Chat 7

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U Americi, Poljaci imaju citave svoje kvartove i velike markete. Cak radnici tih marketa jedva da govore engleski jezik.

A mislim da nisu oni Rusima okrenuli ledja, vec je Poljska u EU, pa samim tim, nisu vise bili u situaciji legalno da izvoze svoje prozvode. Setite se samo koliko je poljske jabuke zavrsilo u nasim hladnjacama. A i to sto su pristali da postave americke i evropske stitove na svojim granicama protiv Rusije, i to je naplaceno debelo.
Za onoliko poljaka koje sam upoznao, jesu nacionalisti i video sam kako ljube novcanice tj svoju valutu.
 
Nisam ni pomislio na to,i ovim putem ti se izvinjavam,ako si me tako shvatio...jednostavno,stvarno me brine sta ce misliti pokoljenja,zasto da cutimo???jeste da ne znam koga drugiog postaviti,ali nesmes da upalis tv sve lazi,bojim se vec i dasku na wc solji da podignem da i tamo na izadje ,nema tv kanala da ne izleti u program i onim odvratnim glumljenjem tihim govorom spomoiuinje te procente i sta ti ja znam...je li to posao predsednika???gde su ekonomisti???On radi 25 sati dnevno...pa sta mi svi drugi spavamo???kao sto kaze velja ilic,idi odmori se,spavaj,da i mi zivimo...od protesta ocekujem da ce biti nekog boljitka,jer od ovoga ne moze biti gore...
Ako se ne varam kazes da sam se prodao za sendvic?
 
Šta mislite (prvenstveno Jevto i Bradonja ) ali i ostali , šta je najsigurnije pred dolazak sloma svjestske ekonomije i krize , koja je neminovna , izgleda iza ćoška , u šta uložiti ono malo crkavice ako se ima ? Šta prodavati a šta kupovati ? Nekretnine mislim da nisu nikako pametne ma gdje god , neki kažu zlato , neki kažu hrana ( nije mi jasno kakva hrana ?) neki kažu samo čisti šuškavi keš i to u $ ili Švicarcima ? Moje lično mišljenje da je najblje uložiti u municiju .:osmeh:

Svajcarac je dobar.Mnogi ulazu u njega i CB Svajcarske muku muci da ne dozvoli preteran rast CHF.

Nekretnine tipa stanovi,poslovni prostori i sl. nisu nikako dobre.Cene toga ce padati.
Ni kes dolara i funte nije los.Ne znam kako ce se euro pokazati,posto ima neke sistemske nedostatke.Mozda ce odrzati visoku vrednost,a mozda ne.Mnogo je tu faktora za koje ne znamo kako ce se ponasati.
Zlato nije podloga valutama i zato je podlozno velikim manipulacijama.Ne bih mogao da ga preporucim.
Dobre investicije su kvalitetno poljoprivredno zemljiste.(bolja klasa,vece parcele,mogucnost masinske obrade) i kvalitetne sume kako tvrdog,tako i cetinarskog drveta.U prvi mah moze doci do blagog pada ovih cena,ali ce kasnije cene rasti.
Za velike investitore tipa drzava i kompanija,obojeni metali su dobra investicija.Oni su veoma vazni u savremenoj industriji i potraznja za njima konstantno raste,a pogotovo ce rasti posle te krize.
Municija,verovao ili ne,pogodio si u centar!Sada je ogromna traznja za municijom,nikada nije bila vaca od WWII,i to mogu licno posvedociti jer sam u jednom segmentu profesionalno vezan za taj sektor.Prvi Partizan Uzice je pretrpan nalozima za municiju po NATO standardu.Igman Konjic je vec davno oborio rekorde proizvodnje iz SFRJ,uglavnom sve to ide u izvoz za clanice NATO-a.Ogromna ceska fabrika

https://www.sellier-bellot.cz/en/

ne moze da podmiri sa proizvodnjom naloge koje dobija.Zato narucuju od eksternih dobavljaca ogromne kolicine polufabrikata.Magacini se pune,to je ocigledno.Da li ce to biti upotrebljeno ne znam.Bojim se da su zapadnjaci suvise prakticni da bi se bavili promasenim poslovima.....
 
ToZla teBra, i to u manjim apoenima.

Jedna + BK po domaćinstvu, za prvi momenat, kad dođe da ti treba više, već će se naći neko da ti uvali i ono što baš i ne bi.

Seti se kako je počelo 92.

Sitne smo mi travke, svaki od nas pojedinačno, da se opterećujemo valutama i koječim. ToZla ne gori, a ona leba ne jede, neka je pod jaslama, valja i po koja RB M75.

Proverene vrednosti.
 
Nisam ni pomislio na to,i ovim putem ti se izvinjavam,ako si me tako shvatio...jednostavno,stvarno me brine sta ce misliti pokoljenja,zasto da cutimo???jeste da ne znam koga drugiog postaviti,ali nesmes da upalis tv sve lazi,bojim se vec i dasku na wc solji da podignem da i tamo na izadje ,nema tv kanala da ne izleti u program i onim odvratnim glumljenjem tihim govorom spomoiuinje te procente i sta ti ja znam...je li to posao predsednika???gde su ekonomisti???On radi 25 sati dnevno...pa sta mi svi drugi spavamo???kao sto kaze velja ilic,idi odmori se,spavaj,da i mi zivimo...od protesta ocekujem da ce biti nekog boljitka,jer od ovoga ne moze biti gore...

Nisam te dobro razumeo. Nema potrebe da mi se izvinjavas. Uglavnom se slazem sa ovim sto si napisao.
 
http://www.politika.rs/sr/clanak/419098/Srbija-evropske-vrednosti-i-evropski-interesi


Vredi odvojiti par minuta na citanje ovog teksta.


Vast je poslednjih nedelja pokazala da stoički trpi šamaranja i poniženja bez obzira na to da li dolaze iz Prištine ili Pariza. I ne samo da vlast to trpi već i odlučno i čvrsto odlazi po još. .....:haha:
......Metod vladanja u kome je vlast servilna prema stranim centrima moći a brutalna prema domaćim oponentima može izgledati kao dobitna kombinacija i recept za dug opstanak na vlasti. Takva politika se ipak ne može voditi beskrajno dugo. Pre ili kasnije, ovim ili onim povodom, na ovaj ili onaj mig, do pobune će doći. Tada će se i EU najednom prisetiti da stara vlast ugrožava demokratiju i evropske vrednosti, da ipak nije faktor regionalne stabilnosti i da zato mora sići sa scene.....
.....Sve što važi za EU i za metode njenog delovanja, važi i za sve druge svetske centre moći bez obzira sa koje strane sveta dolazili. U geostrateškim igrama, u igrama interesa, nema ni nevinih, ni naivnih. Promenu nabolje ne mogu doneti stranci, niti će se takva promena ikada desiti uz stranu pomoć. Jedina nada, ako nade uopšte ima, jeste da na vlast dođu oni koji strancima ništa ne duguju, koji nisu odgajani u stranim vrtovima i koji nisu podložni ucenama bilo kakve vrste. Da li takvih ljudi u Srbiji ima, da li ikada mogu dobiti šansu i da li ih građani Srbije mogu prepoznati ako se to ikada desi?
 
Jevto jako tesko gotovo nemoguće,
Cista utopija pomisliti da postoji takav covek koji je političar!!!!

Poslato čelo-basče uz pomoć 'levatora
 
Ma samo nekog, inacara treba staviti na vlast... i ne dozvoliti uticaj mafije na njega, znaci samo on da moze da govori, a ne njemu da se obraca..
 
Gde se pise da ce doci kriza? Nisam to video na potralima bilo kojim, niti da bilo ko prica o tome.
 
Ne zaboravite da podsetite decu da vas vežu sutra ujutru jer su sutra Oci. Imate još malo vremena da pripremite poklone.
 
Gde se pise da ce doci kriza? Nisam to video na potralima bilo kojim, niti da bilo ko prica o tome.

Pa,postoje portali za koje kriza ne postoji,tipa Pink :osmeh:Postoje i oni koji se bave i drugim vrstama kriza,npr. krizama u Zadruzi.
A o ovoj krizi koju smo mi pominjali pisu neki daleki portali kao sto je

The New York Times

https://www.nytimes.com/2018/12/10/style/2019-financial-crisis.html



Ili The Economist


https://www.economist.com/leaders/2018/10/11/the-next-recession


Ili The Guardian


https://www.theguardian.com/busines...y-at-risk-of-another-financial-crash-says-imf
 
Zadnjih sto pa i dvjesta godina svjetska ekonomija ide nekim svojim tokom , usponi i padovi ali uglavnom rast prema gore , nebitno na uredjenje kapitalističko , socijalističko ili kako god .Jedino što odudara od toga je Kina u zadnjih dvadesetak godina , onako laički kad se pogleda . Lično me podsjeća da su oni nekako preambiciozni ,alavi ili neznam kako to da nazovem , kao nacija . Nelogično je da oni preskoče toliko stepenica za samo par godina . Imam osjećaj da će baš oni izazvati ogromnu svjetsku krizu i to vrlo brzo . Kad god pomislim na Kinu i njihovu ekonomiju , podsjete me na neke primjere privtnika pojedinih ovde kod mene koji su imali taktiku da unište svu konkurenciju niskim cijenama pa da oni ostanu sami . Bili su to ovde pekari , trgovci , prevoznici itd . Vrlo brzo su svi do jednog propali upravo oni i povukli još dosta drugih u lancu sa sobom . Kladio bi se da će takvu istu propast svjetske ekonomije izazvati Kinezi i to vrlo brzo . ( Ostaće jedino možda Švabe u životu :haha: )
 
Nikson je jednom prigovorio kineskoj partiji kako ne dopušta odlazak iz zemlje svojim građanima, a ovi ga upitali: koliko miliona želite da pustimo da se naseli u Americi ?

Kažu da je Staljin rekao: pogibija vojnika je tragedija, pogibija miliona je statistika.

Prema tome, Momo prijatelju, statistika je neumitna.
 
Kina je u 2018 imala stagnaciju prodaje auta, a imali su dugogodisnji kontinuiran rast prodaje, firme koje se bave auto industrijom su dobro osjetile taj pad.
Mene vise zanima sta ce se destiti u slucaju vece krize sa cjenom zitarica, mesa, mlijeka, kakvi su bili trendovi cijena tamo 2008/09
Gorivo bi trebalo pojeftiniti valjda
 
To ti je vrlo subjektivno mišljenje , vjerovatno jer nevoliš Amerikance , ali to je veoma "šarolika" nacija. Imaš jednog komšiju milioner , npr šoubiznis , drugi radnik pod kreditom , treći farmer u ekspanziji , četvrti farmer koji prodaje sve , odlazi u grad. Tako je i normalno valjda . Mislio sam reći da su Kinezi kao nacija alavi u smislu što su radili stvari za 5 godina koje su drugi radili stotinu , npr oni napravi grad veličine Bg za par godina , pa čekaju stanovnike ... itd . Mislim da će nam se to obiti o glavu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh