Chat 7

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sad svratih kod tetke i videh na RTS poljoprivrednika koji kaže da će dodatna subvencija 20din po litru za 60litra(suma10€/ha) da pojeftini setvu za 30%
Šta li on to seje pa ga setva košta 30€ po hektaru?
To vidi ostatak naroda i kaže, svaka čast AV, pomogao seljake sa 30% a oni nama ne spuštaju cene.

Seje maglu, trenutno je veoma unosno.
 
Petar97 , 5+ za post .
Mornar , kolega vuxsd vas je konkrettno pitao , a ne odgovarate .
Inače smanjenje penzija bi se moglo gledati kao pljačka ako bi pio fond bio kao što bi trebao biti: gomila novca na računu koju su stari radnici nekad uplaćivali , ali ako je penzioni fond prazan , kao i kod nas , i penzije se isplaćuju od onog što oplati trenutna privreda , onda je smanjenje penzija možda loše za penzionere , ali je nesmanjenje ili povećanje penzija ustvari pljačka za sadašnje privrednike . A , možemo to i tako gledati . Evo mi kao privrednici možemo reći : žao nam je penzionera , ali nismo mi krivi što im je fond ispražnjen što inflacijom , što ratom , što kradjom , nisam im jao uzeo te pare.


Momo pricate neverovatne gluposti.Kao privrednik bi ste morali znati bar osnove monetarne ekonomije.Osnovno je da je odredjena stopa inflacije pozeljna npr.inflacija dolara ili evra se cilja godisnje na negde oko 2,5 do 4% to je kljucno za podsticanje ekonomskog rasta.Dakle,ako neko skuplja na gomilu novac u penzionom fondu posle 40 godina prvih nekoliko godina bi penzoner morao da doplati iz svog dzepa jer je inflacija pojela svu vrednost,drugo ECB bi kaznila takav fond negativnim kamatnim stopama jer zadrzzava novac van privrednih tokova.To se moze kvalifikovati kao delo podrivanja ustavnog poretka,odnosno izdaje.
Naravno da se novac nigde ne drzi na gomili vec neprestano cirkulise,da li kroz investicione fondove,da li kroz drzavnu potrosnju,nebitno je.
 
Jevto pričam o novcu sa kraja 80ih i početka 90ih iz fondova , kao i ostali državni novac , i pričam o trocifrenim i četvorocifrenim inflacijama .
 
Sad svratih kod tetke i videh na RTS poljoprivrednika koji kaže da će dodatna subvencija 20din po litru za 60litra(suma10€/ha) da pojeftini setvu za 30%
Šta li on to seje pa ga setva košta 30€ po hektaru?
To vidi ostatak naroda i kaže, svaka čast AV, pomogao seljake sa 30% a oni nama ne spuštaju cene.
A sta je lose reko? Pa bice setva jeftinija 30%,ali zamo setva,sve ostalo ,oranje,zatvaranje,priprema,prskanje,spartanje,vrsaj i jos koju meru ako sam preskocio covek nije ni spomenu,samo setvu

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Aman ni setva. 20din od 152 je 13% jeftinija nafta. A 60l je i za setvu i za žetvu. Ni u tom računu nije pogodio, a reč je bio o ukupnoj prolećnoj setvi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@momo
Tvoje poznavanje svjetske ekonomije se svodi na to da će se kineska ekonomija sama od sebe urušiti, vjerovatno ne ako bi je mmf pomogao. Kako si se samo to sjetio ili si ipak negdje pročitao pa se malo primio,navuko.
 
Ja sam rekao da su državni novci od 88 do 98 isparili a ti kažeš da nije tako .

Isparili.... Ne bih rekao.Doslo je do tzv. prvobitne akumulacije kapitala.A deo je ostao i gradjanima,npr. za kredite i cekove koje je pojla inflacija ali su robe ostale gradjanima.Gradjanima su ostali i stanovi,pa danas veci procenat Srba ima u svom vlasnistvu stan nego procenat Nemaca.Cak 40% drzavljana Nemacke su podstanari.Naravno,ovo ne govori o standardu gradjana Nemacke...
 
"Državni novac i novac PIO fonda nisu isto. Svakako za sav novac država mora da garantuje. Ja sam odvajao od usta, a gde je ne zanima me. Hoću penziju. "

Ok , što hoćeš svoj novac , a šta ako ga nema , ako je kasa prazna ?
 
Državni novac i novac PIO fonda nisu isto. Svakako za sav novac država mora da garantuje. Ja sam odvajao od usta, a gde je ne zanima me. Hoću penziju.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ozbiljno...Pa ides li ti na proteste,ucestvujes li u stvaranju drzave?Drzava se prvo mora napraviti.Neko je nosio pusku od 1941 do 1945.Neko je napravio od mocvare Novi Beograd za 6 godina.Rezultati se morraju stvoriti.Svaka generacija bije svoju bitku.Na tacni neces dobiti nista.
 
Vi ste stvarno zaslepljeni tim RTSom pa ni ne pratite ko je sta rekao, pa covek nije ni rekao da ce biti 30% jeftinije vec su to govnari ubacili a spikerka procitala! Covek je lepo rekao da dizel utice na cenu proizvodnje i da je to lep gest al smo ograniceni na samo 20ha sto je malo jer se radi mnigo vise zemlje.
 
Ok . Samo hoću da pojednostavim ,kao što deja pojednostavljeno kaže , oću svoj novac . Uredu , ali traži od lopova koji su pokrali i upropastili državu , a to je vaša generacija sadašnjih penzionera . Ja imam oca penzionera , ali imam i ćerku . Tuži , vijaj lopove , šta ja znam , ali to stvaranje države i stezanje kaiša moraju baš penzioneri najviše da osjete . Što nisu spriječili da se rasproda budzašto ono što su izgradili ako već para nema , da se od te prodaje namiri , zašto da praznu kasu koju je neko kroz **greška protjero sadašnja radna generacija namiruje ? Budite pošteni
 
http://www.pecat.co.rs/2011/09/dzozef-stiglic-nobelovac-medu-antiglobalistima/



"Politika MMF-a je direktno odgovorna za argentinsku i istočnoazijsku finansijsku krizu. Njima i Rusija može da zahvali što nije uspela da pređe na tržišnu ekonomiju, a zemlje podsaharske Afrike što su i dalje u rangu potpuno nerazvijenih ekonomija. Katastrofalna situacija u ekonomiji većine država u razvoju direktna je posledica nakaradne politike MMF-a, koja se ogleda u insistiranju na privatizaciji državne imovine, fiskalnoj strogosti, liberalizaciji tržišta kapitala i trgovine, kao i na uvođenju previsokih kamatnih stopa"

Dzozef Stiglic,dobitnik Nobelove nagrade za ekonomiju.


Sto se tice Rusije,podaci su sledeci.MMF ulazi u Rusiju 1991 godine,do 1994 postignuti su sledeci rezultati:

Stopa siromastva je skocila sa 2% na 40% stanovnistva.

Ukupna stopa smrtnosti je porasla za 35%,s tim da je u segmentu muskog stanovnistva starosti od 25 godina do 39 godina ta stopa porasla za impozantnih 90%!

U tom kratkom periodu zivotni vek muskarca u Rusiji je pa sa 64 na 57 godina.

Podaci su preuzeti iz knjige
„The Body Economic: Why Austerity Kills“, Dejvida Staklera (David Stuckler) statističara sa Oksforda i Sandžaj Basua (Sanjay Basu) lekara sa Stanforda.


Knjiga je podigla prasinu pa je jedan od glavnih Cikaskih momaka za Rusiju Dzefri Saks,nemajuci kontra argumente osmislio teoriju prema kojoj je ova "postkomunisticka kriza mortaliteta" ustvari proizvod nagle nezdrave ishrane gradjana Rusije crvenim mesom.To je tzv. "nutricionisticka teorija".

Nazalost,Saksova teorija je skinuta sa relevantnih sajtova pa ne mogu sada da dam direktan link.







- - - - - - - - - -

Evo jednog linka

https://www.youtube.com/watch?v=W0CMoOLIIcU

Udalji smo se od MMF-a,te dobrotvorne organizacije.Pogledajte linkove,poucno je.
 
ZA JEVTU IZ UZICA
Jevto covece rekao sam ti da si ekspert za ekonomiju i bas zato sto mnogo znas vata me jeza od ovih tvojih postova a iako je vec vidjeno iz aviona da idemo niz Nijagarine vodopade opet uvek negde u dubini duse postoji sakrivena nada da moze nesto da se dogodi a da izbegnemo okrutnu golgotu .Znaci totalni krah u redu barem da da ne fantaziram previse i gajim neke prevelike iluzije nego sta mislis ali iskreno dokle ce da traje ova za sada suverena vladavina Acina i kako vidis sledecih 10 godina u Srbiji kako ce se odvijati kazi mi barem nesto jer i ja sam vec pecen da idem na Slovenacki sajam zaposljavanja u Beogradu iscrpljen sam totalno nema vise cekanja fitilj dogoreva
 
Coveka znam jos dok je bio panker i hipik 90 tih godina bio predsednik jula a nije sluzio vojsku a bio u nekom metalik fazonu i miroljubivom stilu PEACE BROTHER a sad legenda rukovodi vojskom Srbije i postrojava generale i majore E STA TI JE ZIVOT

- - - - - - - - - -

 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh