Chat 7

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Молим да ми модератори опросте јер није тема!Вечерас код Кума на рођендану његовог клинца погледам њих пар седе за лаптопом и играју игрицу ту су око 10-12год питам шта се ради кажу ми смо јутјубери!реко шта!кажу они ми смо тубери па реко шта тубери раде?кажу они ништа тубери ништа не раде а зарађују 1000е месечно.....ја се фрапирао....Реко шта ћеш сутра кад ти неки наркоман на путу до школе почне отимати тел каже ми не идемо напоље....реко мораш у школу каже он мени ладно ми тубери НЕ УМИРЕМО....Јебо те ја шокиран побелео.Елем та деца нису крива криви су њихови родитељи....Не кажем да не треба да користе инртернет и компјутере али да се разумемо сад сваки клинац све то савлада за месец дана....То ће бити доктори који ће нас лечити,адвокати коју ће нас заступати,професори,наставници итд итд и онда ће нам за то бити криви неки и Либије,Сирије,Попокатлпетла горе што седи и чека ерупцију јбт.....Ми смо КРИВИ за нашу децу ми.....Част изузецима и вредној деци јер то ценим јако и сам своју децу тако васпитавам радним навикама и самосталном животу.
 
Reći ću jedno možda bolje da imamo ŠRAFCIGER INDUSTRIJU traktora koji valjaju nego propale gigante
DOMAĆI traktori su bili jako kvalitetni, stim da je 90% komunističkih inženjera trebalo OBESITI!!!!
Vukli su plate stanove kredite za ništa


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
^
Ja bih razdvojio kategoriju komunista i inženjer, pa onda biraj koga ćeš besiti.
Ali prvo ti preporučujem da vidiš inženjere koji zadnjih godina izlaze i sadašnjih univerziteta.
Više puta sam napisao da se u komunističkoj jugoslaviji nije ništa projektovalo nego je samo rađeno po licencama(ali najboljim).
Ok, imaćeš Tafe ali to opet nije naša industrija i naš (srpski)traktor..
 
Pola sveta nema NACIONALNI traktor a sto smo mi bolji?
Evo znam podatak da su inženjeri iz tima za razvoj MAJEVICA jos sredinom 80g imali digitalnu kameru i plaćene dnevnice da kradu tehnološka rešenja po svetskim sajmovima !!
I sta su ukrali?
Govnaru ?
Djubretaru?
Berač?

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Из угла реалног човека који не живи у илузијама него реалном животу Србистана....То што сам написао лично сматрам да је наша реалност реално стање ствари....Можда грешим или немам добру перцепцију.
 
To NISU inženjeri, to su OBIČNI LOPOVI...

Kao što su iz zmaja isto kopirali TUĐA rješenja i onda se Jugoslavija hvali NAŠIM kombajnom koji su razvili NAŠI inženjeri? Bože sačuvaj...
 
Pa ništa onda, treba zakonom zabraniti školovanje i profesiju inženjera.
Mostove, kranove, vozila, itd, neka proračunavaju otprilike inteligentni priučeni majstori.
Tipična srpska priča gde svaki srbin o svemu ima pravilno mišljenje, i nepogrešiv sistem vrednosti.
 
Kada bi nasa omladina radila kao sto rade kada odu na baustelu u nemacku. Mislim na radno vreme i pod kakvim uslovima vremenskim rade i pod kakvim panelnim kontejnerima spavaju... ja garantujem da bi ovde lepo ziveli, mislim normalno i imali bi neku normalnu zaradu za nase uslove. ALI ta nasa omladina vise voli okaciti na fejsbuk kako toboze neke poslove rade po nemackoj neke silne pare zaradjuju a kada dodju ovde za novogodisnje praznike i prolupaju sve to sto su zaradili e onda dolaze da zajme novac da mogu opet da se vrate u nemacku. Toliko o tim silnim zapadnim poslovima i njihovim zaradama
 
Covek koji ima MTZ-a zadovoljan zivotom i srecan sto je stekao radom bar taj MTZ, a covek koji ima vise JD-a ... kao da irodnicno pita da li je dobro u ovoj drzavi ?? :osmeh:
 
To NISU inženjeri, to su OBIČNI LOPOVI...

Kao što su iz zmaja isto kopirali TUĐA rješenja i onda se Jugoslavija hvali NAŠIM kombajnom koji su razvili NAŠI inženjeri? Bože sačuvaj...
Pa pazi, da nije bilo slicnih resenja i nazovi kopiranja sad bi u svetu postojao samo jedan proizvodjac ili par njih
ZMAJ je prve modele kopirao ili ti uzeo licencu dok je ostalo razvijao sam usvajajuci neka resenja koja su se na drugim kombajnima pokazala dobro
Bez inzinjera to nista ne bi moglo a da su drugaciji ljudi bili u rukovodstvu verovatno bi bile i bolje masine
da su drugi ljudi bili u rukovodstvu i danas bi radile fabrike
 
To NISU inženjeri, to su OBIČNI LOPOVI...

Kao što su iz zmaja isto kopirali TUĐA rješenja i onda se Jugoslavija hvali NAŠIM kombajnom koji su razvili NAŠI inženjeri? Bože sačuvaj...
U pravu si skroz!
Gadi mi se od pomisli SRPSKI TRAKTOR!
Nek je on Australijski kineski Tadžikistanski ali nek vredi i da poljoprivrednik može da ga kupi!!!
A školu netreba zabraniti jer tek sad u svetu kapitalizma vidimo koliko vrede Nasi inženjeri!!!!
Ni po pizxe mlake vode!!!!!!
Retki su oni kao Petar Grbić!!!
A jel ima još koji da vredi nesto iz IMT-A
Petar se makar časno bori za egzistenciju!!
Gde su ostali?
Čekaju SOCIJALNI PROGRAM i narodnu kuhinju, i još žive u stanovima solidarnosti koje su kupili za paklu duvana!! A dobili ih zbog titule ne zbog ZNANJA!!!




Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ma kakav crni Petar Grbić....dosta puta je pokazao da veze s vezom nema.....

Dobili su ih radi političke podobnosti a ne zbog titule.
Komunisti su svoje članove pazili..
Ko je Petar Grbić?

Neki lik koji je radio u IMT verovatno na montiranju tockova pa je pohvatao nesto teorije od ostalih kako se sta radi i onda posle prosipa pamet...
 
Skoro sretnem kolegu koji je završio fax, ja sam napustio na 2 god
Kaze na birou je, reko od čega živiš Kaze od bakine penzije
I usput me pita dal znam da mu pomognem oko auta, 1,9jtd
Rekoh zato i nemas posao, ucio si motore i sisteme ubrizgavanja, Kaze jesam i sta si položio kaze 7 ajde reši svoj auto sad

Dipl.ing.poljoprivrede ( opšti smer) ima borbu sa dizel motorom
Jexemtiženomajiku!!!!!
Sistem od 8jedinica
4 brizgaljke
Pvp
Pnp
Presure sensor
Presure control valve
DIPL.ING RODJACI??????

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Rista kad upoznas Petra onda sudi
Petar je imao značaja u mnogim inovacijama
Mokre kočnice potopljene
Nt hidraulika spoljni klipovi
Razvoj serije 20xx
Laboratorija za atestiranje kabina



Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Odoste vi daleko u politiku, ja samo kazem zasto smo skloni da pljujemo svoje. Uostalom IMT nije uopste bio los traktor, bio je bolji od bar pola marki na ovoj planeti.
 
Rista kad upoznas Petra onda sudi
Petar je imao značaja u mnogim inovacijama
Mokre kočnice potopljene
Nt hidraulika spoljni klipovi
Razvoj serije 20xx
Laboratorija za atestiranje kabina



Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
onda tako znacajan covek bi trebao malo razmisljati nekad sta prica, dosta se gluposti nalupao po dobroj zemlji i okolo, tako da nisam jedini koji ga ne shvata ozbiljno
 
Petar je kontradiktoran.
Luka tacno te razumem ovo za drugara. Ja nupustio masinski, a on se prabaci na neki privatni i zavrsi. Samo sto on sad radi u jednoj firmi na visokoj poziciji za dobru platu. Medjutim, kad treba nesto oko kola, traktora i uopste masinstva ja mu sve resavam. Jednostavno ne zna nista.
 
Odoste vi daleko u politiku, ja samo kazem zasto smo skloni da pljujemo svoje. Uostalom IMT nije uopste bio los traktor, bio je bolji od bar pola marki na ovoj planeti.
Slazem se za kvalitet ali ga je pojelo vreme
I Ei Niš je pravio veoma kvalitetne crno bele televizore

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh