Chat 7

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovo je za nas IMT a i IMR svemirski program
5_6 puta sam bio u IMT u proizvodnji
A 10 u IMR proizvodnji
Bio sam i u ZMAJ
Svuda je bio STRV BAGAŽ HAOS a ovde sve uredno i kulturno
O ostalim proizvođačima tipa MAJEVICA, DUBRAVA, FOP, FPM, FADIP, ARMA BAČ ne vredi ni pričati u halama kao posle ARMAGEDONA !!!!!

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Opet ta prica kako je sve tudje bolje.Osam godina slusam na ovom forumu kako je IMT krs,propast, unistavac kicme sluha, bubrega i ostalih organa. Pa sunce ti jbm, sta je sa ovim narodom, tudje govno bolje nego nas med. Ovo na snimku i nije fabrika, nego obicna radiona za sklapanje, i IMT je bio za ove gigant, i to ovi cokoladni izgleda znaju, samo eto Srbi izgleda nisu upuceni.Svugdje u svijetu sve drzave, odnosno nacije hvale svoje i dizu ga u nebesa, samo to ovdje nije tako. Stvarno se dotaklo dno.
 
Zato Indijci kod nas kupuju Rakovica traktore sto nama ne valjaju.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Momci sam svoj gazda zlata vredi. A Vi to jeste i zato mante se price o Madjarskoj, Nemackoj i ostalim obecanim gde na treba puno da se radi, a evrici samo lete.
Ja to isto mojima pričam ali sve ide ka bataljenju poljoprivrede i rad kod gazda za sitnee pare.Prohtevi mladih veliki a sve to u kratko vreme ostvariti, ne može.
 
Rad u Nemačkoj donosi vagon pšenice mesečno, po radniku. Za kućenje kuće ostane bar 50%.
Nema gledanje u oblak, barže, otkupljivače, gume na prikolici. Ne ciči, ne bleji, ne teli se u pola noći.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovde su samo kafane i restorani jeftiniji. Gastarbajteri više ne vuku torbe sa mesom odavde.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A gde čovek, kod nas može da zaradi vagon pšenice mesečno? Ne računaj one koji imaju početni kapital od bar 100K€ u traktorima,zemlji i objektima.
Da ne idemo dalje off topic, ovde je bila kvalitetna debata o radu u DE
Protesti malinara 2018 godina (štrajkovi i slične stvari zbog niske otkupne cene)
https://r.tapatalk.com/shareLink?sh...oinfo.com/showpost.php?p=1401804&share_type=t


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
А шта је вагон пшенице у Њемачку,ништа.Тамо мораш бар три зарадити месечно да ти остане нешто у џепићу.
 
Zenin brat od tetke je trenutno u Njemacku i kaze da na njegovo zaprepastenje mnoge stvari su jeftinije nego ovde.
A ko ima vremena da juri akcije i rasprodaje moze neke stvari da kupi i po 60% nizim cenama .
 
dejja sto mislis da je 100000E neka velika lova za te tri stavke. Danas ako nemas tu kintu u kapitalu nemoj se ovim ni baviti jer je sve drugo sitno.
 
E šta su ti ljudi, ovde natežu sa 200€ mesečno, i baš im je super, a tamo bi im bilo malo 2000€. Jeste da je tamo sve skuplje, ali bogami nije 10X.
Ranije nisam ni pomišljao o "bežanju", ali u zadnje vreme mi je ta opcija sve ineteresantnija. Ovde na mojoj dedovini, koja je sticana generacijama, ja bukvalno samo preživljavam, u igri je jaaako puno para, i nerviranja, a rezultat nikakav, a je... me svi sa svih strana sve više, i ako se ovako nastavi, moja matematika pokazuje da sam puko. Mojoj deci (još su mali), uopšte nebih savetovao da trpe ovo ovde, ako mogu negde dalje da žive bolje, mirnije i opuštenije, ja ću ih u tome sigurno podržati, ako i sam uskoro ne odem zajedno sa njima.
 
Ako neko ovu pakistansku zajebanciju od fabrike uporedjuje sa IMT-om i ostalim bivšim jugoslovenskim fabrikama (ne srpskim, jer mi još nismo ni počeli), onda to znači da taj zaista nije sagledao ni detalj nekadašnjih giganata koji su sa tehnologijom i kvalitetom bili rame uz rame sa najboljim u svetu.
Ovakvu fabriku bi par preduzimljivih ljudi kod nas napravili iz zezanja, ali suština je da smo mi ovakve stvari davno prevazišli, a dalje nemamo želje da idemo.. Kada bi neko u Srbiji pravio ovakve proizvode verovatno bi ga ismejali najstrašnije. Ali ako Tafe ovo napravi negde u, recimo Babušnici, nema problema, kupovaćemo.. Itd, itd..
Glavni problem sa svima nama je što nema prave volje da se nešto uradi (po svakom pitanju).

Mi smo došli na tako niske grane da nas podcenjuju do te mere da smo u stanju raditi samo za korejance, indijce ili kineze i to ništa kompleksnije od sečenja žica i pravljenje instalacija.
Čak ni od maline, jabuke, šljive, višnje nismo uspeli napraviti nikakav posao, a to voće treba celoj kugli zemaljskoj..
Svoju zemlju prodajemo u bescenje i to nikoga ne tangira ni najmanje.
 
Poslednja izmena:
100k evra je jako malo za agrobiznis. Bez 50kj vlasnistva mozes samo da prezivljavas. Ko je blizu politike pa se ogrebe o 500ha drzavne tu je druga matematika. Postenim radom treba jako jako puno vremena i truda. Mislim da to postaje uzaludno. Godine prolaze zivot je jedan ti se patis a oni kradu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh