Chat 7

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nisam znao da se na Poljoprivrednom faksu izučava mehanika putničkih vozila, pa je sada čudno što nezna popraviti jtd-a.
Što si ti napustio fax? Radi nekog predmeta koji ti nije išao, ili radi količine energije i novca koje treba uložiti da bi se došlo do 'titule'?
 
Nisam znao da se na Poljoprivrednom faksu izučava mehanika putničkih vozila, pa je sada čudno što nezna popraviti jtd-a.
Što si ti napustio fax? Radi nekog predmeta koji ti nije išao, ili radi količine energije i novca koje treba uložiti da bi se došlo do 'titule'?
Složićemo se da je svaki comonrail isti ima iste elemente
Fax sam napustio zbog korupcije i licnih ubedjenja! A sad mi žao sto nisam isao linijom manjeg otpora
Očistio prvu, dao uslov za treću i pobegao
Nisam mogao gledati kako se neki provlače kao pas kroz koprive!!
Jedini predmet koji mi je zadavao muke HEMIJA

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Na zapadu se školovanje planira kao investicija.
Tačno se planira koliko se ulaže i koji se univerzitet bira.
Takođe se vrlo približno zna koliko ti to kasnije u profesionalnoj karijeri donosi.
Dakle, čist biznis..
Ovde, roditelji neznaju kud bi sa decom, a studiranje je vrlo jeftino, i onda svako završava fax(uglavnom nepotreban)..
Nebih nikako izjednačio studiranje tehničkih fakulteta nekada(kada se polagao vrlo ozbiljan prijemni ispit) i sada kada bukvalno jure studente jer niko neće tu vrstu zanimanja.
Veliki problem nekadašnjeg inženjerstva je ogroman upliv politike(čitaj komunista) u sve.
Iz mog iskustva, na sajmove su uglavnom išli direktori radi dnevnica, a inženjeri su išli samo podobni(čitaj uvlakači)..
Daj mi molim te bilo šta originalno što je taj Grbić inovirao na IMT traktorima, a što nije prekopirano sa zapadnjaka(MF i JD).
 
Grbić je toliko NEPISMEN čovjek da je to strašno nešto. Nisam ja neki pametan, niti osporavam školu koju je on završio ali ako je taj zaslužan za "razvoj" IMT-a nemamo više o čemu pričati...

Ono što sam malo gledao klipove po internetu, BOŽE SAČUVAJ, a ovo sad u "Dobroj zemlji" kad je počeo davati "stručne savjete" Bolje da je šutio i uživao u penziji kakvoj takvoj.

Kraj takvih stručnih kadrova, još je IMT i odličan ispao.

Rista kad upoznas Petra onda sudi
Petar je imao značaja u mnogim inovacijama
Mokre kočnice potopljene
Nt hidraulika spoljni klipovi
Razvoj serije 20xx
Laboratorija za atestiranje kabina

Mokre kočnice i vanjske podizne cilindre je MF imao daaaaavnih dana. NIKAKVA inovacija to nije a pogotovo da je Grbić zaslužan za to. Razvoj serije 2000 jaka stvar, sve strani sklopovi i idemo slagati traktor kao kockice. Grbiću za ovo daješ "zlatnu medalju" a indijce pljuješ jer oni rade ISTO TO. Labaratorij za atestiranje kabina svaka iole ozbiljna tvornica to MORA imati tako da... Moram ti poslikati IMT kabinu na 549 2006.g. da vidiš što je "atestirana" sigurno neki jak razvojni tim na njoj radio.

Kolega, tvrdnje ti ne stoje ni malo
 
Na zapadu se školovanje planira kao investicija.
Tačno se planira koliko se ulaže i koji se univerzitet bira.
Takođe se vrlo približno zna koliko ti to kasnije u profesionalnoj karijeri donosi.
Dakle, čist biznis..
Ovde, roditelji neznaju kud bi sa decom, a studiranje je vrlo jeftino, i onda svako završava fax(uglavnom nepotreban)..
Nebih nikako izjednačio studiranje tehničkih fakulteta nekada(kada se polagao vrlo ozbiljan prijemni ispit) i sada kada bukvalno jure studente jer niko neće tu vrstu zanimanja.
Veliki problem nekadašnjeg inženjerstva je ogroman upliv politike(čitaj komunista) u sve.
Iz mog iskustva, na sajmove su uglavnom išli direktori radi dnevnica, a inženjeri su išli samo podobni(čitaj uvlakači)..
Daj mi molim te bilo šta originalno što je taj Grbić inovirao na IMT traktorima, a što nije prekopirano sa zapadnjaka(MF i JD).
I gde se izučavaju dizel motori?
Možda postoji predmet motori i pogonske mašine u poljoprivredi?
A za kontradiktorne izjave Petra Grbić nisam čuo
Nije Petar bio svetski inovator, već Jugoslovenski moderator koji je nešto uradio za domaću industriju!
A inženjeri iz IMR Rakovica gde su oni?
A da razvijali su model R47, koliko promenit odnos zupčanika u bočnom reduktoru da ima istu brzinu kretanja sa tockom 12,4r28,
Kao veći modeli sa tockom 14,9r28
I na kraju promašili
Inženjeri iz Zastave budzili branike na jugića !!



Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
A sta su nasi iz Zmaja izmislili sto nije postojalo?
Jedino, mozda Zmaj 780 dzakaros.
 
Velika vecina industrije je bila licencirana. Timovi koji su bili tu naodno za inovacije su primali pare i nista (vecina) nisu radili.Itd,itd,itd....

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Pardon imali su ŠRAFCIGER seriju R120_R135
kupiš menjac mostove hidraulik nekad strpaš svoj motor nekad tuđ i gas
Jedna apkant presa za haube kabinu nabodi koju imas i ŠRAFCIGER traktor pre 40g
A sad muka sto INDIJ(AN)CI šalju delove i ovde se šrafa
To radi i MTZ i YTO
Kako da se osećaju Talijani njihov FIAT AGRI rade i turci i Kinezi a možda se uvozi i u Italiju
A tek ENGLEZI?
oni prodali TITI licencu i skoro u oglasima nadjem Imt 577 u Manchesteru
Ajde sad


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Slazem se za kvalitet ali ga je pojelo vreme
I Ei Niš je pravio veoma kvalitetne crno bele televizore

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
Pa o cemu ovde pricamo. Pojelo ga vrijeme, pojelo je i ove gore garave pa ih hvalis. Ne valja nam IMT, bucan guze nam nisu navikle na nista osim gramera, a do juce vijali volove i konje, pa smo ga lijepo sjebali, eeeeeeeeeeee zato nam sada valjaju garavi koji su bar za klasu ispod.
 
Problem je u tome bio da ljudi u IMT-u nisu imali odriješene ruke da nešto sami izmisle. Nije se imalo para... Šta god su htjeli raditi, državni vrh nije dozvolio. IMT je MORAO biti "narodni traktor" tj. da cijela država sudjeluje u proizvodnji djelova za te traktore i da cjenovno budu pristupačni širim masama. Pričao mi čovjek na IMT štandu na NS sajmu da su imali tender za el. instalacije skupa sa svijetlima i prekidačima i talijani neki dali povoljniju ponudu nego 21. oktobar ali je na tenderu izabran 21. oktobar jer je eto, domaća firma. To što se osigurači na novom traktoru tope to što prekidači gube kontakt, što nosači na prednjim farovima u maski pucaju, to nikome ništa...

na seriji 2000 su im dali da stranci sudjeluju zbog famoznih euro normi, odmah se vidi bolji hidraulični razvodnik, bolji prekidači (i valjda) bolja komplet instalacija, osvježen je dizajn traktora, ergonomija vozača ugradnjom kvalitetnijeg sjedala i tiše kabine... ali na žalost, KASNO...
 
Pa o cemu ovde pricamo. Pojelo ga vrijeme, pojelo je i ove gore garave pa ih hvalis. Ne valja nam IMT, bucan guze nam nisu navikle na nista osim gramera, a do juce vijali volove i konje, pa smo ga lijepo sjebali, eeeeeeeeeeee zato nam sada valjaju garavi koji su bar za klasu ispod.
Nisam ih hvalio ni u jednom trenutku
pročitaj
Ti sto ih vabiš GARAGANI su jadniji od nas a proizvodnja im je jeftina i to ih drzi na tržištu Srbije
Mada ni kvalitet im nije nesto loš
A vreme je pojelo i domaće i goste

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Из угла реалног човека који не живи у илузијама него реалном животу Србистана....То што сам написао лично сматрам да је наша реалност реално стање ствари....Можда грешим или немам добру перцепцију.

Malo mi ta tvoja prica lici na propagandu vlasti "Budite zadovoljni sa platom od 250 evra jer moze biti da i nju izgubite".
 
Kada bi nasa omladina radila kao sto rade kada odu na baustelu u nemacku. Mislim na radno vreme i pod kakvim uslovima vremenskim rade i pod kakvim panelnim kontejnerima spavaju... ja garantujem da bi ovde lepo ziveli, mislim normalno i imali bi neku normalnu zaradu za nase uslove. ALI ta nasa omladina vise voli okaciti na fejsbuk kako toboze neke poslove rade po nemackoj neke silne pare zaradjuju a kada dodju ovde za novogodisnje praznike i prolupaju sve to sto su zaradili e onda dolaze da zajme novac da mogu opet da se vrate u nemacku. Toliko o tim silnim zapadnim poslovima i njihovim zaradama


Pa ko radi u brzim postama,brzim hranama,kod "investitora".Naravno da omladina koja mora i radi.Bolje je vreme trositi na ucenje i usavrsavanje nego na rad koji ce bogatiti drugoga,obicno na neki nacin neprijatelja.Eto,Jevreji se nikada nisu otimali da rade bilo sta,vec da uce i da se usavrsavaju.Ni Nemci ne vole suvise da rade sve i svasta,zato i su trazili i traze ljude sa strane.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh