Chat 7

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
215vdw.jpg
[/IMG]
:haha:
 
Uspeo sam jedva preko veze da nabavim ceo snimak full video i ovo je istorija ovo je analogija znaci ovo je uslo u ANALe i sve je propraceno gromoglasnim aplauzom.Cesto svojoj decici koju vaspitavam u duhu tradicije i istorije pustam ovaj video zapis jer on mi je OMILJEN a I MOJOJ DECICI JE OVAJ VIDEO ZAPIS GLAVNI FAVORIT i cesto kada im pricam o istoriji nase zemlje oni se posebno raduju kada vide kako nas ceni jedna velika drzava kao Amerika .Na sledecim izborima boze zdravlje ja cu dati svoj skromni doprinos i uradicu plahate na kojima su zagrljeni Vucic i Klinton tj kako ga Bil mazi po glavi i tapse po ramenu to je pun pogodak a verujem da ce i penzionerima biti posebno MILO i nisu do sada nista zamerili a oprostili su i sto SU IM PENZIJE ODLAZILE U NEPOZNATOM PRAVCU sto bi rekli anglosaksonci ONE WAY TICKET ili u jednom smeru bespovratno.Grad ce se izlepiti a ispod cu da stavim i zahvalnost cuvenu parolu HVALA TI VUCICU .Ma bice to sve fenomenalno samo da ovi iz opozicije ne zvrljaju po marketinskom materijalu
 
Mornar, interesuje me šta ti ovde zameraš? Da li samo pojavljivanje na ovom skupu ili ono što je ova rđa rekla?
 
Mislis doktor Smrt....:osmeh:

MMF je tu zbog interesa mocnih stranih drzava.Posle rata su kolonije oslobodjene direktne kontrole,ali se formirao organ MMF za indirektnu kontrolu slabih drzava.MMF ti je kao suptilni zelenas i privatni izvrsitelj u jednom.Sve dok je tu on rovari u svom interesu,odnosno interesu svojih vlasnika....

Niko nijednu drzavu NE PRIMORAVA da pozajmljuje, ali je politicarima sladje da oni trose, pa da onda oni posle njih vracaju, umesto da smanje potrosnju. Kriviti MMF za bilo sta je isto kao kriviti banku u kojoj hoces da uzmes kredit za to sto hoce da se uveri da ti taj kredit mozes da vratis. MMF interesuje da li ces ti moci da vratis kredit, a apsolutno ih ne zanima kako i da li ce to biti na tvoju stetu. Jako su zgodni politicarima, za sve nepopularne poteze kazu MMF naredio i nismo mogli nista drugo.
Velika mana demokratije je upravo potrosnja, nijedna demokratska vlada nije smanjila potrosnju jer je to nepopularno, a kad je vecina ljudi na budzetu (drzavne penzije, drzavne firme itd. kao sto je kod nas slucaj) vecina UVEK glasa za vece plate, vece penzije, veca socijalna davanja itd. I ne pitaju ko ce to da plati.
A oni koji su manjina (radnici u privatnim firmama i preduzetnici) nagrabuse
 
Danas kad sam otisao autobusom do sela,nisam hteo da platim kartu za autobus,za to sto je bus uzasan,jedva da ide i mora motor da hladi vodom da ne bi prokuvo
 
ZA VUKSAJLA Ovaj video zapis je otprilike ono kako ja vidim naseg predsednika mozda gresim ali spot je odradio covek koji je izuzetno strucno a opet na jedan malo drugaciji nacin skenirao naseg predsednika i mislim da spot zasluzuje najvise ocene .E sad ko razume spot na prvu shvatio je sve a ko nije skapirao na prvu SHVATICE KASNIJE SIGURNO
medjutim POSTAVLJA SE PITANJE AKO SE OVIM NACINOM VLADANJA NASTAVI OVAKVIM TEMPOM kakva ce biti situacija u Srbiji za nekoliko godina e to je ono o cemu ne zelim da razmisljam nego cu umesto razmisljanja o buducnosti Srbije ili poceti da gledam SAMO PRVI KANAL gde bi mi covek objasnio sta cemo raditi i gde cemo biti za par godina jer samo tako mogu da vratim poljuljano samopouzdanje i razvaljenu psihu ili prvi kanal ili da uplatim u posti paket erotskih kanala sa bicevanjem i jahanjem u divljem galopu prozetim sa sado mazo ludilom a i to nije lose radi opustanja i relaksacije jer i ovo do sada je uslo u ANALe a tek ocekujem pravi i istinski prosperitet.
 
Poslednja izmena:
Mornar, mene više interesuje prethodni post i moje pitanje šta zameraš da li samo pojavljivanje na ovom skupu ili ono što je pričao.
 
ZA VUKSAJLA Znaci tebe interesuje dali ove nacije koje su pobijene u drugom svetskom ratu i koje su prezivele masakr i stete u bilijardama dali su finansirali Nemacku vladu i rukovotstvo ma ne bre VUKSAJLO TO NE BIVA NEGO JE VELIKA NEMACKA ISPLATILA ABNORMALNU OSTETU OVIM ZEMLJAMA i da mi je neko pricao za ovu dvojicu za Zokija Djindjica i Acu Vucica da prvi izruci sve vojne i policijske oficire i predsednika drzave i za to dobije poverenje naroda bulevar u glavnom gradu i vilu na Dedinju a po knjigama ga prikazuju kao Martin Luter Kinga A ovaj drugi finansira drzavu koja nas je unazadila 200 godina unazad ozracila da ima da oboljevamo narednih hiljadu godina razvalili nam celu infra strukturu i on to finansira to bi bilo isto kao kada bi Asad sada finansirao Trampa.Ukratko mene JE SRAMOTA OVE DVOJICE I MISLIM DA SU ONI BRUKA ZA NAS NAROD I NAJVECA CAMOTINJA KOJA JE MOGLA DA NAS ZADESI ALI opet moje misljenje i nije toliko bitno jer ja vidim da ova dvojica uzivaju simpatije u narodu ljudi ih vole PA IH CAK I IDEALIZUJU MAKSIMALNO ovi Djindjicevi su u ubedjenju da je on ostao ziv u onom sastavu sa Cedom,Baticem,Dinkicem i ostalom elitom da bi napravili cudo a za Acu bolesni iscrpljeni i pokradeni penzioneri uglavnom vicu SAMO DA ACA ZAVRSI OVO STO JE ZAPOCEO doduse ni oni sami ne znaju sta je zapoceto ali su culi na televiziji da je mnogo toga zapoceto I DA TREBA SAMO DA SE NASTAVI OVIM TEMPOM .Meni je zao sto nemogu da se setim onog filma gde su ludaci u ludari pobili doktore i obukli bele mantile i preuzeli vodjenje bolnice .Film je savrsen a ova parodija od naseg rukovodstva je preslikan film da covek ne poveruje
 
Poslednja izmena:
Sad svratih kod tetke i videh na RTS poljoprivrednika koji kaže da će dodatna subvencija 20din po litru za 60litra(suma10€/ha) da pojeftini setvu za 30%
Šta li on to seje pa ga setva košta 30€ po hektaru?
To vidi ostatak naroda i kaže, svaka čast AV, pomogao seljake sa 30% a oni nama ne spuštaju cene.
 
MMF jeste banka,malko prelistaj
Nece biti da je banka nego fond.

- - - - - - - - - -

Sad svratih kod tetke i videh na RTS poljoprivrednika koji kaže da će dodatna subvencija 20din po litru za 60litra(suma10€/ha) da pojeftini setvu za 30%
Šta li on to seje pa ga setva košta 30€ po hektaru?
To vidi ostatak naroda i kaže, svaka čast AV, pomogao seljake sa 30% a oni nama ne spuštaju cene.
Gledo i ja, slusam i ne verujem.
 
Ja mislim da ce zbog finansiranja krvave porodice KLinton ON MORATI KRIVICNO DA ODGOVARA normalno to se nece dogoditi sada dok je na vlasti ali jednog dana sigurno a ja bi mu poslao IZVRSITELJE da dok ne vrati svaki dolar poklonjen KRVAVOJ HILARI I POMAHNITALOM BILU od narodne bede i camotinje i to IZVRSITELJE KOJE JE ON IZMISLIO DA PLJACKAJU SOPSTVENI NAROD aSTO SE TICE KRADJA PENZIJA KAZEM KRADJA pa kako bi se ti osecao VUXda te neko brutalno krade i pljacka a ti si krvavo i znojem zaradio tu penziju i potrosio mladost i zdravlje i onda dodje neki Aca bez dva dana radnog staza i pocne da ti pljacka ono za sta si se borio i grcao ceo zivot pa dali treba da ti kazem kako se oseca silovana devojka ili opljackani muskarac .Nego ono najgore ovaj bude li potrajao jos malo on nece da se zadovolji dobijanjem bulevara ili da se neki most ili kula zovu po njemu OVAJ CE TRAZITI OD SVESTENSTVA DA GA PROGLASE ZA SVETCA I DA GA UBELEZE PO VERSKIM KNJIGAMA mozda to deluje sumanuto ali ACA je u stanju da ucini tako nesto
 
Petar97 , 5+ za post .
Mornar , kolega vuxsd vas je konkrettno pitao , a ne odgovarate .
Inače smanjenje penzija bi se moglo gledati kao pljačka ako bi pio fond bio kao što bi trebao biti: gomila novca na računu koju su stari radnici nekad uplaćivali , ali ako je penzioni fond prazan , kao i kod nas , i penzije se isplaćuju od onog što oplati trenutna privreda , onda je smanjenje penzija možda loše za penzionere , ali je nesmanjenje ili povećanje penzija ustvari pljačka za sadašnje privrednike . A , možemo to i tako gledati . Evo mi kao privrednici možemo reći : žao nam je penzionera , ali nismo mi krivi što im je fond ispražnjen što inflacijom , što ratom , što kradjom , nisam im jao uzeo te pare.
 
Tražiće da ga proglase za sveca, to je očigledno. A da će mu neko suditi, to neće nikad. Niti će ikad biti spominjane lustracije.


Meni još muka od onog, biće setva -30% sve mi se u stomak okrenulo. Postao sam alergičan na SNS objave kao reditelj Goran Marković, ako ste gledali intervju na N1.



Poslano od mojeg iPhone sa WC šolje
 
http://www.pecat.co.rs/2011/09/dzozef-stiglic-nobelovac-medu-antiglobalistima/



"Politika MMF-a je direktno odgovorna za argentinsku i istočnoazijsku finansijsku krizu. Njima i Rusija može da zahvali što nije uspela da pređe na tržišnu ekonomiju, a zemlje podsaharske Afrike što su i dalje u rangu potpuno nerazvijenih ekonomija. Katastrofalna situacija u ekonomiji većine država u razvoju direktna je posledica nakaradne politike MMF-a, koja se ogleda u insistiranju na privatizaciji državne imovine, fiskalnoj strogosti, liberalizaciji tržišta kapitala i trgovine, kao i na uvođenju previsokih kamatnih stopa"

Dzozef Stiglic,dobitnik Nobelove nagrade za ekonomiju.


Sto se tice Rusije,podaci su sledeci.MMF ulazi u Rusiju 1991 godine,do 1994 postignuti su sledeci rezultati:

Stopa siromastva je skocila sa 2% na 40% stanovnistva.

Ukupna stopa smrtnosti je porasla za 35%,s tim da je u segmentu muskog stanovnistva starosti od 25 godina do 39 godina ta stopa porasla za impozantnih 90%!

U tom kratkom periodu zivotni vek muskarca u Rusiji je pa sa 64 na 57 godina.

Podaci su preuzeti iz knjige
„The Body Economic: Why Austerity Kills“, Dejvida Staklera (David Stuckler) statističara sa Oksforda i Sandžaj Basua (Sanjay Basu) lekara sa Stanforda.


Knjiga je podigla prasinu pa je jedan od glavnih Cikaskih momaka za Rusiju Dzefri Saks,nemajuci kontra argumente osmislio teoriju prema kojoj je ova "postkomunisticka kriza mortaliteta" ustvari proizvod nagle nezdrave ishrane gradjana Rusije crvenim mesom.To je tzv. "nutricionisticka teorija".

Nazalost,Saksova teorija je skinuta sa relevantnih sajtova pa ne mogu sada da dam direktan link.







- - - - - - - - - -

Evo jednog linka

https://www.youtube.com/watch?v=W0CMoOLIIcU
 
Sad svratih kod tetke i videh na RTS poljoprivrednika koji kaže da će dodatna subvencija 20din po litru za 60litra(suma10€/ha) da pojeftini setvu za 30%
Šta li on to seje pa ga setva košta 30€ po hektaru?
To vidi ostatak naroda i kaže, svaka čast AV, pomogao seljake sa 30% a oni nama ne spuštaju cene.
Daj da okačimo mentola tu na forum.
Nemojte tako, pa i on je clan ovog foruma. Neka se javi sam.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh