Chat 7

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
t110. Ajde ti meni odgovori, koliko Evropskih proizvodjaca traktora bi uspelo da opstane i da razvija nove modele a da ih neko drzi pod sankcijama 10 god.
 
IMT je ubila fabrika TEŠKIH traktora, zglobaša, PLESALI SU SAMO JEDNO LETO
Razvoj teskog traktora koliko košta
Pričate o šrafciger tehnologiji a IMT još davne 80g ubacivao MB motore i ZF menjače
A na traktorima iz 80g yenkay instrumenti
Mogli su ili pod led ili da budu Srpski PAKISTANCI
a o Majevici koliko je konkurentna
U halama Majevice nema grejanja iako je grejanje na biomasu nema ga nema bala soje recesija, radnici nemaju zdravstveno osiguranje knizice im nisu overene, umesto jednog dela plate oko 5000 dobiju neke suhomesnate paketd, uvalili su neke masine Neoplanti i još nekim mesnim industrijama pa izvlace kompenzaciju
Plata strugara u Majevici koji ispunjava normu je ispod 300e oko 32000,e od toga odbi paket
Deca radnika već 10g nisu dobila paketiće za ng
HTZ opremu cipele odelo NE DOBIJAJU ili dobiju pa in se odbije od plate
Putni troškovi NEPOSTOJE!!!! Sve ovo znam jel dosta ljudi iz sela radi tamo to je bože sacuvaj
E zato su konkurentni jer su PAKISTAN!!!!!


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Moglo je Gorenje da opstane,ali ne i IMT.Kako Slovenci ne postadose Pakistanci?

Ali uvek je tako bilo.Dok jednom ne smrkne drugom ne svane.


Pa pravo cudo je da Majevica uopste i postoji koliko je drzava brinula i brine o svojoj privredi i svojim radnicima.
 
Tacno, vidis ves masinu gorenje pre 20 godina, a vidi je danas. E tako bi trebalo sve firme da su radile. Jer kod slovenaca, evo bas sam sad tu, kad nesto neko radi protiv njih, odma se dize halabuka. A kod nas se CUTI. Mada moze se promeniti, pocelo je kod njih da se cuti, a mi bi trebali malo vise da se borimo pa bi se mogli makar izboriti za cenu rada.
 
Neko je gore naveo da su sankcije dobrim delom učinile svoje, ja bih još dodao da je raspad bivše SFRJ pokrenuo tu lavinu propadanja metalnog komleksa u celini.
 
Pa tu smo, dok je SFRJ stancovala poluproizvod za suromasan narod sve je bilo ok, al kad je doslo vreme da se pogleda u racun onda kuku majko sjebase nas.

Zato je IMT i propao jer mu je ciljna grupa bila sve manja i manja dok na kraju nije i potpuno nestala.
 
Da sad neko padne sa marsa pomislio bi da se svet otimao ko ce da vozi IMT :haha:
Kolega gde ste vi bili u to vreme kad su te fabrike konkretno IMT radile punom parom, i kad se za njihove traktore čekalo i po godinu dana za isporuku. Kolega Montoya daoje dobru konstataciju da bi većini poljoprivrednika i sada traktori iz imt programa završavali poslove.
 
Pa ako je tebi isplativo da ti Srbija bude trziste izovili pa pravi traktor i prodaj ga lokalno.Dakle svesni ste da se IMT prodavao unutar geta, a nije Vam jasno zasto je otisao u tri lepe.

Pa i za Yuga se cekao poprilicno i sta sad Yugo je bio super, pazi ta logika zacrsio bi posao je skroz pogresna i tom logikom se vodilo 90% direktora, ma sta ce mu udobno sediste to je traktor bitno je da se poore, e onda je otisao kod svane i ponudio mu to, a svaba se samo nasmejao, pa je otisao kod francuz i svuda je bilo neka hvala.
 
A zasto su Slovenci zatvorili Tomos? Pa nisu imali trziste, kao ni torpedo, ni Imt. A Imt je verovatno na jednog radnika imao jednog ili dvojicu ne radnika koji su vukli plate a nisu doprinosili. Vremenom sve dodje za naplatu.
Luka je spomenuo Majevicu. Tata mi je tamo radio, i za vreme Slobe 90-ih su imali redovne plate. Od bombardovanja krece smanjenje obima posla i kasnjenje plata. Grejanje u halama su imali samo 80ih godina u srecna vremena. Jedva je izvukao zaostale plate tako sto smo uzeli novu pumpu za navodnjavanje kojoj odmah nije radila vakum pumpa za podizanje nivoa vode. Kao i svaku firmu koja je propala unistili su je direktori i oni koji nisu radili.
 
Sto ce reci da smo i danas kao i pre 50 godina ne nasom (narodnom) zaslugom i dalje beda.
IMT je trbalo sacuvati ,modernizovati i ici u korak sa svetom ali tu modernizaciju bi trebalo da adekvatno prati i imovinsko stanje poljoprivrednika.
Ovako velika vecina je osudjena na kineske, indijske,turske poluproizvode jer smo nas poluproizvod ugasili.
E sad sto smo mi uvek upuceni na poluproizvode je drugo pitanje.
 
Paor je u pravu, realnost jeste losa, ali je jos gore sto mislino da to zasluzujemo i za bolje nismo. Ljudi ako tako budete mislili tako ce i bit. Ne pristajem na to da je lep zivot greh.
 
Kolega da vam malo pojasnim pošto vidim da ste postavili lokaciju i Bg verovatno poljoprivredu gledate samo na tv-u, realnos je u praksi sasvim druga. Mislite da ja i meni slični nebi znali da vozimo neki zapadni brend, ranije sam napominjao da mnogi neuposle ni ono što trenutno imaju u svom dvorištu. Trebali bi da znate koliko treba traktor da pravi godišnje radnih sati da bi bio ekonomsko isplativ kad već spominjete zapad pročitajte negde ako niste upućeni.
 
Ne nego je sve bila prevara imao si sve, a ustvari sve to je bilo jedno duplo golo.Zamisao da se sve motorizuje je ok, ali dok su ostali isli napred mi smo 30 godina pravili isto, ne zato sto je bilo dobro nego sto za bolje nismo ni znali.

A kad se Jugoslavija raspala mnoge je realnost udarila u glavu, a sto je najgore mnogi jos uvek odbijaju da prihvate cinjenicu da je tako.

Ma sta znam ja o traktorima nista, moras da zivis u Sremu minimum da bi bio strucnjak
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh