Chat 7

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vidim ovdje bili u IMT i IMR 10 puta , pa onda ste morali vidjeti obradne strojeve , glodalice, busilice itd. , negdje su i ljevali blokove i djelove motora itd. , a tu nije bas apoteka. A sta se vidi na ovoj slici iz PAKISTANA (neki vide Indiju sto nema veze ) reklamu , evo nekoliko ventilatora na plafonu i kao nesto sklapaju i mjere i farbaju. A PAKISTAN vam je rupa na globusu gdje djeca od 7 godina rade robovske poslove , imate snimke i na youtubu a i kilometre pisanja po netu i prozivanja u UN itd.
 
Prošlo je vrijeme takvih strojeva.
Ono je bilo onda zato je imt i propo.
Zastario proizvod.
I sad bi ja trebo kupit indijski tafe s imt naljepnicom da budem moderan.
Istina je takva treba nov traktor ali takav bome ne.
Radje cu kupit polovan koji ima opremu nego to .
Njihovo vrijeme je prošlo.
I da ga kupiš otišao si 50 godina nazad
 
Pa IMT je bio u to vreme gigant u svom rangu.A njegov rang su bile ostale istocnoevropske fabrike.Visak zaposlenih i slicne devijacije socijalistickog poretka su sasvim druga stvar.

A sta se danas razvija Bosch-u u Pecincima.Imao sam prilike da upoznam inzenjere iz te fabrike.Ne bih da vredjam....tako da cu precutati.

- - - - - - - - - -

IMT je propao jer je bila takva politicka odluka.Bosch ili VW postoji jer je neko dovoljno mocan doneo politicku odluku da to posstoji.Tako stvari funkcionisu u svetu.

- - - - - - - - - -

Majevica pravi sasvim korektne prikolice jednoosovinke.Kupio sam jednu prosle godine i zadovoljan sam.Za brdsko podrucje dobro odradjena.Bolje nego stara IMT.
 
Neće omladina danas da radi za male pare.
A, šta znam, kad bolje razmislim, možda su i u pravu.

Edit - sada ukapirah da si mislio da je poenta da država omogući dostojanstven život porodice bez obzira čime se supružnici bave. To da, naravno.
 
Kako ta ista omladina ode u Nemačku i radi 10 sati dnevno 6 dana u nedelji? Ima nešto u uslovima rada, u poštovanju radnika, u ceni radnog sata, u organizaciji života, u perspektivi...

U Evropi se sve više forsira radna nedelja od 4 radnih dana bez smanjenja plate.

Nisu vama problem radnici. Nadničari i treba da se plate dobro. Rade po ceo dan na 35 stepeni. Problem je što vašu robu dajete u bescenje otkupljivačima pa nema dovoljno ni za vas ni za nadničare. Vama je problem što vaš znoj i muku uzimaju drugi....
 
Ja sam to isto vise puta rekao. Radnik nije skup vec je jeftina roba. Dok se svi pougradjuju nema za proizvodjaca nista.
 
Mudrolija je to sve imali su dobrih strojeva.
Ali stalo je 90 tih i to je to.
Ako kasniš za svjetom propadaš.
Tako je i u poljoprivredi mal prinos loša cijena i gotov si.
Vidiš da su te 590 radili umjesto 577 starog bilo bi to sve drukčije.
Onaj mu nije sluga.
 
Zasto onda ne propada tafe, i on ima koncepciju traktora iz 60-ih godina, nego raste i postaje sve veci. IMT-u i nije nikada zapad bio ciljno trziste, nego domace (i nesto za istok) i bila je to dobra fora da ne zavisis ni od koga, jer dodje tako neki picvajz kao sto su sankcije, i onda sto vise imas svoje vlastite proizvodnje lakse to prebrodis. Da je opstao slucajno sasvim je lijepo mogao da zivi, pa u mojem selu 70% ljudi nema potrebu za vecim i savremenijim (mnooogo skupljim) traktorom od 539. I nisu komunjare sjebale fabriku, mada su imali podosta mana i promasaja, nego ovi njihovi potomci tzv. demokrate, za polozaj i lovu bi ljubili **greška i crnom djavolu.
 
Bas tako, on je imao svoje kupce a to su sitni poljoprivrednici u Srbiji i okruzenju
a kupaca koji mogu da priuste nov IMT je bilo daleko najvise u odnosu na sve ostalo
tako da taj traktor uz minimalna poboljsanja bi imao svoje trziste, ne onakvo kao 80tih godina ali da moze da opstane fabrika sigurno
 
Osiguranje paprike 2006 po kj je bilo 12000 a sad je preko 25000 a cena ista

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Bas tako, on je imao svoje kupce a to su sitni poljoprivrednici u Srbiji i okruzenju
a kupaca koji mogu da priuste nov IMT je bilo daleko najvise u odnosu na sve ostalo
tako da taj traktor uz minimalna poboljsanja bi imao svoje trziste, ne onakvo kao 80tih godina ali da moze da opstane fabrika sigurno
Taj Imt je bio skuplji od Rusa,a sad doslo neko cudno vreme da se Rus slabije prodaje od nekih EU ili Turskih brendova. :ppozdrav:
 
Zasto onda ne propada tafe, i on ima koncepciju traktora iz 60-ih godina, nego raste i postaje sve veci. IMT-u i nije nikada zapad bio ciljno trziste, nego domace (i nesto za istok) i bila je to dobra fora da ne zavisis ni od koga, jer dodje tako neki picvajz kao sto su sankcije, i onda sto vise imas svoje vlastite proizvodnje lakse to prebrodis. Da je opstao slucajno sasvim je lijepo mogao da zivi, pa u mojem selu 70% ljudi nema potrebu za vecim i savremenijim (mnooogo skupljim) traktorom od 539. I nisu komunjare sjebale fabriku, mada su imali podosta mana i promasaja, nego ovi njihovi potomci tzv. demokrate, za polozaj i lovu bi ljubili **greška i crnom djavolu.
Gresis komso ,jes da ih ni ja bas ne volim ali nisu zuti krivi bas za sve.
IMT je propao daleko pre demokrata jos u vreme ratova i inflacije koja se merila hiljadama postotaka na dnevnom nivou.
On je tada upao u takvu dubiozu (kao uostalom i vecina industrije) da ni Merlin sa carobnim stapicem nije mogao da mu pomogne.
 
Gorane
Ma ne, Verujem da je bilo tako
kao sto verujem da bi i sad neko pre uzeo 577dv od mtz 820 za slicne pare
mada navise kupaca je bilo za 539 i sl

Milane, ljudi dizu fabrike iz nule a da ne bi bilo pomoci za neke giganta
Ne tako davno se nudio najuspesniji bivsi direktor Radosav Radovic da digne fabriku na noge, ali naravno to mu nije omoguceno jer im je namera bila potpuno drugacija
 
Lakse je dici fabriku na poljani iz nule nego iz duga od nekoliko stotina miliona maraka .
Trebalo je finansirati sve te sulude ratove i stvoriti klasu buducih kapitalista.....
Ende.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh