Chat 7

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nacitani analiticari, a praksa 0,evo jevto mozes sa mnom na sastanak i da nekima objasni zasto bas IMT,sva sredstva su ti dozvoljena sem prisiljavanja :osmeh:

Kad budes video kakvo je trziste i sta je konkurencija IMT-u pa cak i Breznjevu splaices sve knjige sto si procitao
:osmeh:

Covek koji radi sa IMT-om zasluzuje beneficije.
 
Ja sam 5_6 god radio za EVROPA iz B.Palanke otvoren prostor je bio u pitanju kirija je bila 150e + 200 din paleta (viljuskar) i izdavao sam robu seljacima pisao otpremnice itd povrdina je bila oko 10a + 60m2 magacin


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Imao je IMT dobre ali nama ne pristupacne modele jedan od njih je 569.Posedujem IMT 539 1992 godine 5400rh na njemu zamenjena lulica za vodu koju je kamenac pojeo i to je to.Nadam se da ce Tafe napraviti nesto novo i bolje.
 
IMT je propao zato sto nije imao vlasnika=GAZDU. Svaki privatnik gleda da odrzi svoju firmu, pa i po cenu otpustanja radnika. Sa druge strane drzavu(citaj politicare) zanimaju glasaci i sto vise radnih mesta, pa makar i fiktivnih. Radije ce zaposliti 3 radnika iako je 1 dovoljan pa onda prave gubitke. To sto ce firma propasti za par godina ih ne zanima. Drzava ne moze da se efikasno bavi privredom. U stvari kad god pomislite da drzava treba necim da se bavi zamenite rec "drzava" sa "politicari". Pa onda recite da li ta ideja zvuci dobro...
Zbog toga je situacija takva kakva je danas, previse drzavnih firmi za uvaljivanje stranackih kadrova. Ako nema drzavnih firmi nema ni gde zaposljavati dzabalebarose. Pa onda potpuni ekonomski promasaj poznatiji kao subvencije itd. Mnogo toga ovde ne valja...
Na zapadu se drzava u 99% slucajeva ne mesa u privredu, zato su oni tu gde jesu, a mi smo jedno 100 mesta iza.

Treba da vidimo sta ce Tafe uraditi sa licencom, vrlo verovatno da ce iskoristiti nesto od serije 2000 za modernizaciju jer su Tafe traktori svakako tehnoloski zastareli, Kinezi ih siju samo tako, a IMT brend ce koristiti za prodaju na Balkanu, jer je ovde poznata marka.
https://www.tafe.com/tractors/imt/
 
Petar 97, sve si u pravu. Ukratko si izneo sustinu problema. Prethodni postovi o razlozima propasti IMT su 80 posto palamudjenje nostalgicnih zaljubljenika u socijalisticku proslost.
 
Marke traktora koje su opstale do danas u europi samo ZETOR i MTZ. A slucajnost je da su te firme proizvodile svoje trakotr , nisu kupile / dobile licencu , a i kasnije su malo usavrsili te traktore.

Sve ostale su nestale , IMT kao MF licenca , Torpedo kao Deutz , Tomo Vinkovic takodje Italijanska, Štore itd. Mislim da je i URSUS prestao da postoji, ako postoji to je isto sklapanje tudjih djelova , a i on je bio preobucen ZETOR.


Mislis zetor je preobuceni ursus, poljska fabrika je starija pola vijeka od zetorove.
 
Petar 97, sve si u pravu. Ukratko si izneo sustinu problema. Prethodni postovi o razlozima propasti IMT su 80 posto palamudjenje nostalgicnih zaljubljenika u socijalisticku proslost.
Ne osecam se prozvanim ali bih da pitam...
Ako svoje domacinsvo pogledaju svi clanovi i uporede ga sa svetskim trendom u poljoprivredi, napredkom, ulaganjem u isto, infrastrukturi domacinstva
Jel ima razloga da se i dalje bave poljoprivredom ili dignu ruke od toga.... ?
al bez palamudjenja iz socijalisticke proslosti
 
Ovo nekakav vic?
Istina živa!!!
Drugarov ćale bio predsednik opštine 90tih dodje kineska delegacija u majevicu i pita sto masine na pisti nisu završene i jel može Majevica da im isporuči kontingent 3000 komada za probu, a oni rade 350 gidišnje

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Evo jedne pesmice o malinama.
Malinice, malinice **greška Vas u **greška
što ste tako jeftine, žašto niste skupe.
Da bi mogo posle berbe bar da nešto kupim
a ne da se kao čvarak posle svega skupim.
Hladnjače se proširuju, novi pogon grade
a sa lošom cenom maline
sa sela oteraše i poslednje mlade.
 
brankovic
user-online.png

ČlanDatum pristupanjaJun 2011LokacijaGrabovacPoruka3,596Zahvalio se1,312Zahvaljeno 758 puta na 479 porukaDownloads4Uploads0


quote_icon.png
Citiram: Goran G.
hajde nam potvrdi vreme i mesto



Mesto je "Zabranska bajka",izletište Zabran,Obrenovac.
Vreme...Prvo je bio dogovor od 15:30(16) do 22 (22:30)
Matić je predložio da okupljanje počne ranije. To ću znati da li je moguće kad budem zvao da kažem koliko nas je na spisku. Zvaću u utorak. Ako još neko želi,neka se javi.​



ko dolazi?hajde malo da se okupimo :ppozdrav:
 
A sta je to bilo toliko potrebno da se IMT-u vrati stari kvalitet? Samo domacinsko rukovodstvo i nista vise. Daj radnicima bolje plate i uslove za rad i povedi malo racuna i eto ga kvalitet kao nekad sto je bio. Nije to svemirska tehnologija pa da su potrebne decenije i milijarde da bi nesto postigo. TAFE i svi koji su vec spomenuti su bolji od upropascenog IMT-a, a da nije sistematski upropascen mogli bi da mu pljunu pod prozor. Gledam MTZ, da se neko ne uvredi ono ko deca da su se igrala pa je opet masovno kupovan.
Zasto im davati bolje plate,ispostavilo se da se razne Kalcedonije i slicni daju male plate ali ih drze u strogom rezimu i svi su sretni.Znaci tamo je falio Gazda da ih pritegne i pocne jače udarati.To je isto kao sa kerom ili konjem,sto ga jace bijes on te vise voli i postuje.Ceo sistem je postavljen kontra od logike,neko sa 4 razreda je mogao da samoupravlja,alo bre pa taj nije bio dobar ni kod kuće pa kako da bude dobar za drustveno uredjenje :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

rasprava na temu 558 :ppozdrav:
brankovic
user-online.png

ČlanDatum pristupanjaJun 2011LokacijaGrabovacPoruka3,596Zahvalio se1,312Zahvaljeno 758 puta na 479 porukaDownloads4Uploads0


quote_icon.png
Citiram: Goran G.
hajde nam potvrdi vreme i mesto



Mesto je "Zabranska bajka",izletište Zabran,Obrenovac.
Vreme...Prvo je bio dogovor od 15:30(16) do 22 (22:30)
Matić je predložio da okupljanje počne ranije. To ću znati da li je moguće kad budem zvao da kažem koliko nas je na spisku. Zvaću u utorak. Ako još neko želi,neka se javi.​


 
hajde na divan uzivo :ppozdrav:
brankovic
user-online.png

ČlanDatum pristupanjaJun 2011LokacijaGrabovacPoruka3,596Zahvalio se1,312Zahvaljeno 758 puta na 479 porukaDownloads4Uploads0


quote_icon.png
Citiram: Goran G.
hajde nam potvrdi vreme i mesto



Mesto je "Zabranska bajka",izletište Zabran,Obrenovac.
Vreme...Prvo je bio dogovor od 15:30(16) do 22 (22:30)
Matić je predložio da okupljanje počne ranije. To ću znati da li je moguće kad budem zvao da kažem koliko nas je na spisku. Zvaću u utorak. Ako još neko želi,neka se javi.​


 
Da se drzava ne mesa u sopstvenu ekonomiju....pa sta svo vreme rade Nemci,Ameri,Kinezi.Doduse,cuo sam da se neki ne mesaju u sopstvenu ekonomiju cini mi se u Tanzaniji ili Somaliji.Svrha subvencija,ako jos neko nije razumeo svet oko sebe i zivi u bajkama,ja mu ne mogu pomoci.Podrzavam socijalizam jednako kao sto ga podrzavaju Tramp,Orban,Kacinski.....Neki misle da su to sve boljsevici,onda sam i ja boljsevik.:ppozdrav:
 
Pa mesanjem u ekonomiju regulacijama Ameri izazvase svetsku ekonomsku krizu 2008. god... Gde god se drzava umesa napravi gore.
A subvencije su ekonomski pogresne iz vise razloga:
-Krades porezima od sirotinje da bi dao bogatim "investitorima"
-Pogresna alokacija resursa - oni od kojih si uzeo porez bi bolje potrosili taj novac, ko zna sta su mogli da urade ljudi sa tim parama, a sigurno su mogli da urade bolje od politicara
-Politicari odlucuju kome ce se dati subvencije - stvara se prevelika moc politicara
Dobre strane subvencije se vide npr: vidi se Fiat u Kragujevcu, medjutim ne vide se stetne strane koje kostaju zato sto su rasporedjene na mnogo gradjana. Zbog toga su tako popularne, mada cini mi se da kod nas sve vise ljudi razume njihovu stetnost
Da bi razumeli hajde da preuvelicamo. Uz subvencije i povecanje carine mogli bi da proizvodimo banane u grejanim staklenicimia. Ali da li to ima ikakvog smisla ??
Postoje 4 nacina na koje covek moze da trosi novac:
1. Svoj novac za sebe - ovde je covek najracionalniji, gleda odnos ulozeno dobijeno
2. Svoj novac za druge - ovde covek gleda da sto manje potrosi, a manje ga interesuje sta kupuje
3. Tudj novac za sebe - ne interesuje te koliko kosta, kupujes najbolje za sebe
4. Tudj novac za druge - najgori nacin, ne zanima te ni koliko kosta, ni sta kupujes i da li bi moglo nesto bolje

Subvencije (a i sva druga politicka potrosnja) spada u ovaj 4. nacin

Na bruto platu u Srbiji 38% ode na poreze i doprinose cak i za minimalac. U SAD bi na minimalac platio oko 10% poreza, a PDV ne postoji. 38% bi platio ako zaradjujes preko pola miliona dolara godisnje, i to samo na taj deo koji prelazi pola miliona
 
Zasto im davati bolje plate,ispostavilo se da se razne Kalcedonije i slicni daju male plate ali ih drze u strogom rezimu i svi su sretni.Znaci tamo je falio Gazda da ih pritegne i pocne jače udarati.To je isto kao sa kerom ili konjem,sto ga jace bijes on te vise voli i postuje.Ceo sistem je postavljen kontra od logike,neko sa 4 razreda je mogao da samoupravlja,alo bre pa taj nije bio dobar ni kod kuće pa kako da bude dobar za drustveno uredjenje :ppozdrav:

Tom izjavom pokazuješ da izgleda nemaš puno iskustva sa kerovima, a kamoli s konjima....
I kera i konja kad mlatiš, kad-tad uzvrate, ker ujede a konj i ujeda i šutira...
Tako i mi radnici, nećeš moći onoliko da nas jašeš, koliko bi želeo....
Bio to Ti, novokomponovane gazde i "investitori", država, predsednik i ostali....
 
Poslednja izmena:
Tom izjavom pokazuješ da izgleda nemaš puno iskustva sa kerovima, a kamoli s konjima....
I kera i konja kad mlatiš, kad-tad uzvrate, ker ujede a konj i ujeda i šutira...
Tako i mi radnici, nećeš moći onoliko da nas jašeš, koliko bi želeo....
Bio to Ti, novokomponovane gazde i "investitori", država, predsednik i ostali....
Ja nisam novokomponovani gazda :ppozdrav:
ker nikad neujede gazdu,sem kad poludi.A tad,gazda uzme pusku i zameni kera sa novim.Kod kad ga konj ujede tad ga ulema jos jace,pa ga ovaj nikad vise nepogleda čakni onako ;popreko; :ppozdrav:
Nikad nijedan ;konj; nije mogao da bude ;gazda;
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh