Suzbijanje korova u kukuruzu nakon nicanja KWS uljana repica
Strana 76 od 139 PrvaPrva ... 2666747576777886126 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1,501 do 1,520 od 2763

Tema: Chat 7

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Poruka
    1,209
    Tekstovi u blogu
    9
    Zahvalio se
    605
    Zahvaljeno 785 puta na 398 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: MONTOYA Pogledaj Poruke
    Meni ameri deluju vise alavi od kineza
    A sto se tice neke velike ekonomske krize...to obican narod u Srbiji i regionu ne dotice
    U vezi dosta stvari se slazem sa tobom,ali mislim da gresis sto se tice uticaja svetske krize.Itekako bi to uticalo na obican narod u Srbiji.Izvozna preduzeca su veoma osetila pad traznje u krizi iz 2008 godine.Pad je se tek osetio kod nas jace 2009 i 2010.Od 2011 imamo postepen oporavak izvoznog sektora.Ipak sve je na staklenim nogama.Rast je generisan poplavom jeftinog novca od strane ECB.U prevodu,stampaju se milijarde evra mesecno i daju komercijalnim bankama bez kamate,kako bi one tim poklonjenim novcem mogle kreditirati privredu i gradjane i tako podsticati rast potrosnje i proizvodnje.Sada je ECB donela odluku o prestanku stampanja para jer dugovi se opasno gomilaju.Dobar deo tih sredstava je zavrsio u Kini kao svetskoj fabrici.Neminovno,kamate ce postepeno rasti kako u Evropi tako i u Srbiji.Zbog toga je NBS pre par dana donela odluke o visini maksimalnog zaduzenja gradjana u odnosu na platu.Takodje su doneli odluku o maksimalnim rokovima otplate za kes i potrosacke kredite.Ove mere pre svega stite banke,jer je veliko pitanje hoce li gradjani moci da servisiraju dugove,ako do krize dodje,a pri tom neminovno porastu referentne kamatne stope,euribor i belibor (to su oni krediti sa varijabilnom kamatnom stopom vezani za euribor ili belibor i veoma su opasni,dosta su po korisnika bolji oni sa fiksnom kamatnom stopom iako je trenutno ta stopa visa nego kod varijabilnih)

- - - - - - - - - -

Gledao sam neku analizu u vezi Kine pre nekoliko dana u novembru i decembru su imali znacajno smanjenje vrednosti izvoza.Tzv. trgovinski rat daje rezultate,Kinezi usporavaju,jer je njihova privreda izvozno orjentisana.E sad,ako bi uspeli da deo tog pada kompezuju rastom domace potraznje bili bi,sto se kaze na konju.Ali izgleda da nisu u stanju to da efikasno ucine iz najmanje dva razloga.
    1- proizvode neke vrste proizvoda u ogromnim kolicinama za koje oni kao drzava nemaju unutrasnje trziste.Npr.Kina u kratkom roku moze da proizvede milijardu lap-topova,za svakog Kineza po jedan,i postavlja se pitanje sta onda?Izvoz im je neophodan

2- U zemlji su i dalje ogromne socijalne razlike i srednji sloj se tek stvara.Milioni Kineza su i dalje relativno siromasni i nisu kupci tih proizvoda koje njihove fabrike proizvode.To je veliko ogranicenje.

Član MOMOSARIC avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    12,327
    Zahvalio se
    2,802
    Zahvaljeno 3,705 puta na 2,002 poruka
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Pa zar nisam u pravu da su preforsirali , što bi naš narod reko ; siluju kartu.

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Poruka
    1,209
    Tekstovi u blogu
    9
    Zahvalio se
    605
    Zahvaljeno 785 puta na 398 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Forsiraju maksimalno,ali tako rade i drugi kad mogu i gde mogu.Ni Nemci nisu bolji od njih,ali se koriste perfidnijim metodama.Nemacka je u neku ruku mala Kina sto se izvoza tice.Nemci su maksimalno iskoristili evro kao i sve tehnoloski-proizvodno slabe clanice EU,pocev od Grcke pa sve do Bugarske.

- - - - - - - - - -

Mocni nemacki industrijalci su od WWII cvrsto uvezani sa SAD.Merkel,iako je kancelar,vec sada je potpuno marginalizovana.Nemci pojacavaju retoriku kako protiv Rusa,tako protiv Kine.Videli smo i visokog evropskog funkcionera ,Nemca,na grobu Adema Jasarija.Jasno je da postoji cvrsto saveznistvo izmedju SAD i Nemacke,bez obzira na neka neslaganja.

https://www.dw.com/sr/oprezno-s-trampom/a-46597151

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Poruka
    1,896
    Zahvalio se
    2,056
    Zahvaljeno 795 puta na 420 poruka
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: vuxsd Pogledaj Poruke
    Ne zaboravite da podsetite decu da vas vežu sutra ujutru jer su sutra Oci. Imate još malo vremena da pripremite poklone.
    Hvala sto si nas podsetio kolega ,ja sapnuo babi a ona deci i jutros me vezase ,ala smo se slatko ismejali ,predivan obicaj

Član vuxsd avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Poruka
    2,542
    Zahvalio se
    5,434
    Zahvaljeno 1,332 puta na 727 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Danas i sutra da se prisetimo naših komšija i onih kojima bi dobro došla lepa reč a mesto za trpezom.

Kad zaćutim, okrenem se i odem (i ne pišem ti), to ne znači da si pobedio. To znači da više nisi dostojan mog vremena. Bukowski
    Ne raspravljaj se sa budalom, prvo će te spustiti na svoj nivo a zatim pobediti iskustvom!
    "Oluja u vodi stvara vatru u vazduhu!" - nepoznati autor - ribar sa Velike Morave
    "Goveda mogu da vuku kola ali je opasno kad poveruju da znaju put." - Lao Ce
    "Prvo šuma, onda sekira, onda plug, onda pustinja." - Plimije

Član MOMOSARIC avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    12,327
    Zahvalio se
    2,802
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ja jutros bio uhapšen , nije bila dovoljna plišana igračka , moralo je još da se podmiti .

Član
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Poruka
    3,887
    Zahvalio se
    2,697
    Zahvaljeno 1,636 puta na 713 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Momo kako ruka,sta su ti na kraju radili?

Član MOMOSARIC avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    12,327
    Zahvalio se
    2,802
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Nista . Gledao tada još neki doktor , inače je načelnik ovamo i rekao da netreba ništa . (premda me je pitao dal nisam profesionalni vilonista , ako nisam nema potrebe ??)
    Trebao sam ići da skidam gips , rekli poslije nove gdine , al otiću poslije Božića . Liči mi da je dobro ali vidjećemo. Ne boli ništa sve je pokretno kolko može u gipsu .Kad sve prste pokrećem ništa ne boli , jedino ako srednji prst sam pokrećem oće malo da žiga u gornjem dijelu dlana.

Član
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Poruka
    3,887
    Zahvalio se
    2,697
    Zahvaljeno 1,636 puta na 713 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Hvala bogu da je dobro

Član geci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Poruka
    512
    Zahvalio se
    84
    Zahvaljeno 164 puta na 74 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Jel zna neko koliko septicka jama mora biti udaljena od komsijine kuce? Jel to ima neki zakon koja je minimalna udaljenost od komsije?

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk

Član nikola720p avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Poruka
    642
    Zahvalio se
    52
    Zahvaljeno 14 puta na 9 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    [IMG][/IMG]
    Ja sam napravio sam,tek prvi put radim ovo,ispalo solidno
    ZA TEODORU POSALJI SMS NA 3030 NA BROJ 527,SVI ZA TEODORIN ZIVOT

Član
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Poruka
    933
    Zahvalio se
    2
    Zahvaljeno 183 puta na 107 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Sta si napravio krpu?

Član ljubek avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Poruka
    1,704
    Zahvalio se
    1,016
    Zahvaljeno 323 puta na 205 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: geci Pogledaj Poruke
    Jel zna neko koliko septicka jama mora biti udaljena od komsijine kuce? Jel to ima neki zakon koja je minimalna udaljenost od komsije?

4 metra minimalno
    kad me ne bu nek me jebu

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Poruka
    956
    Zahvalio se
    162
    Zahvaljeno 197 puta na 152 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    @geci mani brines...ja cu da ti iskopam tu jamu da bude zakonski propisane dubine ako komsija upadne da ne moze da se iskobelja...ili jos bolje napravis jedan djakuzi sas`mehurici... uvek sam tu sa odmog...ovaj pomognem.

Član geci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Poruka
    512
    Zahvalio se
    84
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: ljubek Pogledaj Poruke
    4 metra minimalno
    A jel to ima negde u zakonu da 4 min?

Član geci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Poruka
    512
    Zahvalio se
    84
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: eDGe Pogledaj Poruke
    @geci mani brines...ja cu da ti iskopam tu jamu da bude zakonski propisane dubine ako komsija upadne da ne moze da se iskobelja...ili jos bolje napravis jedan djakuzi sas`mehurici... uvek sam tu sa odmog...ovaj pomognem.
    U tome je i problem da ne kopam ja nego komsija meni.Komsijina stara kuca pa pustili nekog da tu zivi sad taj kopa drenazu a po mome da je oko 2.5 m do moje kuce pa zato pitam,od svoje kuce bezi a do moje kopa u pm....

Član geci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Poruka
    512
    Zahvalio se
    84
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Je.e me taj komso jer kad sam hteo da kupim tu staru kucu od njega on poceo da mi popuje a dal znam kakva je to kvalitetna gradja na njoj a tek crep. Rekao sam mu da cu mu svu gradju vratiti u njegovo dvoriste i crep,meni treba samo plac

Član talianu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Poruka
    9,463
    Zahvalio se
    3,891
    Zahvaljeno 2,711 puta na 1,477 poruka
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Geci mislim da je zakonski 8 metara. Imao sam sličan problem oko poljskog vc-a pre 15 godina i tako je bilo ,moras se raspitati u opštini šta je aktuelno.

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Poruka
    956
    Zahvalio se
    162
    Zahvaljeno 197 puta na 152 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ne znam sta da ti kazem,ispada da taj zakon su samo slova na papiru a u praksi nesto drugo.Interesantno kako ne znaju a uvek znaju na tudju stetu da rade...

Član geci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Poruka
    512
    Zahvalio se
    84
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Treba da mi prijatelj danas posalje broj od gradjevinskog inspektora pa zvacu ga posle bozica da pitam za savet

Strana 76 od 139 PrvaPrva ... 2666747576777886126 ... PoslednjaPoslednja

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.