Chat 7

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jeste parabolik bolji ali ni on nije vecan, pukne i on. Kod mene prvo bili lisnati, posle stavljen parabolik. Mnogo udobniji kamion sa parabolama i malo duze traju, ja sam menjao i na njima platne prvo, pa sam kasnije nasao 2 glanc nova, njih kad smo stavili bili smo mirni dosta dugo.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Iveco je najgori brend kamiona i autobusa,ali ipak znaju da naprave jednostavnost...
to ti neko rekao ili iz iskustva?:haha:
mnogi forumasi ovog Iveca poznaju, 95 god i fuler menjac :osmeh:
43045365_10209706313574604_7189943697826381824_o.jpg
 
Iveko je dobar, jos ovaj Goranov ima i kran.
Svaki ide kao siflon... vozaci su mnogo vise voleli turbo stara od merca 35, lenj.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Neznam zbog čega pljujes IVECO nije losa masina
Krs je bio TAM autobus 190


Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk
 
Goran voli da UPICANI NALICKA mashinu!
Taj kran zlata vredi

Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk
 
Moji u tresnjevici nisu hteli da kupu iveco,kupili mercedes i to 2 ,prvi je samo imao problem sa lamelom to je ipak potrosno,videliste u Beogradu uopste se ne voze iveco autobusi i kamioni.
 
Imamo takvog fapa kao na tvom avararu fabricka aluminijska cisterna , 10t sa pregradama kupljen u nekoj firmi gde je bio benzinska pumpa ima pumpu na pomocnom kardanu, za 30g presao 100 000km
Kupljen 2012 odmah smo ga pretresli motor menjac diferencijal farbanje kocnice medjutim gibnjevi mu stradaju jel je uvek pod teretom nafta
Kupovao sam po vojnim otpadima ali cesto pucaju da je malo jaci kompresor stavio bih tristop cilindre i jastuke, ovako samo moram klimu da ubacim.

Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk
Vidis ovaj je 14ka sa 6-ostepenim menjacem i tristopima pozadi. Koci nema bolje. I ovaj nosi 10 kubika bure i nikad problema sa gibnevima. Ali je pozadi ojacan a cugovi od gibnjeva su od 1921 kipera. Kompresor je bas slab no negde sam video da je neko umesto fabrickog 74mm kompresora ubacio po svemu sudeci onaj iz vojne 110ke.
 
Jednom za malo da uzmemo motor i menjac od atega i osobine i da sve bubnemo u 1314
Razmisljao sam da bubnemo na kais dve glave kompresor jel smo htjeli prikolicu jastucarku UTVA 13000lit da zakacimo
Medjutim muka mu da je vuce, magarence NEJAKO
Probao je ja vuci izduvanu bilo blizu i po asfaltu punu vode,vozili smo vodu za prskanje za neku firmu tesko mu skroz hoce da umre

Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk
 
Ja sam u auto skoli vozio Atega 1218. Fin kamioncic. Kad smo mu digli kabinu, ja se umalo nisam nasmejao kad sam video motorcic. Pa mislim da je 300d iz w124 duzi od njega :haha:Ide lepo on ali oseti prikolicu od 4t. Tama toliko da sam morao da ga cepam dosta jaci gas da se ne bi gusio :osmeh:
 
To su mali motori, male kubikaze, kod mene matori vozi MAN-a isto 180ks, oko 4l je zapremina.
Uzbrdo ide super ali nizbrdo ne moze da drzi kao sestak.
Ja razmisljam za moj da kupim neku tandemku, isto je 180ks, sestak, da je 4+4, ne bih razmisljao ni tren, ali 6 direktnih.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Da lio neko ima ili vozi Opel Vivaro ili Renault Trafik,interesuje me na šta treba kod kupovine da se obrati pažnja,pa i iskustva..........
 
Da lio neko ima ili vozi Opel Vivaro ili Renault Trafik,interesuje me na šta treba kod kupovine da se obrati pažnja,pa i iskustva..........
Nikako ne kupuj sa 16v,problem su radilica,glava,turbina,menjac,dizne i sve sto sam ti naveo je katastrofa skupo

- - - - - - - - - -

Za model sa 8v neznam
 
Drugar je radio dva komada,uvezao sa kvarovima motora tako da znam sta pricam.Probaj da nadjes radilicu za model sa 16v
 
I šta kažu, da ne bi ispalo da je Ipard njesra, nikog ko je konkurisao neće odbiti, a ?

hahaha...

Da mi nije šta mi je, tačno bih poželeo da ovog momenta uđemo u EU i po starom dobrom običaju ih upropastimo za dva meseca...

Koliko je momentalno bruto nacionalni dohodak Srbije, jel veci od 0,2% u odnosu na Germany?

Sad sam pogledao na googlu i stanje je jos losije

Germany 44.469,91
Serbia 41,43
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh