Chat 7

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Brzine? ja to promenim kuci da se ne mucim...:osmeh: Ma ko ce znati gde su sve kad svedjani pravili kamion...si video kako su plavi i buljavi? sta dobro moze iz toga da protekne...
 
Ima neki DIVIJI menjac nije ko actros da javlja na tabli i da je na dugme, a nije ni kao Man on je ZF ko traktor IMT zglobas + jos 2 ranga
mada ima i MAN sa DIVIJIM menjacom
Ovo na STANIJI nesto BOZE SACUVAJ


Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk
 
Skoro me vozio neki tip u toj istoj STANIJI pa on salta ko po loju nema promasivanja pa ono dr dr dr dr da odskace kabina ja mislio to tako mora

Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk
 
Ovi klinci sto prvi put voze pa seli u aktros ili neku bestilju...fap vuces volan desno a on vuce levo,vise on upravlja nego ti.Nisu ni da im das dobar kamion da ga motaju u mestu i pokidaju ti gume,sve bez osecaja.
 
Resio sam cim polozim C i E naucicu da vozim manuelni menjac

Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk
 
Fan sam 32-ke iako je malo zedna ipak je v10 motor i ima obrtni momenat...da sednes u drugi kamion sa isto toliko konja trazi vise saltovanje jer je neki 6-tak ili 8-smak dopunjen turbinom...ako ga `zagusis` tesko moze da povuce ovaj i bez eco splita cimne.
 
Kad sam polozio,moj prvi kamion je bio TAM 110 .popularni DAJC,par dana sam vozio po lokalu,u jednom stovaristu,pa odnah isao za BG,NA MILJAKOVAC,kroz grad,vozio sam materijal za neku kucu,sve je bilo ok,ali desnu nogu nisam osecao od tvrde kocnice...
Resio sam cim polozim C i E naucicu da vozim manuelni menjac

Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk
 
Inače samo popravljam kamione, par puta se zadesilo dA moram da vozim, tezak je to dinar
Vozio sam svakojake krseve a i dobre masine naj kakse mi isao neki IVECO MAGIRUS mali kamioncic 4,5_5t ko auto lep na volanu, kao auto motor 4 cil turbo Deutz


Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk
 
Prvi kamion Kamaz 54112, najneudobnije govno na ovom svetu.Nikakve amortizera kabine ili bar odbojnike vec metal o metal i vozi :haha: Menjac ruska sila ne buni se ni kvacilo kad zaboravis 4+4 na samar + polovljenje.Zavrsio na kabini :haha:
 
Prvi kamion Kamaz 54112, najneudobnije govno na ovom svetu.Nikakve amortizera kabine ili bar odbojnike vec metal o metal i vozi Menjac ruska sila ne buni se ni kvacilo kad zaboravis 4+4 na samar + polovljenje.Zavrsio na kabini
Ima li neki da je ostao u voznom stanju posle tebe?

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Nisam mnogo 2 sam totalisao dok sam naucio :haha: Sta da se radi ja sam na Turbo zeti polagao bila nova sa 1000 na satu i kao ajde da vozim za pare :osmeh: zamisli muke kad sam saznao da kamaz ima 8 brzina, a na turbo zeti bilo 5,ja saltaj u mestu u 4. udara u zid, pa je slucajno isamaram i tako mesec dana nikad nisam znao u kojoj sam brzini, a polovljenje :haha: plovio sam i prazan kamion pa dok dodjem do 8 :haha:

A drugi zeznut u Svabiji ja ovde terao u rikverc po asfaltu ko je kod nas jos asfaltirao gudurr dok kod svabe svuda asfalt :haha:

Ne volim ja lep put :haha: u Rusiji sticar, ovde kad se vratio opet me vukao djavo da se zavlacim kiperom i kadom po nekim urvinama :osmeh:

E da jos jedan je totalisao, al tu je popustio grajfer, pa debelo po sred kabine, 5 srafova i dve plocice u nozi, 18 meseci gips i stake, al za divno cudo osigurao me Rus :haha:
 
Dunavskom magistralom je isao pun MAN pa mu klip i hilzna ostali na POPADIJI isao sam jednom tuda, samo mi nije jasno kako MEGA slepe ne zapnu za stene iznad puta

Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk
jednom prilikom sam se vraćao sa popadije u rikverc sa natovarenim sleperom,bilo neko nevreme pa se put odronio :osmeh:
 
Hoces da kazes da se sa kadama spustali u rikverc??
Ulje-vazduh, uff, TAM mi je zivot zagorcao zbog toga.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
Nisu kade nego cisterne kao ovaj FAP sa avatara. Mislim da je i zeznutije od kipera jer ako cisterna nije puna voli da ljulja jer nemaju svi pregrade unutra. Mi rucicu od rucne zovemo tramvajka. Nadoveezao sam se na pricu o kiperu pa zato.
 
Nisu kade nego cisterne kao ovaj FAP sa avatara. Mislim da je i zeznutije od kipera jer ako cisterna nije puna voli da ljulja jer nemaju svi pregrade unutra. Mi rucicu od rucne zovemo tramvajka. Nadoveezao sam se na pricu o kiperu pa zato.
Ahaa.
Znam sta je zivi teret, namenjao sam se platni od gibnjeva a vala i celih gibnjeva na TAMu, kamion sa gibnjevima- federima, kako ko zove, treba zakonom zabraniti da se proizvodi!! Jastuk je TATA!

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Mi uredno menjamo platne i gibnjeve. :haha:. Sreca pa smo kupili sa otpada brdo gibnjeva i pakujemo kad sta treba. Parabolik je dosta jaci i ako se normalno eksploatise kamion uglavnom se podede na krajevima (bar na troosovincima) a da ne pukne. Zato je jastuk zakon. Gledan sad na mom Actrosu troosovinac a pozadi jastuk. Milina. Em mozes da dizes i spustas kako ti volja a i ako se probusi ili pukne zacas ga zamenis :osmeh:
 
Imamo takvog fapa kao na tvom avararu fabricka aluminijska cisterna , 10t sa pregradama kupljen u nekoj firmi gde je bio benzinska pumpa ima pumpu na pomocnom kardanu, za 30g presao 100 000km
Kupljen 2012 odmah smo ga pretresli motor menjac diferencijal farbanje kocnice medjutim gibnjevi mu stradaju jel je uvek pod teretom nafta
Kupovao sam po vojnim otpadima ali cesto pucaju da je malo jaci kompresor stavio bih tristop cilindre i jastuke, ovako samo moram klimu da ubacim.


Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh