Chat 7

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ali to se neradi nadan dzavnosti,ovako nesto nije bilo u Orascu,znam da je premijerka l. ali staces to je tako,imali smo Tomu diplomu to svi znaju...
 
Jbg nisu stigli autobusi kao pratnja i podrška,to je to.Svojim prisustvom samo je oskrnavila spomenik i ništa više.
 
A dali se zna o cemu je pricala i koje jos bio predvidjen da odrzi govor i ono najcudnije izgleda da nije bio organizovan prevoz nego je bilo otvoreno za sve gradjane i tu je napravljena ogromna greska znaci trebalo je zabraniti gradjanstvu da slobodno dolazi i organizovati autobuse iz cele Srbije koji nece da zvizde a da budu adekvatno ogradjeni zicom i standardno slikanje fotoaparatom forme radi i nema iznenadjenja a sta napravise NEGO JEL SE ANCI ZBUNILA
 
51351618_297469170954736_2905062733089079296_n.png


Ovo je falilo u Orašcu pa da Karadjordje sam sebi odseče glavu.
 
Cim sam cuo prezime BRNABIC ja sam odmah znao odakle potice jer postoje ostrva u kvarnerskom zalivu gde su se ranije uzimali unutar porodice vrlo bliske familije sto je zabranjeno i zakonom a i crkva zabranjuje medjutim to su bili neki zaboravljeni otoci gde se mnogo kasnilo za civilizacijom i sada otkud Anci da drzi govor na mestu kao Orasac pa to je kao da su pozvali Karleusu da odrzi govor ili Nadu Macuru ili Vesnu Vukelic Vendi a mogla je i Maja Gojkovic da kaze po koju na ovom svetom mestu.Tesko je ostati normalan u ovoj nasoj lepoj Srbiji nego jel ovo u okviru sprdacine ZA BUDUCNOST SRBIJE ili je ovo SUBNOR organizovao ali propust je napravljen i ocekujem da kestenje iz vatre vadi prvi covek naseg kabarea prezident KOKO DZAMBO i da spasava sto se moze spasti
 
Luka jesu ti ovo mozda preci
E trazio sam na skupu da sviraju pesmu o Jovi i nisu znali ,
Pesma kaže dok sam krao bogatima davao ja zatvora nisam poznavao
Sada kradem sirotinji dajem svaku rupu u zatvoru znadem!!!!
Idi striče mome babi kaži da mi boljeg advokata trazi nek nezali i srebra i zlata sam nek nadje dobrog advokata, neka proda vinograd i grozdje da mi skine
okovato gvoždje, nek on njima samo dobro plati izbaviće Jovu advokati!!!
A radnja od pre 100 god ko radi za vlast ne odgovara
ko ima novce da plati izbave ga advokati!!!!!!
A kasnije dr Nele ima ko igra za raju i zanemaruje taktiku zavrsiće karijeru u nizerazrednom radniku!!!!!

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Pramdjed mi je dugo zivio pa sam slusao kad je ocu pricao da je isao na zeljeznicki kolodvor u Vukovaru da vidi Čarugu kad su ga vodili u lancima iz Vinkovaca gdje je uhapsen u Osijek. Kaze bio visok metar i zilet u stvarnosti. Ali zato je legenda bila preuvelicavana, za bogate je bio razbojnik i ubica za sirotinju je bio pozitivac. Baba od kolege je bila iz sela gdje je operisao (opljackao) sumariju pa sam se naslusao bajki koje nisu istinite normalno. Onda je bio poznat kao Čaruga , kad su ga vjesali , javno izvrsenje, kazu ocevici zadnje rjeci su mu bile ,"..... narode , čaruga putuje".
 
Nije bitan rast već srce u junaka!!!!
Izdala ga nevernica mlada što je pismo poručniku dala, u džandara beše mudra glava pa uhvate ČARUGU de spava, polako se kroz prozor uvuku pa ufate Čarugu za ruku!!
Čaruga i KOLO GORSKIH TIĆA su krali od bogatih i davali sirotinji,
E moj Jovo štranga ti se plete, nek se plete nije Jovo dete, hladan vetar sa istoka piri Čaruga se na vešala širi!!!!!

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
E trazio sam na skupu da sviraju pesmu o Jovi i nisu znali ,
Pesma kaže dok sam krao bogatima davao ja zatvora nisam poznavao
Sada kradem sirotinji dajem svaku rupu u zatvoru znadem!!!!
Idi striče mome babi kaži da mi boljeg advokata trazi nek nezali i srebra i zlata sam nek nadje dobrog advokata, neka proda vinograd i grozdje da mi skine
okovato gvoždje, nek on njima samo dobro plati izbaviće Jovu advokati!!!
A radnja od pre 100 god ko radi za vlast ne odgovara
ko ima novce da plati izbave ga advokati!!!!!!
A kasnije dr Nele ima ko igra za raju i zanemaruje taktiku zavrsiće karijeru u nizerazrednom radniku!!!!!

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora

Taj film je film o truloj drzavi,a znamo kako je to sve zavrsilo....I to je svrha filma da pokaze moralno blato tog drustva,koje je se na kraju opralo u krvi....To je vise nego jasna opomena.
 
Da iz Slavonije, seljački sin,sirotinja uboga, odmetnuo se u AJDUKE, zbog života i slave, oblačili se u džandarku uniformu i pljackao gazde i grofove,
Izrazito inteligentan čovek, a svaki genije je na korak od ludaka,
I KONDIĆ je bio ajduk ali loš čovek


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Iz sela Slavonske Bare tamo je pre rata zivilo dosta ljudi koji su se prezivale kao caruga Stanisavljevic.I svi su imali nadimak caruga.
Poznavao sam neke.
E sada da li je caruga mit ili samo prica bog zna...
 
U svakom selu je bilo hajduka, moje su iz sela oterali '46 jer je deo bio u cetnicima, a deo ih hranio, a inace cetnicka tj hajduka je bilo do '52.

A pre drugog rata, svaka kuca je imala nekog hajduka, moj pradeda je od 1903 bio u sumi, vratio se 1920 kaonzasluzan gradjani i komita, a deda kaze da jeste bio cetnik, ali pre svega neradnik i hajduk :osmeh:
 
Znaju deca sta je neophodno ,njih ne mozes prevariti

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Dali neko od clanova iz Sapca zna koja vrsta drveca je sadjena pored cerskog kanala uz obilazni put.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh