Chat 7

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kad ides iz NG prema Paracinu jedno 10_20 km pre Paracina ima raskrsnica i benzinska ne secam se imena sela

Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk
90ih do 2008 sam radio sa gradjevinskim materijalom i drvima.Uvek smo radili Negotinsku krajinu,tu je bila obavezna pauza i pregled filtera,dolivanje vode,stavljanje klinastih podmetaca na dohvat ruke i onda pomoz bog.Na Čestobrodici sam doziveo sve,od zavejanog puta do sletanja uz put i otkazivanja svih mogucih kocnica sa prevrtanjem na bok :haha:Sa Fapom sam uvek imao barem 2 garniture dihtunga i menjao sam ih na pauzama na parkinzima.Sad vise nije zanimljivo,stisnes neko dugme,tempomat,retarder,motorne kocnice i pitaj boga sta,u kabini toplo zimi leti radi klima gume tubeles netreba ti specijalni trilex pajser :haha:
 
Mislim da je zalost iseci ispravne masine
U firmi gde sam radio su sekli ispravne IMTEJCE 52XX
Bilo mi zao hteo sam kupiti jednog samo za vozanje po selu
Ali ZLOTVORI sve isekli
Gorane ta Čestobrodica je hebena skroz a i mi PANONSKI MORNARI nismo navikli nama je i Telečka velika


Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk
 
Ka'e ne's ga tu okrenut' rodjo.
43333b6f0d005f8809fee1f1f6b48627.jpg


Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Ih bre pa Cestobrodica je najlaksa :haha: ne treba ni retarder ni nista samo tramvajka i topis led pod sobom.

Jedan lokalac imao Liebherr 521 pa mu neko namestio posao u Boru, odem ja Sa Eurotrkaerom da ga dovucem 13 januar i krenemo ja i masinista iz Bora kad poce ledena kisa :sjasi:

3 spora polovljena i samo plese uz Cestobrodicu, na pola krenu nazad ukopamo se nekako na pola i iz "C" sve izvucem temp u crveno, stanemo ispusimo cigaru, aj sad nizbrdo.

2 spora polovljena i pomozi boze, motorna ni da ga strese,urla niz brdo i ide kako on hoce nozna i nakon prve krivine masinista u sto neko lozi neki smrdljivi ugalj :haha: Sta ce covek nikad nije osetio miris gurne :haha: reko zajebi sve ovo, tramvajka i sta nam bog da,niskonoseca topi led pod sobom, al se spustimo :osmeh: Gurtne na niskonosecoj dva dana smrdele :haha:
 
Uff ta Cestobrodica. Prica mi vozac dok je vozio ugalj u nekoj firmi u Pozarevcu. Scania 143 Streigt PIpe i kada od 50 kubika. Spusta se a kadu (praznu) ispravlja tramvajkom. Kaze ja pogledam na ogledalo a kada skoro dosla do bankine. Tramvajka i peglaj levo desno. On se zadnji provukao. Dosao u Pozarevac a tamo sunce i +15C :haha:. Dok nisu videli sneg na kabini nisu mu verovali.
Deks, dobro ga ovde okreces. Ja dok nisam dosao kamionom u Miskovac i Dvorsku, nisam znao da ima toliko divljine (da ne kazem vukojebina) takoreci meni pred nosom :haha:
 
Uff ta Cestobrodica. Prica mi vozac dok je vozio ugalj u nekoj firmi u Pozarevcu. Scania 143 Streigt PIpe i kada od 50 kubika. Spusta se a kadu (praznu) ispravlja tramvajkom. Kaze ja pogledam na ogledalo a kada skoro dosla do bankine. Tramvajka i peglaj levo desno. On se zadnji provukao. Dosao u Pozarevac a tamo sunce i +15C . Dok nisu videli sneg na kabini nisu mu verovali.
Deks, dobro ga ovde okreces. Ja dok nisam dosao kamionom u Miskovac i Dvorsku, nisam znao da ima toliko divljine (da ne kazem vukojebina) takoreci meni pred nosom
Moj drug tovari drva cesto na Miskovcu, izgulio je jadnog 814.
Za nas neupućene baš mnogo u kamione, šta je tramvajka?
Rucna kocnica, (ubacicu sliku)
A “retarder”? ( za neupućene:osmeh:)
Nesto poput motorne kocnice...
2727dd7d737e76118b3102fd9b1ed05a.jpg


Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Za nas neupućene baš mnogo u kamione, šta je tramvajka?

Tramvajka ti je rucna konica, ali rucica ima polugu koja ima opruge i mozes da je doziras i nekad se koristila da smirujes prikolicu i zrtvujes njene gurtne, a sacuvas one na kamionu.

Ili kad natovaren kiper spusta niz brdo u rikverc,kabina se propne a pozadi legne i radna i motanje te teraju pravo, ovako tramvajka i moras i on krene da slusa.


Evo kako izgleda novija, a stare su kao sto je neko iznad postavio isto imaju mehanizam pa mozes da je doziras bez da "zabravi"

etw5c3.jpg


A retarder je "uredjaj" montiran na izlazu kardana koji se aktivira putem rucice iz kabine koja ima vise polozaja tj stepeni.Postoje razne vrste elektro magnetni, hidrodinamicki.. Sluzi ti da drzis kamion jer retarder ima snagu kw motora X 2,90% kocenja se obavlja retarderom i stedis kocnice.

I nije ni prici motornoj konici, jer motorna moze da te drzi u sporim brzinama pri malom opterećenju, ali u brzim i kad si natovaren tu je da drzi strah.Neke su sa klapnom neke su dekompresione.I iz kabine biras nacin aktiviranja imas preklopnik u kabini i mozes direktno sa njega,mozes da ga prebaci da se aktivira do pola hoda papucice radne, a imas i papucicu kod nogu sa leve strane kod kvacila koje mozes nogom da gazi i tako aktivira.
 
Poslednja izmena:
Na obican kamion nije neki problem ali na natovaren sleper kad ga spustas na nizbrdo lako mozes da upalis kocnice ili pak bezpotrebno trosis a diskovi i paknovi nisu sigurno jeftini.
 
Tramvajka ti je rucna konica, ali rucica ima polugu koja ima opruge i mozes da je doziras i nekad se koristila da smirujes prikolicu i zrtvujes njene gurtne, a sacuvas one na kamionu.

Ili kad natovaren kiper spusta niz brdo u rikverc,kabina se propne a pozadi legne i radna i motanje te teraju pravo, ovako tramvajka i moras i on krene da slusa.


Evo kako izgleda novija, a stare su kao sto je neko iznad postavio isto imaju mehanizam pa mozes da je doziras bez da "zabravi"



A retarder je "uredjaj" montiran na izlazu kardana koji se aktivira putem rucice iz kabine koja ima vise polozaja tj stepeni.Postoje razne vrste elektro magnetni, hidrodinamicki.. Sluzi ti da drzis kamion jer retarder ima snagu kw motora X 2,90% kocenja se obavlja retarderom i stedis kocnice.

I nije ni prici motornoj konici, jer motorna moze da te drzi u sporim brzinama pri malom opterećenju, ali u brzim i kad si natovaren tu je da drzi strah.Neke su sa klapnom neke su dekompresione.I iz kabine biras nacin aktiviranja imas preklopnik u kabini i mozes direktno sa njega,mozes da ga prebaci da se aktivira do pola hoda papucice radne, a imas i papucicu kod nogu sa leve strane kod kvacila koje mozes nogom da gazi i tako aktivira.
Bas ovo su cesto koristili radnici. Sav teret je pozadi dok ide niz brdo u nazad i cim malo pipne kocnicu klizaju prednji tockovi i nema upravljanja. Ovako nadje polozaj na tramvajci i drzi dok ga ne spusti u dolinu.
A malo iskusniji soferi znaju za cuvene kocnice na 1213 i 1317. Jeb.la ih kombinacija ulje-vazduh. Napatili smo se dok smo sve to doveli u red. Te gurtnuj, te menjaj cilindar... Majstor zasere pa ti Nikola rastavljaj i radi sam. Malo falilo da majstor dobije poluosovinu u glavu. Uf ala bi se ocrtali nutovi :haha::haha:
 
Bas ovo su cesto koristili radnici. Sav teret je pozadi dok ide niz brdo u nazad i cim malo pipne kocnicu klizaju prednji tockovi i nema upravljanja. Ovako nadje polozaj na tramvajci i drzi dok ga ne spusti u dolinu.
A malo iskusniji soferi znaju za cuvene kocnice na 1213 i 1317. Jeb.la ih kombinacija ulje-vazduh. Napatili smo se dok smo sve to doveli u red. Te gurtnuj, te menjaj cilindar... Majstor zasere pa ti Nikola rastavljaj i radi sam. Malo falilo da majstor dobije poluosovinu u glavu. Uf ala bi se ocrtali nutovi
Hoces da kazes da se sa kadama spustali u rikverc??
Ulje-vazduh, uff, TAM mi je zivot zagorcao zbog toga.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Bas ovo su cesto koristili radnici. Sav teret je pozadi dok ide niz brdo u nazad i cim malo pipne kocnicu klizaju prednji tockovi i nema upravljanja. Ovako nadje polozaj na tramvajci i drzi dok ga ne spusti u dolinu.
A malo iskusniji soferi znaju za cuvene kocnice na 1213 i 1317. Jeb.la ih kombinacija ulje-vazduh. Napatili smo se dok smo sve to doveli u red. Te gurtnuj, te menjaj cilindar... Majstor zasere pa ti Nikola rastavljaj i radi sam. Malo falilo da majstor dobije poluosovinu u glavu. Uf ala bi se ocrtali nutovi :haha::haha:

Nije problem u klizanju koliko se prednji kraj propne i nema motanja,ja sam tu skolu platio :haha: Radio se put kroz sumu i da dodjes pod finiser moras u rikverc, a natovaren junacki i krenem ja lagano u rikverc prva krivina ja motam i kocim on ode pravo i uhvati ga obala i ode :haha: Posle mi Svabe prodali foru i nije bilo problema.

Al ubedljivo najgore ikada je sticer i suma to mi je i ogadilo kamion,taman se natovarim i krenem a planina ko planina 4 godišnja doba se promene u pola sata i rokne kisa, pa se zaglavi pa izdaji, istovari truk pa pretovari sa prikolice na truk otkaci prikolicu izdaji na suvo, istovari sa truka pa se vrati do prikolice, natovaris opet na truk zakaci prikolicu pa probaj da je cupas.

40km i sve 2-3 spora.Koliko guma iseceno na pa jebe, kamenje,povuce te obala.
 
Taj put kojim si isao i jeste ;po ravnom;Za Negotin se ide Dunavskom pa na Klokočevac preko Popadije Ovo preko Paracina je za pripitomljene Bosance iz Vojvodine
Dunavskom magistralom je isao pun MAN pa mu klip i hilzna ostali na POPADIJI isao sam jednom tuda, samo mi nije jasno kako MEGA slepe ne zapnu za stene iznad puta

Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk
 
Nama tu udarila kabina od kombajna...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Par puta sam bio primoran da vozim kamion, nesto sticar nesto kadicu nije to bolan zame
Puna kadica tucanika 20m3 sapcani natovarili iriski venac joj
Jednom sam sa Fap1620 i prikolicom mal umro nisam isto tucanik
A tek sticar ja ga natovario koliko god je stalo rekoh nema tereta kad dodje šumar popisa bar kodove sa trupaca kaze brate imas 39m3 reko jel to puno a on se nasmejao i kaze samo gas, sreca relacija 20km po ravnom topola mokra prikolica 4 osovine kamion 3 osovine vuce STANIJA V8 580ks vuce ko lokomotiva jos da sam sve brzine znao gde bi mi kraj bio

Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh