Chat 7

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sto se tice ovih sendvicara, ljudi, nemojte da sudite. Mnogi su dosli prisilom i u strahu od otkaza. Strasno sta nas sve snalazi kao naciju.

Dobro je to sto je Putin znao na koji su nacin ovi ljudi dovedeni u Beograd, odvojeni od svojih porodica. Zato im se nije ni obratio, i to ne obracanje Putina narodu samo pokazuje njegovu velicinu i govori da on zna na koji su nacin tu ljudi dosli.
Cak mislim da sam u prevodu cuo Putina kako govori da nije u planu da se obraca ljudima koji drze miting ( SNS-a), vec je dosao u zvanicnu posetu drzavi Srbiji.
 
Ti podaci su se pojavili u knjizi koja je objavljena posle rezolucije IB, ali brzo je povučena. Onda je Đilas, navodno preuzeo te podatke i objavio. Navodno je ruski tenkista uštipio njegovu ženu i on je bio ogorčen zbog toga...

Rusi su imali svoju statistiku. Uhvaćene su slali hitnim postupkom na front, oficiri su ražalovani u redove i na front. Ne nužno zbog silovanja, nego i zbog krađa i drugih prekršaja.

Mi sem Đilasovih naklapanja, koja nisu dokumentovana, a ja ne znam nikog ko je taj citat i video, nemamo ni jedan dokument.

Radašine, sem tih priča, da li si čuo pouzdano "Milku, Mariju... su Rusi silovali" ili se svodilo da siluju, al ne znamo nikog da je silovan?
 
Pisao sam već da se pokojna tašta kad je bio rat, što se kaže, devojčila. Kad su došli Nemci nisu joj dali da izlazi iz kuće. Ipak, pričala je, da su u selu deca od Nemaca dobijali čokolade. Kad su došli Rusi sve vreme je provela u zemunici gde su je krili kao što su i svi ostali u selu krili devojke. Rusi su pokupili svu rakiju iz vino iz podruma. Pričala je da je u selu vladalo mišljenje da su u odnosu na Nemce Rusi bili kao stoka. Ali su svi bili zahvalni Rusima što su oterali Nemce a još su bili srećniji kad su i Rusi otišli.

Što napisa Radašin tako je kako je. Možemo mi da navijamo za Ruse ali i njima su ruke krvave do lakata. Sve su oni Nemcima naplatili i to duplo. I svima oni vraćaju jer su velika sila i veliko carstvo.

Nemci su napravili genocid nad Srbima i tu nema šta da se priča. I u Velikom i u Drugom ratu. I '99. Ali su se i Rusi ponašali nedostojno kao što su se uvek ponašali. Jedini put kad su Rusi krojili granice na Balkanu stvorili su veliku Bugarsku. Mogli su i '99. da nam pomognu. Ali nisu. Vratili su nam za '48. I oni su učestvovali u razaranju SFRJ. Što nam ne vrate NIS kad nisu napravili gasovod?
Nema tu šta da se očekuje. Oni gledaju svoje interese. Ništa se ne razlikuju od ostalih velikih sila. Žrtvovaće nas a neće trepnuti.

Po duši su mi draži Rusi ali u Rusiji nikad ne bih živeo. Ne bih živeo ni na zapadu.
 
Poslednja izmena:
Silovanja je bilo od svih strana sigurno, moze se naci na internetu i podatci da su u nemackoj pri ulasku saveznickuh trupa amerikanci obelezeni po najvecem broju silovanja nemica, neko ce reci da su tu prednjacili rusi...
u svakoj armiji je bilo svakakvih ljudi, kao i danas medju nama bez rata i besa i osvete
Glupo je medjutim streljanja, klanja, vesanja, masovna ubistva u logorima zaboraviti a ovamo neke neproverene stvari iznositi kao najstrasniji zlocin
 
Sto se tice ovih sendvicara, ljudi, nemojte da sudite. Mnogi su dosli prisilom i u strahu od otkaza. Strasno sta nas sve snalazi kao naciju.

Dobro je to sto je Putin znao na koji su nacin ovi ljudi dovedeni u Beograd, odvojeni od svojih porodica. Zato im se nije ni obratio, i to ne obracanje Putina narodu samo pokazuje njegovu velicinu i govori da on zna na koji su nacin tu ljudi dosli.
Cak mislim da sam u prevodu cuo Putina kako govori da nije u planu da se obraca ljudima koji drze miting ( SNS-a), vec je dosao u zvanicnu posetu drzavi Srbiji.
To je sramota danasnjice ,da mogu da ustanu preci bi podavili takve praunuke golim rukama jer da su i oni tako isli putem manjeg otpora mi danas ne bi imali ni metar zemlje:ppozdrav:izvinjavam se za off
 
Ja znam da se obraz i ponos ne mazu na hleb i daju deci, ali mnogi ne zele ni tren da se suprotstave. Mnogi su ucenjeni, a mnogi su i dobili mesta koja ne zasluzuju, pa zato i jedu sendviče, voze se autobusima i kolima po Srbiji o državnom trošku. I jos uriniraju po javnim povrsinama.
A pojedini zbog tih mesta opet druge ucenjuju na prethodno.
 
Bilo bi lepo da neko pored toga što je napisao postavi link do toga gde je došao do informacija. Lupaju se neki brojevi, a izvor tih informacija je krajnje sumljiv.
 
vuxsd
mogu da se složim sa tobom, sem da mi je skroz tupava činjenica da su decu skrivali zbog silovanja.
Realno, ko još siluje decu? Devojke i mlađe žene mogu da razumem.
 
Brko, slažem se sa tobom. Ispraviću da ne bude zabune... Hvala.
Tada su devojke za udaju bile veoma mlade oko 16 godina. Stariji o tome znaju više. I sedamdesetih godina na selu devojka od 18 godina je smatrana za baba-devojku :osmeh:.
Danas dobra devojka za udaju ima barem dva razvoda i jedno dete... :haha:
 
Bas bih video da li bi krili devojcicu od 10ak godina ili ne bi. Verujem da su i devojcice bile sakrivane. Ne mozes ti nekom silovatelju da pokazujes godinu rodjenja kada je dete rodjeno, vec ces i to dete da sakrijes. Imam devojcicu i svakako bih i nju krio. Ne moze se o ratu teoretski govoriti.....
 
Ko je bio u ratu veoma dobro zna kakve se sve loše osobine mogu razviti kod čoveka.
Lepo je Đorđe Balašević napisao da je spašen samo onaj prvi pogođeni a svi smo mi ostali taoci košmara.
Da je bilo pameti da se nikada ne ratuje.
 
vuxsd
mogu da se složim sa tobom, sem da mi je skroz tupava činjenica da su decu skrivali zbog silovanja.
Realno, ko još siluje decu? Devojke i mlađe žene mogu da razumem.
^ Ne, ne, ne decu. Mislim, ne bukvalno malu decu, ali već devojčurke da. I moguće da je to bilo izraženije u ovim krajevima pored Dunava, na potesu BG-SD, odatle ima mnogo svedočenja ljudi. I to ljudi koje sam lično poznavao, ljudi od integriteta, poštenih baka i deka. Tu, između ostalih, spadaju i moji rođeni - prababa (1902), baba (1926), deda (1927)... Ja sam iz Zaklopače, međutim, iste ili slične događaje su opisivali i (tada živi) I svedoci iz Velikog sela, Vinče, Ritopeka, Vrčina, Grocke, Brestovika, Kamendola, Seona, Udovica...
I da se razumemo, nije tu bilo po 100 silovanja u svakom mestu, mnogo manji broj je u pitanju (ako se dogode i 2 silovanja, recimo u Grockoj, logično je da će cela okolina o tome pričati i skrivati svoje, strah je to), već je TADA važilo pravilo: Rusi su stoka, sakrivaj žene, alkohol i hranu.
Otimanja alkohola je bilo mnooogo više, to je već bilo pravilo, jer izgleda da su Rusi i tada pili ko Rusi
 
vuxsd
mogu da se složim sa tobom, sem da mi je skroz tupava činjenica da su decu skrivali zbog silovanja.
Realno, ko još siluje decu? Devojke i mlađe žene mogu da razumem.

Naravno da silovatelji siluju i decu. I muškarce. Glavni razlog za silovanje je mržnja, želja da se neprijatelj uništi, povredi i ponizi.
Zato su priče o vojsci koja ne ubija, ne pali, ne masakrira nego samo siluje propaganda.
Ili da se vojsci dozvoljava silovanje ali ne i ubijajanje i paljenje. To je nemoguće sprovesti u praksi.
 
Vojnici koji su masovno ginuli i kojima su pobijene porodice,najmanje sto su mogli da ucine za osvetu jeste to poneko silovanje.Koliko je crvenoarmejaca poginulo samo na tlu Srbije oslobadjajuci je?Te brojke o kojima Djilas treba gledati u kontekstu posleratne svadje izmedju Tita i Staljina.Rusi su velika nacija jer nisu naplatili ni mali deo onoga sto su im nacisti ucinili.Secam se da sam procitao da je jedan ruski pisac posle sloma Nemacke rekao Staljinu "Nemci su tu,gasne komore su tu.Sta cekamo?"Ipak ogromna vecina Sovjeta je bila protiv takve osvete i strogo je zabranjeno ubijanje civila.
 
Poštovana gospođ(o)ice Snežana, TO SE JESTE DOGAĐALO, a razlog zašto nisu palili i uništavali je taj jer im se je.alo i ždralo, a ne palilo uništavalo iz razloga da nekoga unište. Primarna želja im je bila lično zadovoljenje, a šteta koju je druga strana trpela je bila kolateral.
 
To je bio totalni rat.Da bi se to razumelo mozda je najbolje citata monografiju americkog novinara Sirera koji svakako nije drzao Rusima stranu,ali je bio objektivan,"Uspon i pad Treceg Rajha"
 
Ja bi okarakterisao to silovanje kao pozuda tih ruskih vojnika. Nije njima bilo na umu ponizavanje vec da utoli apetit za seksom, kao I picem I hranom. Doduse I konjd uhranjene su uzimali a ostavljali svoje mrsave. Bar sa ove strane Dunava.
I sta mislite ko je smeo to napise protiv sovjeta oslobodilaca. Zato se neke price I prenose sa kolena na koleno, pogotovu ko je imao dedu ili babu.
A sadasnje babe I dedd ce pricati deci ko je imao koliko mladeza I koliko je prdeza u zadruzi.
 
Ja ne razumem kako ovde ljudi ocekuju da u ratnim strahotama,kada vojnik ne zna hoce li doziveti sledeci dan,ostane trezan i neutoli osnovne zivotne nagone i u svojoj svesti i podsvesti uzme bar te mrvice od tog zivota koji mu se prikazuje u svom najgorem izdanju,pored toga na taj nacin zeli da bar malo osveti svoje pale drugove i druge ljude koje poznaje,a rat i neprijatelj su ih odveli u tragediju.Rat je uvek prljava stvar....I Nemci su cinili strasne zlocine,ali to je bilo hladno,planski sto je jos gore nego sirovi i generalno mali odgovor Rusa...Pa i Jozef Mengele je delio cokoladice deci pre eksperimenata,to ne moze biti dokaz humanosti vec nadmenosti Nemaca koji su takvim stvarima sami sebe ubedjivali da du visa rasa.
 
Sistem je u ratu kao i u redovnom životu, svi mi imamo niske pobude. Međutim tu je sistem kazne za nedopuštene stveri. Nisu amerikanci bili civilizovaniji mnogo pri oslobođenju Evrope u drugom svetskom ratu, i oni su silovali, dezertirali i imali razvijen sistem crne berze. Ali nakon nekoliko desetaka likvidacija, onako javno zbog takvih stvari ostali su se počešali po glavi.

baz sprovođenja kaznene politike, dolazi do haosa, jer nestane straha. Treba videti koliko je bilo pijanih kod Arkana, jer kad jednog zavežeš na lanac i ostaviš da spava nedelju dana u kućici za pse, ostali se dobro počešu po glavi. naravno gde je bezvlašće to ne vredi mnogo opisivati.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh