Chat 7

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne znam gde da postavim pitanje, nisam naišao na neku temu koja se bavi olucima (cevima za odvod kišnice sa kuće), pa mogao bih ovde...
Naime, kupio sam veoma povoljno 2 komada po 5 metara oluka, ganc novi, nikada montirani, koji idu ispod crepa, bez rupe za cevi,nosača ili završetaka...
U dilemi sam, koji kraj oluka ide ispod crepa, a koji spolja?
Ovaj levo (širi, kao neki ukras, blago povijen) ili desno (uzak i verovatno se uklapa u sledeći nastavak pa se oba kraja izlupaju ili stisnu)?
Nadam se da sam bio jasan, a evo i slike...

20180719_144423.jpg
Десни правији део до куће, ово лево уврнуто од куће.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Hvala svima !!!
Bilo je i meni logično, ali ajd' da pitam, nije mi problem raspitati se...
U toku popodneva uspeo sam da stari oluk demontiram, i skinem ga, a sutra ću da sklapam novi, i ako uspem, da ga podignem i montiram...
Javljaju za Nedelju kišu, i to vremenske nepogode sa obilnim padavinama, pa nije da mi se ne žuri...
A nemam pomoćnika, nikog nisam uspeo da savatam, sve neki "poslovni" ljudi...
 
Jel ima neko iz Hrvatske (ili neko ko ide često tamo) voljan da mi pomogne,treba mi za rođaka hitno izvod iz knjige rođenih (rodni list) u Hrvatskoj ,može bilo koja opština kako su mi rekli svi su umreženi.Ako ima neko raspoložen neka me kontakira na PP.Ili telefon 069655645
 
Imas ovako opciju ici auto putem do Sida, pa sici i ici na prelaz Tovarnik.
Druga opcija ici od NSa za B.Palanku, pa uci na Ilok i onda ici Ilok,Sarengrad,Lovas,Tovarnik,Nijemci,Apsevci i izaci na auto put.
 
Postovanje svima. Znam da nije pitanje za ovaj deo foruma , ali deo gde sam postavio pitanje je neaktivan a meni je hitno do zla Boga. Jel zna neko gde se meri ulje u menjacu na reault 103-14? Nigde rupe nigde srafa.
 
Ceo net sam pregledao na jezicima koje razumem , nesto sam preko translejta, ali nigde nema ni pomena, ni slike ni videa. Kao bermudski trougao , a ja kao Cak Noris stigao do kraja neta i nema.
 
Traži Olivera stručnjaka za limun traktore.On će sve objasniti i reći da li da se sipa deblje ili tanje ulje u traktor.
 
Drugari cime vi lecite mamurluk?
Sinoc sam prepio hocu da crknem!!!
Necu vise piti!!!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Jos u 5 dolazi Kursmit da vadimo krv ovcama treba povatati 70 komada
I'ma da crknem a vec Sam MRTAV

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Kod nas danas niko nista ne radi...Ja narucio gradu al da mi je dovezu u ponedjeljak (moram pravit kos za kukuruze)..Nisam htio da se samo kod mene danas lupa pri istovaru
 
Nije svetac danas???
Sto svi odmaraju

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh