Chat 7

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
MOMOSARIC@
"Zena mi cesto ode kod svastike a ona mi ne da,......"
Nesto ja tebe nisam ovde razumeo ,ko ti ne da , moja svastika je skroz drugacija.....:osmeh:
 
Poslednja izmena:
Ja sam razumeo da mu žena ne da,da jede beli luk pa on iskoristi priliku kada žena ode kod svastike u goste.
Al ti imaš GREŠNE MISLI
Pripoveda se u selu priča od davnina, još iz pra postojbine JANJSKE doline i obronaka VITOROG planine donešena parnom lokomotivom u glavama nepismenih brdjana kolonista koji bejaše ubedjeni da idu u BAČKU a u njihovim glavama odjeknu selo SIVAC jer za drugo mesto u Backoj nisu ni čuli a kamoli znali i sva sećanja sa berbi kukuruza u istom!!
Kaze ide se Bačku ima šume ima vode ima zemlje za oranje i svi oni udjoše u stočne teretne vagone povedoše stoku, marvu, ćuke, djecu prebrojaše još jednom pre zvižduka željezničara za kretanje voza!!!!
Kažu bio jedan stari momak JOVO 30+ godina ČIČELA te se oženio za izvesnu VOJKU 15g pa se siroma dovatio žene ko siroče trešanja, porodi se VOJKA i u pomoć joj priteče bliznica sestra BORKA jer čovek ne imaše nikog u kući ni matere ni sestre
Dodje JOVO sa pojata bio kod stoke i vide zenu u kući kako nagnuta pere veš pridje Jovo i poče DOGI STYLE ona pokuša da se odbrani pa veli nisam ja VOJKA ja sam BO O O O O O RKA, nije se više branila!!!! Jovi to bejaše isto
Takvu priču nama ispričaše djedovi koji su u 8 avgusta svake godine sedeli na klupama po ulici obučeni u vunene čorape, opanke lače i kratke gaće, potkušulju košulju štrikani prsluk i neizostavan odevni predmet JANJSKI PAAAAS, za koji su bili zadeveni šklopac, duvan, šibica, a neki su i pištolje nosili još od rata!!!!
A 8 avgusta dočekivaše raseljenu familiju na seosku slavu 9 avgusta sv PANTELEJMONA,
Ima tih priča što još pamtim, a samo još Dvojica starina živih svedoka JANJSKE kolonizacije prkose smrti i raduju se životu, a broje 85+godina

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Grešne misli u vezi belog luka? :sta: Nisam grof Drakula. :haha:
E kakvih sam se naslušao priča o seoskim bećarima koji su bili u zarobljeništvu tokom rata a tamo sve same Švabice bez muške ruke... :osmeh:
 
Pokojnog kuma OSTU jedva savatali u njemačkoj bio lična posluga švabici ELZI a jadni Švaba oficir na ruskom frontu, pričao kum šta ga je sve naučila MILF-ara
Mom djedu bilo žao bio mlad za zarobljeništvo

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Joj znam jednog ŠUMAR-a al baš je Šumar i po ponašanju i zanimanju

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Al ti imaš GREŠNE MISLI
Pripoveda se u selu priča od davnina, još iz pra postojbine JANJSKE doline i obronaka VITOROG planine donešena parnom lokomotivom u glavama nepismenih brdjana kolonista koji bejaše ubedjeni da idu u BAČKU a u njihovim glavama odjeknu selo SIVAC jer za drugo mesto u Backoj nisu ni čuli a kamoli znali i sva sećanja sa berbi kukuruza u istom!!
Kaze ide se Bačku ima šume ima vode ima zemlje za oranje i svi oni udjoše u stočne teretne vagone povedoše stoku, marvu, ćuke, djecu prebrojaše još jednom pre zvižduka željezničara za kretanje voza!!!!
Kažu bio jedan stari momak JOVO 30+ godina ČIČELA te se oženio za izvesnu VOJKU 15g pa se siroma dovatio žene ko siroče trešanja, porodi se VOJKA i u pomoć joj priteče bliznica sestra BORKA jer čovek ne imaše nikog u kući ni matere ni sestre
Dodje JOVO sa pojata bio kod stoke i vide zenu u kući kako nagnuta pere veš pridje Jovo i poče DOGI STYLE ona pokuša da se odbrani pa veli nisam ja VOJKA ja sam BO O O O O O RKA, nije se više branila!!!! Jovi to bejaše isto
Takvu priču nama ispričaše djedovi koji su u 8 avgusta svake godine sedeli na klupama po ulici obučeni u vunene čorape, opanke lače i kratke gaće, potkušulju košulju štrikani prsluk i neizostavan odevni predmet JANJSKI PAAAAS, za koji su bili zadeveni šklopac, duvan, šibica, a neki su i pištolje nosili još od rata!!!!
A 8 avgusta dočekivaše raseljenu familiju na seosku slavu 9 avgusta sv PANTELEJMONA,
Ima tih priča što još pamtim, a samo još Dvojica starina živih svedoka JANJSKE kolonizacije prkose smrti i raduju se životu, a broje 85+godina

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora

Svaka čast na volji i energiji da ovako opširno i zanimljivo pišeš. Mene lično baš nešto mrzi i onda kad mi se učini da bi priča bila interesantna širem auditorijumu.
 
Kad se vec povede prica na tu stranu da i ja kazem koju. Kad sam nekad bio srednjoskolac u susedno odeljenje bio jedan djak iz planine, neki zabiti kraj. Jedan dan poveo on brata u skolu sa sobom na cas. Dodje profesorka i sad vidi ovog novog, a lici se sa ovim koji je tu iso u skolu. Pita ona sta mu je taj, a ovaj joj kaze da mu je rodjeni brat od tetke. Profesorka se malo zbuni pa pita kako to. Ovaj joj kaze da im isti otac, a majke sestre rodjene, odnosno njima tetke. Ova profesorka bila starija zena pa pocela tu da se krsti. Znaci tome zena nije branila, a ni svastika vala.
 
Ma sad ušao u kuću ceo dan pod actrosom nije mi do priče samo kuckanje
Mene dan danas fasciniraju priče tih staraca u čorapama!!!

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Bilo je svega pa i sinovac da bude od strica stariji fabrike se nisu gasile
Ali je bilo i familija koje su tu tradiciju zadrzale dosta dugo, kao i porodične zadruge(plemenski savezi) bilo je baš svašta, pa i samnom u razred isli sinovac i njegov stric, nekad jedan sisao babu nekad drugi snaju jebiga trebalo djecu odraniti


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Snaja i svekrva u 6 dana se porodile
Svekrva 9 dete a snaja 1
Pa koja ih je čuvala ta ih i dojila

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh