Chat 7

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vuxsd kolega pa gde je praznicno raspoloženje dokle više mašine i gvoždje
Daj malo opustanja

Poslato čelo-basče uz pomoć 'levatora
 
Radasine slobodno me demantuj sta sam pogresno izneo.Ne ljutim se ja,taman posla.Svako moze izneti svoje vidjenje.
 
A odakle ideja da je 500 evra plata normalna. Nije normalna ni 1500 evra plata. Ova zemlja ima potencijal, ovaj narod ima potencijal da napravi da svi imaju platu 2000 evra i više. Da živimo kao bubreg u loju, ali i da dobro rmbačimo. Pa Srbi kad odu u inostranstvo gazde se otimaju za one koji su dobri radnici. Zato što vrede i zato što su vredni i imaju znanja.
Što smo toliko počeli da se potcenjujemo i da mislimo da ne vredimo?
 
Busty horny milf and redneck boy
Sta reći a u skoli ucio ruski
Horny big buti milf and farmer boy ond barn
Bilo bi karaću te dok ti se ne vrati tetka iz bosanske Krupe!!!!



Poslato čelo-basče uz pomoć 'levatora
Joj nesmem da kazem sta ja mislim o gospodji ministarki. Ali to sto hocu da kazem ima veze sa gajbom ladnog piva.
 
Pa sta da ti napišem kada ti ljude koji protestuju nazivaš razmaženim ološem!? Na šta to liči? Znaš kako kažu - ko razume, ne treba mu objašnjavati, ko ne razume, ne vredi mu objašnjavati.
Mislis li da oni Beogrdjani cene mene ili kolege poljoprivrednike?Pa mi smo za njih nula,ne emancipovani seljaci.Svako od te gospode se cenjka kad dodje na pijac a,na njegovu robu u prodavnici se ne mozes cenjkati,jos ako pitas pa ti onda ispadnes glup i slepac u njihovim ocima.A,na razmazeni olos sam mislio na ljude koji imaju mnogo debelu platu i jos deblju koznu fotelju u kancelariji i a autu i opet nesto im ne valja.
 
Joj nesmem da kazem sta ja mislim o gospodji ministarki. Ali to sto hocu da kazem ima veze sa gajbom ladnog piva.

Da l' ima veze sa masnim džakom.... :bravo::ppozdrav:

--------------------------------------------------------------------------------------------------


Srećna Vam svima Nova Godina... neka se Vama i Vašim porodicama samo lepe stvari dešavaju.
 
Mislis li da oni Beogrdjani cene mene ili kolege poljoprivrednike?Pa mi smo za njih nula,ne emancipovani seljaci.Svako od te gospode se cenjka kad dodje na pijac a,na njegovu robu u prodavnici se ne mozes cenjkati,jos ako pitas pa ti onda ispadnes glup i slepac u njihovim ocima.A,na razmazeni olos sam mislio na ljude koji imaju mnogo debelu platu i jos deblju koznu fotelju u kancelariji i a autu i opet nesto im ne valja.

Koga da cene kad u svakom selu njih pet sa voznim parkom od 2 000 000 evra a poceli da se bave poljoprivredom pre 10 godina. Prvo svoje redove da pogledamo pa onda tudje da komentarisemo
 
E,tu gresis kolega!U mom okruzenju od jedno 10 sela i recimo 20 ljudi koji aktivno rade poljoprivredu na veliko(podrazumevam 50h +....) nema dvoje koji rade a da nemaju bar nekog u inostranstvu.Ko god radi ima nekog gore koji ga barem jednim dobrim delom finansira.Ja jod nisam video tog da se obogatio od poljoprivrede a da nije imao pomoc sa strane.Tako je barem u mom kraju a,i kod njih puno dvoriste gvozdja ne vredi vise od 40 000e.
 
мало чика лазо, јако мало.

послато са iq1019n уз помоћ плуга
A kome se to ne svidja moze da radi kod privatnika (ima nekoliko vecih prodavnica u gradu i hotel) za minimalac,ali mora gazdi na ruke da vrati par hiljada. Radi se i vikend,ali se to ne placa. O ceni polj. proizvoda da ne pricamo. Ljudi jos ne mogu voce da naplate,a nova godina krece. Sela ostala sa po 30-ak deda i baba. Niko nije lud da bude neciji (zna se ciji) rob.
 
Kolega moras da imas malo siru sliku da bi tvrdio neke stvari, izadji iz svog sela videces da situacija moze da bude i malo drugacija. Evo primer smo ti i ja isti kraj, ja sam inace od pozarevca prema kostolcu, i situacija je skroz drugacija, kod mene nema toliko inostranstva, nema ni u okolnim selima a opet ima nas koji radimo 100h. Nisu ti primer te porodice kojima je tata iz Svajcarske kupio traktor i sve masine, koji zarade 10 000e a potrose 50 000e za godinu dana. Ovo nikad nije bilo, jednostavno ne smes da imas nikakvo drugacije misljenje, sns je najbolji i radi najbolje, a nama je sve losije, vlast kao da zivi na marsu, brate mnogo lazu, a verovatno i imaju razloga za to, samo smo mi koji radimo sve siromasniji, sta god da radis oni su ti na grbaci. Ko god da se pobunio, pobunio se zato sto mu je lose, nije dosao organizovanim autobusom sa sendvicom i flasicom vode. Jadan smo i bedan narod
post se odnosio na kolegu Cveja po
 
Sit gladnom ne veruje.U Zlatiborskom okrugu je takođe tuga.



Mi smo imali nesto prihoda od te maline,drugo mi nemamo nista ozbiljnije sto se tice poljoprivrede.Par sela rade preradu mesa i oni su malo odvojili,ostalo je sve veoma lose,pogotovo posle kolapsa maline,sela su uglavnom prazna,mehanizacija,sto rece neko,pre Hrista.Imali smo nekada u Uzicu jaku industriju.Od toga je ostalo par fabrika koje zaposljavaju ukupno oko 2500-3000 ljudi sada i tu je plata proizvodnog radnika nekih 40 do 50 hiljada u proseku.
Sada se ljudi iseljavaju iz grada,tendencija je bila za Beograd,ali sada mnogi idu napolje.Dosta studenata je preko programa razmene otislo u SAD i ne vracaju se vise.U Nemacku ide dosta ljudi svih profila i nivoa obrazovanja,nalaze nekako nacina da odu.Sada ce to biti dosta lakse.
I ovde je SNS glavni,ali se opozicija jos uvek bori.Mi Uzicani smo uvek bili skloni politici i uvek smo imali politicki stav.Od Dimitrija Tucovica,preko Krcuna i niza drugih pripadnika partizanskog pokreta i evo sada Trifunovica koji je i nase gore list.:osmeh:

- - - - - - - - - -

E da je bilo srece da se mi Uzicani vise pitamo 5 oktobra,mi bi proglasili SPS i SRS tada za zlocinacke organizacije koje bi odmah bile raspustene.Nego glupi Velja Ilic preuze stafetu,a neki metiljavci odavde u tom momentu su bili u DS-u,Kod Kostunice preko noci predjose dotadasnji lopovi i funkcioneri SPS-a i sve propade.....danas svi vidimo rezultat.
 
Aman zemljače, primećuješ li ti sam šta pišeš?
Dobri partizani, komunisti i ološ koji je najviše štete naneo srpskom narodu? Raspitaj se malo šta je krcun radio našem narodu koji nije mirisao komunjare..
Lepo sam ti objasnio onomad da se narod ne pita kada se rade promene, a ti zapeo da si nekom galamom/agitacijom mogao nešto promeniti.
Promenjeno je onako kako je neko planirao, narod niko ništa ne pita..
Obećah da neću komentarisati tvoje postove, ali ne kapiram dali zezaš narod sa svojim postovima ili zaista stojiš iza toga što pišeš..
Po tebi je jovo kapičić sa golim otokom uradio pravu stvar..
 
Cika lazo ja nisam vlah,niti je moje selo,par sela od mene vec krecu vlasi.
Nedeljko kolko njih u tvom kraju zive cisto od poljoprivrede,bez ijednog drugog primanja u kuci,bez Kopa,poslova drzavnih ,privatnih inostranstva,,,?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh