Chat 7

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Marko pa zasto su dovlacili u Lucane nazadnjake iz Panceva? Sve je to isto. Da neko ne rekne GLADNI SMO, ko sto je bilo u Pancevu.
 
Vidim na vestima 125000 ljudi, verovatno ne nose zimske jakne jer je u BGu bilo 14 stepeni. Ko li je brojao ? Ovo mi smrdi na neke moguce izbore, jer mi je vise delovalo kao politicki skup nego docek.
 
Ovako im lakse da ih kontrolisu, nema bezanja kuci.. isao sam na pregled kod doktora u 16h a u blizini hotela metropol.. bulevar kralja aleksandra je bio zatvoren za saobracaj, tako da od vuka samo peske a u bulevaru u duzini oko kilometa i po parkirano u 4 reda autobusi iz cele srbija, prepuno sendvicara,a struktura ljudi.. zali boze, tuga, sa kolca i konopca..mi smo osedjuni na propast,nikad ovde nece biti bolje
 
Ne interesuje me politika ali mi se svidja sto mu je sar planinca poklonio,odlicni kucici imao sam jednog i nakon njega kavkaza-pametni su.Neki nacin razmisljanja ovcara u nedostatku stada da se tako grubo izrazim je da smatra gazdu time i ne voli nepoznata lica jer smatra da hoce da ga ugroze,inace cuvao je kokoske i kad jedna pridje da mu kljuca hranu odgura je njuskom nikad nije zalajao na njih a da dodje neka sa strane tudja jurio bi je po dvoristu sto sam i prisustvovao ali je nije zadavio te se vratila komsiji.
 
16142719_10211078839914234_8473374929496312460_n.jpg
 
Aj da ne kucamo gluposti, naročito protiv Crvene armije.
Hitlerova Nemačka ne samo da je silovala, nego je i ubijala i to nije bitno, a za Crvenu armiju, ako je i bio neki takav slučaj, je strašno. A da nije bilo te Crvene armije ko zna dal bi i postojali.
I gde to navodi Đilas??? Lupetanje na foru "aj dokaži da je ovo što pišem neistina", a dokaz da je istina je rekla kazala.
 
Kraj rata dolaze rusi ...oslobodjenje......kaze unuka baki>bako brzo u skloniste,dolaze rusi,prica se da siluju< ,,a kceri moja,ako je rat,rat je za svakog>
 
Aj da ne kucamo gluposti, naročito protiv Crvene armije.
Hitlerova Nemačka ne samo da je silovala, nego je i ubijala i to nije bitno, a za Crvenu armiju, ako je i bio neki takav slučaj, je strašno. A da nije bilo te Crvene armije ko zna dal bi i postojali.
I gde to navodi Đilas??? Lupetanje na foru "aj dokaži da je ovo što pišem neistina", a dokaz da je istina je rekla kazala.

Bez navođenja naslova i godina izdanja knjiga, bez navođenja proverljivih izvora u smislu arhivskih dokumenata slični napisi su obična propaganda na koju se ne vredi ni osvrtati.
Crvena armija je došla, oslobodila Srbiju i nastavila dalje. Dugujemo bar zahvalnost i lepu reč kada ih spominjemo ako ništa drugo.

Bez Crvene armije slovenski deo Evrope bi pre ili kasnije imao sudbinu Lenjingrada i istočnoevropskih Jevreja.
 
Brka45 I Snezana oslobodila jeste!
A da su silovali zene I devojke jesu, bas ti oslobodioci. Nemojte na precac davati izjave, sa ove strane Dunava su stari preneli bar neka predanja I iskustva.
 
U mom kraju su krili žensku decu od Rusa. Kaže deda - dođe i kaže daj da jede, daj da je.be!
Uđu u podrum i pokupe sav alkohol koji mogu da ponesu. Kaže da su u kanistere od goriva pretakali vino i rakiju koju bi oteli. Nema veze sto smrdi na gorivo.
Da bi ludi Hitler pobedio da nije bilo njih - verovatno bi, ali da su ovo Rusi radili (ne svi, ali ne baš ni u malom broju) - jesu. Kažu ljudi, Švaba dođe, uzme 2 jaja i vadi marke (bezvredne našim ljudima tada, ali ipak) da plati, Rus dođe i ponaša se kao stoka.
Ovo nisu nagađanja, već svedočenja ljudi, rođaka, komšija, prijatelja, koji su u to vreme imali od 15 do 30 godina. Meni se recimo, ne sviđa taj detalj iz istorije, ali je fakat, jbg...
 
U Crvenoj armiji je vladala čelična disciplina. Da nije tako nikada nebi pobedili vermaht. Ako su silovali i pljačkali, to je moglo onda da bude naređeno, jer pustiti da vojska banza i radi šta hoće je smejurija. Inače se išlo pred streljčki stroj.

A o nemačkoj kulturi. Vrlo kulturno su pljačkali, palili i ubijali. Pozdravlja vas SS "Princ Eugen".

A možete i da verujete da su Rusi više zla naneli za par meseci nego Švabe za 4 godine.

I ta priča "sklanjali žensku čeljad da ih ne siliju", otkud to da su Rusi važili za silovatelje pa se znalo da će to da rade? U Prvom S.R. je propaganda kod austro-ugara bila i da Srbi kolju i jedu zarobljenike.

Crvena armija je prošla kroz Rumuniju i Mađarsku, koji su im se lepo zamerili i mogli su seksualne apetite zadovoljiti tamo, a oni baš na saveznicima. A išli su prema Austriji i Južnoj Nemačkoj te su mogli da se malo strpe i pražnjenje bi im bilo zagarantovano bez rizika.
 
Ne hvalim nikoga niti kudim,dok su svabe bile u Vrscu,Vrsac je imao 25000ha pod vinogradom,moj pradeda je svojim konjima obradjivao usluzno,svako vece po zavrsetku rada,bio bi posteno isplacen,niije imao radno vreme,mogao je da radi koliko hoce i kad hoce. Sad Vrsac nema vise od 1200ha vinograda,vade vinograde,rade preparcelaciju prodaju placeve,daju ratarima ono sto nije u gradjevinskoj zoni itd...Sami smo sebe unistili,nije ni Svaba,ni Rus,vec nasi Saja i Paja.
 
To je bio totalni rat.Desetine miliona Rusa je hladnokrvno ubijeno svih starosnih dobi.Crvenoj armiji nije bilo naredjeno,ali je bilo dopusteno da siluje kuda prolazi,ali nije bilo dozvoljeno da ubija.Treba razumeti rusku perspektivu,sta su znali sovjetski vojnici ko su Srbi,Hrvati,Madjari,itd.Sto se njih tice,sve su to neki koji ako nisu aktivno pomagali Nemce,onda su pasivno "gledali svoja posla"i time Nemcima davali posrednu podrsku.I dokle vise ta naivna prica o Hitlerovom ludilu.Rajh je bio projekat za koji se zalagala ogromna vecina Nemaca i Austrijanaca iz svih drustvenih klasa.
 
Ne verujem u te priče o masovnim silovanjima crvenoarmejaca zato što je silovanje čin nasilja i u ratu je uvek praćen drugim ratnim zločinima. Na 2000 silovanja treba da dođe 5000 paljenja kuća, najmanje 2000 masakriranih civila i 200 silovanih muškaraca. Nisu palili kuće, nisu klali ni masakrirali porodice tih silovanih žena, nisu silovali dečake, nego su samo silovali žene, verovatno samo mlade i lepe. U ratu to ne funkcioniše tako.
Na propagandu liči i zbog toga što se navode neke tačne cifre o broju silovanja, dok nigde ne piše koliko je vojnika osuđeno i steljano zbog toga.
2000 prijavljenih silovanja znači da je najmanje 1000 crvenoarmejaca bilo streljano.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh