Chat 7

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bili mi malo u Ukrajini ovih dana, i auto nam zavrsi kod majstora. Skinu filter goriva, gledali gorivo. Krstili se ljudi, kazu losije gorivo nisu videli u zivotu.

Kod njih em druga boja goriva, em cena ispod 1$ za L. A verovatno i kvalitetnije mnogo. Kod nas na NISu jednom bude zuto, jednom zeleno, jednom zelenkasto, belo...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ad Blue je na Knezu 52din/l.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Hvala,sipao sam jednom prilikom 0,7litra(toliko sam dobio) ad blua i decilitar totala na 10 litri vode i prskao travu u basti.Neverovatno kako se osusila,rizomski sirak je bukvalno istrunuo

- - - - - - - - - -

Planiram da probam samo ad blue i vodu,bez totala
 
Ad blue je urea.Tačnije 32.5 procentni vodeni rastvor uree ne otrovan i ne zapaljiv.
 
Poslednja izmena:
Pretpostavio sam da je mozda litra ad blua na deset litri vode mozda dovoljna da unisti travu,isto kao sto i urea moze da sagori biljke.ne vidim sta je tu smesno
Gledam da gde god mogu da izbegnem glifosav
 
Eto mni je ispalo smiješno , neznam što se ljutiš , nije zabranjeno smijati se sugovorniku ni uživo ni na forumu .:haha: . Trebaš probati sam ad blue , pa javi , lično mislim da je to total odradio . Azot može ubrzati usvajanje .:ppozdrav:
 
Za trošenje novaca. Smanjuje emisiju izduvnih gasova. Ničemu.
Sluzi da olaksa rad motoru, bas zbog tih normi su motori koji nemaju Ad (da naglasim samo moje misljenje, a voleo bih da se jos neko od kolega ukljuci ko se razume) losiji, jer oni izduvne gasove vracaju u motor na "dogorevanje" i guse rad masine, dok motori koji imaju Ad blu oni ispustaju te gasove u auspuh, a u auspuhu ima kao "dizna" koja sprica taj rastvor u gasove i time regulise kolicinu CO2.
Inace rezervoar za Ad je neka 3-4X manji od rezervoara za gorivo i ako traktor nije pri opterecenju moze se desiti da u toku dana potrosi npr 100lit goriva i samo 5l Ad blua.
 
I ti kamioni postali pekmezci...na staroj 32-ki sipas gorivo i gas-stari dobri v10 atmosferac poprilicno sam siguran da su ga i u neke poljoprivredne masine ugradjivali.Odavno imam sa tim motorom i dan danas se odusevim kad vidim kako ga je mecka skockala.
 
I ti kamioni postali pekmezci...na staroj 32-ki sipas gorivo i gas-stari dobri v10 atmosferac poprilicno sam siguran da su ga i u neke poljoprivredne masine ugradjivali.Odavno imam sa tim motorom i dan danas se odusevim kad vidim kako ga je mecka skockala.
nije im ni potrošnja bila velika,ponekad su bili ispod 50 lit. na 100km :haha:
najaci mečkin kamion je bio 1848 ili 1852 95god. taj je ima zvuk kao da ;pjeva; :ppozdrav:
odlican je bio i turbostar 480
mana im je potrosnja
 
Sluzi da olaksa rad motoru, bas zbog tih normi su motori koji nemaju Ad (da naglasim samo moje misljenje, a voleo bih da se jos neko od kolega ukljuci ko se razume) losiji, jer oni izduvne gasove vracaju u motor na "dogorevanje" i guse rad masine, dok motori koji imaju Ad blu oni ispustaju te gasove u auspuh, a u auspuhu ima kao "dizna" koja sprica taj rastvor u gasove i time regulise kolicinu CO2.
Inace rezervoar za Ad je neka 3-4X manji od rezervoara za gorivo i ako traktor nije pri opterecenju moze se desiti da u toku dana potrosi npr 100lit goriva i samo 5l Ad blua.
Nisu problem CO2 u izduvnim gasovima. Najveci problem su azotni oksidi NOx. NOx se prilikom tretiranja sa ureom u SCR katalizatoru rastvaraju na cist azot i vodenu paru tj N2+H2O. To je poenta price i zato se na taj nacin dolazi do Eur 4 standarda.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
@GoranG
Za Rabu znam da je trošila blizu 50 (one stare 256 ks),a nisam znao da su i 32-ojke bile takvi potrošači...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh