-75 godina muzu i sire.
Cenim rad i njihovu muku, ali moja baba je od 70 ovaca imala po '5-6 metara' pravog sira koga danas nema ni na Pešteru.
Nažalost, vuxsd, je vrlo u pravu hteli mi to priznati ili ne.
 
Jest u pravu skroz!
Čika laza se upecao bez povoda
ali stvarno je realnost ne provokacija oće da nas unište pogotovo malog proizvodjača znamo mi štogod napraviti ali nemamo kome prodati, ovi što su u gradu njima je bitno da je jeftino (većini) evo gledam dečko iz sela prodaje domaću kobasicu 600din kg za 2 pakle duvana kila kobaje, ali pile u lidlu ima 3 kg za 600din
Ziveo sam 10g u NS i gledao sta narod kupuje u univeru
200g belog
2 bataka
4 krmenadle
Kosti za supu

Ja dodjem od želje da kupim 1kg švargle a gispodje me gledaju ko zadnjeg bednika, a ja mislim kolje LUKA 2000kg žive vage godišnje ima po 200kg kulena al željan švarglice a vi glabajte kosti

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Tako ti i ja kao veliki obožavalac švargle, u nedostatku domaće, jednom kupim u Tempu parče, unapred se naslađujući kako ću kući uživati, jer je volim više od svega ostalog.
Službenica je odrezala od neotpakovanog pakovanja, tako da sam smatrao da je sveže.
Nažalost, od tada više nikada nisam kupio u radnji takvu vrstu proizvoda, jer mi umalo nije zgadilo za sva vremena taj specijalitet.
Kolega Matić mi je sada na okupljanju poklonio parče njegove čuvene švargle, i to je zaista ono kako to treba da izgleda. I ukus i miris.

Mi piletinu po radnjama ne kupujemo, jer sam jako dobro upoznat sa tehnologijom gajenja i obrade takvog proizvoda.
Piletinu, ćuretinu i guske kupujem kod ljudi koje znam i kod kojih to šeta kao i svaka domaća živina. Naravno, da je skuplje nego u Lidlu, ali sve ima svoje.
 
Mirosti univer AD BAČKA bez greške odlična švarglica

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora

Zahvaljujem Luka, sigurno ću testirati.:osmeh:
Našao sam gde imam u blizini..

- - - - - - - - - -

Ko ima u blizini Papp iz Skorenovca,imaju odlicnu dzigernjacu i svarglu,kao domaca je.

Zahvaljujem kolega..
Uh, džigernjača sa vrućim domaćim hlebom i belim lukom ili kiselim kupusom..:svinja:

- - - - - - - - - -

Или за 12000дин купи товлљеника и направи по свом укусу праву домаћу:ppozdrav:

Mislim da ja to neznam napraviti kako to pravi Matić i neki moji poznanici.
Tako da, nek svako radi ono što zna..
 
Kazu, kad pukne ponovo , ono iz 90-tih ce izgledati kao crtani.
I Srbija i BiH i Hrvatska imaju slican problem. Relativno malobrojni radnici i preduzetnici u privatnom sektoru izdrzavaju ogromni drzavni aparat, sa gomilom bespotrebnih administrativnih radnika koji imaju relativno visoke plate. Mnogi propisi su sami sebi cilj da bi opravdali postojanje te iste administracije.
Penzioni sistemi su u raspadu i prakticno odavno bankrotirali, citav penzioni sistem je jedna velika piramidalna sema, novac se direktno presipa od uplatilaca ka primaocima, a citav sistem se oslanjanja na to da uvek ima vise ljudi koji uplacuju nego sto primaju, sto je bio slucaj pre 50 godina ali vise nije. Mladi ljudi zele drzavni posao jer je tamo "sigurnije" radno mesto sa boljom platom i ne zavisi od toga kako rade (radio ne radio svira ti radio fazon). Da ne pricamo o tome sto je za drzavni posao bitno kako si povezan, a ne sta znas.
Ali sve je to neodrzivo, drzave se zaduzuju, a krediti idu direktno u potrosnju. Kako raste zaduzenost tako rastu i kamatne stope, jer raste rizik da pozajmica nece biti vracena. A kako rastu kamatne stope raste i deo budzeta koji se izdvaja za placanje tih kamata.
Sve 3 drzave polako klize ka grckom scenariju... Nije potrebno objasnjavati opasnost od tako neceg u BiH
 
Mirosti pa zato imas forum ,vecina i stavlja recepte ,probas i ako ti se svidi ti pravis tako a ako ne ti probas drugi recept,a veruj da je najsladje kad je sam napravis:ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh