Chat 7

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dobro ruku na srce odavno je izasao taj motor, nije im mozda bio veliki fokus potrosnja:osmeh: ali ni ona nije toliko strasna ako ides solo e ako vuces neku prikolicu i imas tesku nogu(i vozac ne vadi crevo iz usta:haha:) ali nema da ne upali - odreze kao lav:osmeh: sirovina neopevana.
 
Kakav zvuk ta 32-a je imala, imala jedna kod nas u bivšoj firmi, a raba može više da potroši prazna nego puna, kada je pričepiš, a može i lepo da ostavi goriva ako vodiš računa. Od Kosjerića do Niša je mogla da ostavi i do 80 litara ako se vodi računa, tonaža oko 26 tona cementa.Reč je o cisterni, dok ovi sandučari su manje ostavljali.
 
Gde da kupim krajeve za ona plasticna spiralna creva za vazdusne kocnice mislim da je fi9 iznutra. Trebaju mi muski sa konusom i maticom 22x1,5.
 
Poslednja izmena:
Kamaz je rekorder po potrošnji, prosto da se covek zapita kako se nekome isplati da ga pusti u rad :osmeh:

Al zato nije bilo kaljuge iz koje nije mogao da se iscupa i trasa koji nije mogao da odradi, pa mu se oprastala potrošnja i to sto je udoban kao spediter.

Mada i Trakker je znao poprilično da posrce kad mu se kvacila niskonoseca, ali je zato solo bio zakon.
 
Ko je vozio turbostara zna kako ide, to je munja brale
Merc lenj koliko god konja da ima

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Merc.lenj ali nov 1843 vozen pun 40 t. merena potrosnja od cepa do cepa na 2200km. mi izasla 26.5 l.
 
3,5х22=77л у џеп ако си возач, а ако си власник онда толико мање

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Odvadi malo po normama JNA 65/100 pod punim opterećenjem dakle 13t,van puta islo to i na 150/100 al im se oprastalo jer su izvlacili gde god je neko pozeleo.

KRAZ je trosio 1l/km ali oni su vukli lansere za Nevu i mostove tako da bilo je tu cesto i 60t,al je zato pojava i muka za vozaca kad treba da skrene sa sve laserom,tročlana posada u raskrsnici ga obaralo svih 6 ruku :osmeh:
 
Zil je vozilo opste namene tako da mu je prohodnost na terenu samo +, nikako osnovna namena ali je u JNA izbegavam transport na tokovima upravo zbog malog radijusa 300km i onda mora da se tankuje sto iziskuje i cisternu da ga prati pa su 90ih uglavnom kompozicijama transportovani, mada bilo je i voznje po asfaltu od po 200km i to je prica za sebe ide 80 i vidi brdo pre vozaca :osmeh: Nije on nista posebno nego su ga sovjeti gurali uz svoju tehniku, a nasi drugovi vise voleli to nego ne ije cokolade.Nista posebno zaglavljivali su se oni pogotovo ako krene gazom od lansera samo zaseni i ukopa se :osmeh: Po suvom ide gde pozelis ali plasi se rose :osmeh:

A i srednja mu nosivost ko Tam-u, a tam trosi 20-30l,za Sovjetske vukojebine je ok, al kod nas tezak promašaj.

Mada lepo se cuje pogotovo kad zapinje uz neku koziju stazu :osmeh:
 
Kad napisa ovo da je bilo voznji od po 200 km podseti me da je moj deda svojevremeno vozio KRAZ od LJubljane do nas ovde. Pricao mi deda da je to bila prava patnja i jos ostao negde oko Nisa u kvaru.
 
Dozivljaj je kad KRAZ "projuri" :osmeh: i stvarno je teska mrcina.

Iz Kragujevca su 91 Kubanci isli do Beograda vozom posle stavljeni na tockove i tako isli ka hrvatskoj preko Rume.
 
Evo za Gorana nesto, ovu da angazujes da vozi sa tobom.[video]https://www.facebook.com/289487934719529/videos/689861601348825/[/video]
 
Z5l5j6I.jpg

Pitam se...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh