Chat 7

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Često se pitam što mora biti stranka ? Zašto ne glasamo za samostalne kandidate ? Moje mišljenje je da je trenutno najbolje ili bojkot glasanja ili nakon toga omasovljenje samostalnih kandidata , ljudi iz naroda koje znamo da su čisti , sposobni i onda ih usloviti na neki način da idu na raskrinkavanje i uništavanje pvih lopova . NJima bi bilo lakše , niti ih ko može uslovljavati odozgo , niti ko zna za njihove planove ... Nezavisno sudstvo i udri . Isto tako mi nisu jasne koalicije ? Zašto to mora da postoji? Zašto pozicija i opozicija ? Neka svako misli za sebe u skupštini , iznosi predloge , i kad je glasanje glasa kako hoće i to je to . Te koalicije i stranke su izgleda neka velika namještaljka za glup narod . Što moram glasati za stranku , ako mi se stav pojedinca svidi glasam za njega , ali ako je u stranci to onda ništa ne znači što sam glasao za njega . Jesmo toliko glupi da to ne shvatamo ?
 
Poslednja izmena:
Zbog reklame, stranka dobije mnogo vise para za marketing nego pojedinac, a mi ovce naucili na reklamu, prica ti skroz ima smisla ali izgleda da mi nismo smislen narod.
 
Meni se svidja priča Borisa Malagurskog i njegov rad kroz razne organizacije i težine lanaca koje snima. Treba nam čovek koji voli ovu zemlju.
 
Često se pitam što mora biti stranka ? Zašto ne glasamo za samostalne kandidate ? Moje mišljenje je da je trenutno najbolje ili bojkot glasanja ili nakon toga omasovljenje samostalnih kandidata , ljudi iz naroda koje znamo da su čisti , sposobni i onda ih usloviti na neki način da idu na raskrinkavanje i uništavanje pvih lopova . NJima bi bilo lakše , niti ih ko može uslovljavati odozgo , niti ko zna za njihove planove ... Nezavisno sudstvo i udri . Isto tako mi nisu jasne koalicije ? Zašto to mora da postoji? Zašto pozicija i opozicija ? Neka svako misli za sebe u skupštini , iznosi predloge , i kad je glasanje glasa kako hoće i to je to . Te koalicije i stranke su izgleda neka velika namještaljka za glup narod . Što moram glasati za stranku , ako mi se stav pojedinca svidi glasam za njega , ali ako je u stranci to onda ništa ne znači što sam glasao za njega . Jesmo toliko glupi da to ne shvatamo ?


Nije to tako jednostavno.Svuda postoje stranke,negde jedna (Kina) negde dve (SAD) a vecinom mnogo vise...
Svrha stranka je program (ideje) koji zastupaju,obzirom da je drzava slozen sistem,stranka na vlasti koordinise svoje clanove tako da zastupaju sinhronizovanu politiku.Ovo pisem imajuci na umu normalne zemlje a ne ovo kod nas.Ovde je sve zloupotrebljeno.

To sto si zamislio nikada nigde nije uspelo...

Svi pregnantni pojmovi modernog učenja o državi su sekularizovani teološki pojmovi. Ne samo zbog svog istorijskog razvoja, zato što su iz teologije preneti u učenje o državi, pa je npr. svemogući Bog postao svevlasni zakonodavac,nego i zbog svoje sistematske strukture, čija su saznanja neophodna za sociološko razmatranje ovih pojmova“
Karl Šmit




Obzirom da je covek po svojoj sustini dinamicno (opasno) bice on se mora ograniciti i kontrolisati.Po hriscanstvu,judaizmu i islamu Bog je svevlasni zakonodavac koji je zakone predao u ruke svestenicima da ih oni tumace i po njima sude.Svestenici su tumacili i sudili,ali nisu imali moc prisile da bi izvrsili ono sto su smatrali Bozjom voljom izvrsnu vlast su predali ratnicima..Razvojem civilizacije od svestenika nastaju prvi filozofi,a od ratnika prvi drzavnici.Tu se nije mnogo promnilo do dana danasnjeg.Tamo gde su nekada bili svestenici danas su ekonomisti,sociolozi,pravnici i sl.Oni se bave idejama.Tamo gde su nekada bili ratnici sada su politicari koji se bave prakticnom politikom.Ti politicari koje vidimo na izvrsnim funkcijama kao npr. u Vladi su nizi u rangu.Oni su vojnici koji sprovode ideje koje stvaraju oni koji su obicno iza scene.Da bi se neke ideje sprovele stvara se stranka,da bi se organizovali vojnici koji ce sprovesti te ideje...Zato su ideje (ideologija) najbitnije...Ekonomisti su danas najvise preuzeli ulogu teologa-svestenika.Jer je danas novac religija u nasoj civilizaciji.Kao sto rece veliki Kejns,parafraziracu -Svi smo mi robovi nekog umrlog ekonomiste.Mi danas zivimo u neoliberalnom kapitalizmu ciji je koncept stvorio ekonomista Milton Fridman sa svojim ucenicima tzv.Cikaskim momcima.

U romanu Ime ruze ima izvanredna parabola o ljudima i svetu.Naime,ljudi se dele u tri grupe.Najmanja su pastiri,to su oni koji stvaraju ideje (ideolozi).Druga veca su psi to je izvrsna vlast,kao npr. policija.Treca i najveca grupa je stado-obican svet.
 
Ovi na izborima ne mogu da se skinu samo na ulice, isto kao i milosevica, a narodu jos nije dozlogrdilo, ja predvudjam tamo za nekih 5-6 bude nesto.

- - - - - - - - - -

Sta god da urade za poljoprivredu moraju da se dobro poseru po nama, 25din do 20ha :haha:
 
Džabe njihovih 20-25din popusta. Meni to ništa ne znači. Ja radije mixam zejtin. Primetili su i oni da smrde auspusi traktora, kamiončića i kombija po putevima pa verovatno tako hoće da nas vrate na dizel. Od dizela imaju skoro 60din akcize, 20% PDV i 49% profita NIS-a. Od zejtina imaju samo 10% pdv.
Što se bojkota tiče, po zakonu dovoljno je da izađe i 1 glasač, pobediće onaj za koga taj jedan glasa. Pobediće, ali mu neće biti prijatno da predstavlja državu od 7M a glasao 1M. Mada, i u svetu se dešavaju ludila tako da mu to niko neće zameriti dok god završava njihove poslove, finansira razvoj njihovih fabrika i daje milione zapadnim lobistima(tipa Bler) da ga podržavaju.
Mije rešenje je, ako se sećate momka koji pali auto vraćen sa tehničkog, “Danke Vućić što si me oterao u svet gde se normalno živi”.




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako bojkot uspe vodi u krizu poretka.Penzioneri ce se najeziti....??????A iz takve krize se radja novi poredak.Najbolje bi bilo da SNS dobije preko 90% glasova,time bi situaciju doveli do apsurda.Verovatno bi tada naredili svojim aktiviatima da glasaju za Seselja i sl.
 
Jel neko popunjavao elektronski setvenu strukturu. Hteo bih u wordu ili excelu da imam te tabele i kad se menja setvena struktura,da se samo ukuca sifra npr.11.1 i on je automatski prebaci na psenicu,i pisle se to stampa i nosi na obnovu
 
Prošle godine ko nije ništa menjao išla je automatska obnova,nije se moralo ništa predavati ,jel tako i sad?
 
To ne znam, ali gotovo svi imaju promenu setvene strukture pa samim tim moraju obnoviti to jest popuniti sa novim podacima.
 
I kod nas kazu do 1.3. nista,a najverovatnije tek 15.3. da krene sa obnovom

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Vi gore i mi dole smo ko **greška i oko,u svakom pogledu....

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh