Chat 7

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovo ti je Maticu ziva istina, kad god prodjem pored nekog podruma uvjek ih ima par komada sto cucle po pivkanu I onda Kazem sam sebi kako oni zive bolje od ikog od nas, ne interesuje ih kakva ce biti godina ocel sta roditi I kako se snaci u ovoj dzungli od zivota a oni isto jedu tj. nisu gladni I piju I kao I mi I imaju neku kucicu u koju nemos uci od nereda I smrada al je njihova. I oslobodjeni od placanja struje.
 
Da se pije pivo,vodi politika i broji koliko ko prikolica provuče na silos može a da se radi nešto i zasuku rukavi to ne može,boli kičma,operisani ali od rada.
 
Imam ja preko puta par imaju dete zensko.Majka spava do 1h nepipa nista prima soc+ one pare kao samohrana majka.Muz radi kuci privatno na crno i u gradu i on prima socijalu.

Luksuziraju se izlaze, idu na more a kod mene dolaze za osnovne namirnice.Dolaze samo kad treba se ogrebu za nesto, a da dodju da pomognu nesto nema sanse.A dosta im je ucinenjo jos znaju da podjebavaju i olajavaju iza ledja koga stignu.

Obraz nula, postenje nula, moral to ne postoji. Zatucani i glupi jos glume neku elitu i gospodu, cirkus.
 
Evo u Rumi katastrofa na parkinzima.Skoro ni jedan nije očišćen a naplaćuju redovno,sramota.
POTPISUJEM !!!!
Jedva se izvukoh sa "parkinga" u Stanka Paunović Veljka, na raskrsnici s Željezničkom, i posle još jedared gde je bilo mnogo teže, u prolazu zgrada nasuprot IDEA trgovine...
Bilo je i dosta zaglavljenih, na parkinzima je čist led 10 cm debeo....
Ja metnuo lance, blenuli Građani ko tele u šarena vrata, jedan je bio toliko drzak da pita da ga pošlepam a mirno je gledao kako se mučim da metnem te iste lance, ni da priupita da pomogne, čekao čovek lepo, pa ljubazno pitao....
Evo ti Q !!!!! :zli:
Baš sam bio besan, ruke mi poplavile od hladnoće, rukavice nemam, -7 je bilo, a on stoji ko mulac !!!!
Što se socijale tiče, sistem je dozvolio tako, imam rođaka koji je neradnik i lenčuga, ja ga zovem Lenjoslav, ima dijagnozu "hronična depresija", pa uz socijalu, kao radno nesposoban, vuče i Tuđu negu i pomoć, ukupno 22.000 mesečno...
A na ulici ga ne bi razlikovao od normalnog svijeta, skockan, mirišljav, itd. a nema ni dan nekog rada a ne radnoga staža...
On mi kaže da sam ja "obdaren", zajebe se pa to kaže umesto "nadaren", pošto me zovu Tesla i u sve se razumijem, a ja njemu, da je on Ajnštajn, pošto je i onaj samo teoretisao, ništa nije napravio, nikakav izum, samo baljezgario, tako da se uklapa pacijent u tu priču....
I, da Vas čestito priupitam, ko je pametniji, ON ili JA ?
Ruke mu ko u manekenke, i uvek mi pametuje kakve su moje, crne i u žuljevima, operu se samo kad ručno perem veš, pojede soda naslage masnoće i očisti kanale na dlanovima...
Ja sam ponosan što su mi ruke takve, a njemu želim nek uživa, sve stigne jednog dana na naplatu, najčešće kada se najmanje nadaš....
 
Pa ima li ta novcana socijalna pomoc neki rok trajanja, sta ce kad prodju godine a ostane bez penzije ?
I koliko se ja secam mada nisam siguran, nekada se nije mogla primati ako se poseduje zemlja ?
 
E težaci , paori , džaba nam rodna 2018 kad su nam sada krajem godine krenule teme socijale , posta , nezadovoljstvo državom , a ja mislio da će nam bar ove godine u decembru krenuti teme auto sajmova , zimovanja , plastične hirurgije za gospodje itd.. :haha::haha:
 
Pa ima li ta novcana socijalna pomoc neki rok trajanja, sta ce kad prodju godine a ostane bez penzije ?
I koliko se ja secam mada nisam siguran, nekada se nije mogla primati ako se poseduje zemlja ?

Ja mu pretim, onako u šali, da idem da se žalim, tolika raja kojima treba, a on uzima, kaže mi on ljutito i besno, MENI TO NIKO NE MOŽE DA ODUZME !!!!
Ide kadkad kod psihijatra, psihologa, otkud znam, tamo baljezgari koješta, ne znam, ja to nikada ne bih mogao, niti umeo, i voala, kakva penzija, penziju oduzimaju i smanjuju, ova "njegova" davanje, NE !!!!
Nema on zemlju, imaju njegovi tata i mama, još su živi, a on spucao skoro pa 45 u guzicu, bole ga baš !!!!
Samo puši i ispija kafe, kažem mu da to fantastično "radi", kuva kafu, a on raste ko kvasac !!!
 
Не могу да верујем, по вашем писању, ко и колико их има прима материјално обезбеђење. Код мене центар за социјални рад то реже ко српом. Помоћ добија само онај ко стварно није способан за рад, нема имовину а има гомилу папира који то потврђују; нпр. џаба што види да неко нема обе ноге ако нема потврду за то. И поред свега на свака 3 месеца се врши ревизија.
Што се тиче чишћења снега, окопавања, брања... ту би требало да видимо затворенике у акцији а ја сам ових дана са лопатом у рукама виђао једино раднике паркинг сервиса (не могу да наплате залеђено место).
 
Poslednja izmena:
Takvi se uvek snadju,zaobidju zakon a ima i takvih da baba od 95 gon i pendzija 8000 nema pravo na negu drugog lica

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Не могу да верујем, по вашем писању, ко и колико их има прима материјално обезбеђење. Код мене центар за социјални рад то реже ко српом. Помоћ добија само онај ко стварно није способан за рад, нема имовину а има гомилу папира који то потврђују; нпр. џаба што види да неко нема обе ноге ако нема потврду за то. И поред свега на свака 3 месеца се врши ревизија.
Што се тиче чишћења снега, окопавања, брања... ту би требало да видимо затворенике у акцији а ја сам ових дана са лопатом у рукама виђао једино раднике паркинг сервиса (не могу да наплате залеђено место).

Tako je kolega i kod nas Centar za socijalni rad reze bez milosti,fali jedan papir i.....nema prava,Da ne pominjem revizije.Inace i deciji dodatak je vid socijalne pomoci,kao i svako bolovanje duze od trideset dana iskljucujuci ono nastalo zbog povrede na radu,roditeljski dodatak,tudja nega i pomoc,naknada za nezaposlene i sl.
Najmanje novca se daje licima kao direktna socijalna pomoc i mislim da ih nema vise od 250 000 na teritoriji Republike sto je ispod 5% stanovnistva i daleko je ispod normativa uredjenih drzava.U Nemackoj broj lica na socijalnoj pomoci za nezaposlene se meri u milionima korisnika u svakom momentu,da ne pominjem decije dodatke i sl.
Biti socijala u Srbiji,mogu samo reci-daleko bilo!!!Ni najmanje ne zavidim ljudima koji imaju socijalnu pomoc (nikada nisam bio korisnik ni decjeg dodatka,a kamoli kakvog drugog vida socijalne pomoci).
 
Tako je kolega i kod nas Centar za socijalni rad reze bez milosti,fali jedan papir i.....nema prava,Da ne pominjem revizije.Inace i deciji dodatak je vid socijalne pomoci,kao i svako bolovanje duze od trideset dana iskljucujuci ono nastalo zbog povrede na radu,roditeljski dodatak,tudja nega i pomoc,naknada za nezaposlene i sl.
Najmanje novca se daje licima kao direktna socijalna pomoc i mislim da ih nema vise od 250 000 na teritoriji Republike sto je ispod 5% stanovnistva i daleko je ispod normativa uredjenih drzava.U Nemackoj broj lica na socijalnoj pomoci za nezaposlene se meri u milionima korisnika u svakom momentu,da ne pominjem decije dodatke i sl.
Biti socijala u Srbiji,mogu samo reci-daleko bilo!!!Ni najmanje ne zavidim ljudima koji imaju socijalnu pomoc (nikada nisam bio korisnik ni decjeg dodatka,a kamoli kakvog drugog vida socijalne pomoci).
ako nemacka ima 80 miliona ili i vise stanovnika,normalno je da je 5% barem 4 miliona na socijali,znaci isto kao i kod nas :ppozdrav:
jbt.pa mi smo isti kao i taj truli zapad
https://www.alo.rs/vesti/svet/srbi-u-nemackoj-socijala/63982/vest
 
da ovde ostavim pitanje nije ni za jednu drugu temu za clanove iz indjije i okoline i koji možda znaju mb trans inđija kakva je firma po pitanju vozaca .zovu jednog iz mog mesta da radi 2ida nađe još jednog a on mene da vozimo 2 pa da se ne zajebemo u startu .molim brz odgovor treba da se odgovori brzo toj firmi .
 
ako nemacka ima 80 miliona ili i vise stanovnika,normalno je da je 5% barem 4 miliona na socijali,znaci isto kao i kod nas :ppozdrav:
jbt.pa mi smo isti kao i taj truli zapad

Pa ne verujem da kod nas u svakom momentu 5% stanovnistva prima naknadu za nezaposlene "ono preko zavoda".Da,to je vid socijalne pomoci samo sto mi volimo da mislimo da neko drugi prima socijalnu pomoc,a da smo mi to zaradili....A da smo truli,truli smo mnogo vise od Zapada,ima ljudi sa npr. 38 godina radnog staza u Telekomu,dobiju npr. 900 evra otpremnine po godini staza od firme i odu dve godine na zavod-na socijalu-pa u penziju....
 
Pa ne verujem da kod nas u svakom momentu 5% stanovnistva prima naknadu za nezaposlene "ono preko zavoda".Da,to je vid socijalne pomoci samo sto mi volimo da mislimo da neko drugi prima socijalnu pomoc,a da smo mi to zaradili....A da smo truli,truli smo mnogo vise od Zapada,im ljudi sa npr. sa 38 godina radnog staza u Telekomu dobiju npr. 900 evra otpremnine po godini staza od firme i odu dve godine na zavod-na socijalu-pa u penziju....
u eletrovojvodini se ta cifra krece izmedju 20-25.oooe
jos su svi ubedjeni da to zasluzuju i da smo mi svi nedostojni cak i da razgovaramo sa njima :ppozdrav:
 
u eletrovojvodini se ta cifra krece izmedju 20-25.oooe
jos su svi ubedjeni da to zasluzuju i da smo mi svi nedostojni cak i da razgovaramo sa njima :ppozdrav:

Pa znam....Zato bi trebalo da napisu Isplata socijalne pomoci za nezaposlena lica,a ne naknada za nezaposlene.Dovode ih sa namerom u zabludu,podhranjuju im sujetu.:ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh