Chat 7

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Drzavni kapitalizam je termin koji cete sve cesce cuti.

https://www.danas.rs/dijalog/licni-stavovi/drzavni-kapitalizam-a-ne-socijalizam/


Napadi od ostrascenih neoliberala (nazalost,vecina profesora Ekonomskog fakulteta) su samo samoodbrana jer su oni kumovali trenutnom zlocinackom poretku u nasoj zemlji.Oni dobro razumeju da ce pobedom zdravih nacionalnih snaga pitanje njihove odgovornosti kao ideologa ( ideje su najbitnije!) i svojevrsnih kumova ne samo pogresnog, vec u svojoj biti izdajnickog poretka biti neminovno otvoreno.
Jeftini i jadni propagandni pamfleti vec sada o fasistima,nacistima,verovatno uskoro o boljsevicima,itd.sluze samo kao pokrice njihovog iskonskog straha od stvarnih promena drustveno-ekonomskih odnosa u zemlji.
Brojnost ljudi na ulicama i njihova svest da je problem u sistemu,po prvi put posle dosta godina uliva mi nadu da je preokret moguc.
 
Neznamo šta bi bilo da je vojska izvršila državni udar , tj da je odmah upotrijebila silu, dalji tok možemo pretpostavljati . Ko je krivac za rat , i to su pretpostavke neki misle ovako , neki onako . Moje mišljenje je da je nacionalizam veliko zlo i da je ta pojava najkrivlja za krvoproliće , a što se tiče Miloševića činjenica je da je loš državnik bio jer su sve njegove ideje propale i na kraju nije uspio ni u čemu , znači gubitnik. Isto kao što je činjenica da Rusija na razne načine pokušava da sačuva uticaje u Evropi , a ostalo je još da se bori u Srbiji i Rs(Bh) da zadrži uticaj a imali su pola Evrope . Ja samo kažem šta je činjenica , a ako nisam u pravu pokažite.
 
Naravno da su Slovenci,Hrvati,Muslimani planirali da se odcepe ne od 1945,vec od 1918.I sta sad treba da placemo nad tim cinjenicama?A da je Milosevic kriv za rat?
Pa u videu koji si ti postavio sam Mesic priznaje da je pre pocetka rata rekao Genseru Nemcu,dakle,savezniku iz prethodnog rata da ce se "Srbija kupati u krvi"!
Milosevic je bio politicki jako glup i nista vise od toga,a time je idealno odgovarao i Hrvatima,Muslimanima,Albancima,itd. kako bi ostvarili svoje interese.

- - - - - - - - - -

Pa naravno da su Rusi odbaceni iz Istocne Evrope kao gubitnici jer su izgubili Hladni rat.Cim je pao Berlinski zid nije bilo potrebe da dalje postoji SFRJ i nikakav Milosevic to nije mogao spreciti.Niti su se Tudjman i bilo koji drugi secesionista sustinski pitali oko raspada.Njima su pobednici ponudili saradnju koju su ovi oberucke prihvatili.Ako to nekome nije jasno.....
 
Neznamo šta bi bilo da je vojska izvršila državni udar , tj da je odmah upotrijebila silu, dalji tok možemo pretpostavljati . Ko je krivac za rat , i to su pretpostavke neki misle ovako , neki onako . Moje mišljenje je da je nacionalizam veliko zlo i da je ta pojava najkrivlja za krvoproliće , a što se tiče Miloševića činjenica je da je loš državnik bio jer su sve njegove ideje propale i na kraju nije uspio ni u čemu , znači gubitnik. Isto kao što je činjenica da Rusija na razne načine pokušava da sačuva uticaje u Evropi , a ostalo je još da se bori u Srbiji i Rs(Bh) da zadrži uticaj a imali su pola Evrope . Ja samo kažem šta je činjenica , a ako nisam u pravu pokažite.
Tu se i ja slazem

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
za MOMU SARICA Evo ga pobednik Momo a da ne stavljam video zapise od Mladjana Dinkica ,Batica ,Cede Jovanovica i ostalih pobednika NE PODSECAJ ME MOMCILO VREMENA KADA SMO CELU DEDOVINU VEKOVIMA STVARALI POKLONILI U BESCENJE ZAPADNOJ FUKARI A ONI OD NAS NAPRAVILI KOLONIJU napalo nas je moj dobri Momo 17 najmocnijih zemalja iz vazduha nicim izazvani i razvalili jednu lepu i jaku drzavu SFRJ i ne samo nas nego jos kozna koliko zarista po svetu a ko je gubitnik neznam mozda jeste mozda nije ALI ZNAM DA SU POBEDNICI OVAJ SLJAM OD 2000 PA NA OVAMO A ACA JE NASTAVIO TIM EVROPSKIM PUTEM KOJIM SU ZUTI KRENULI I SADA SMO TU GDE JESMO I SADA SMO SVI ZAJEDNO POBEDNICI i premijerka je pobednik sa vestackim pimpekom i onaj leptiric Djuric i Aca sa suzom u oku i drhtavim glasicem i Toma grobar E SADA SMO SVI POBEDNICI I JASEMO NA METLI I JOS DA KUPIMO TIGAR LEPAK PA DA IZMAZEMO KESU I DOBRO SE NADUVAMO DA DOBRO IZHALUCINIRAMO PA NA MITING ZA BUDUCNOST SRBIJE
 
Da, ali čemu taj nacionalizam ? Jugoslavija je bila baš primjer multietničke gradjanske države . Čudi me što nisu tamo 50ih godina potpuno izbrisali granice republika , nakon tolko godina zaboravilo bi se gdje su medje i bile , a oni su naprotiv 70ih godina još podebljali te granice republika ?? To je isto jedan veliki razlog rata.

(@mornar , odličan video Djindjića , i dobar govor , sve na mjestu , nadam se da nisi mislio da prestaviš kao nešto negativno , ja nevidim ništa pogrešno u ovom govoru , naprotiv )
 
Neznamo šta bi bilo da je vojska izvršila državni udar , tj da je odmah upotrijebila silu, dalji tok možemo pretpostavljati . Ko je krivac za rat , i to su pretpostavke neki misle ovako , neki onako . Moje mišljenje je da je nacionalizam veliko zlo i da je ta pojava najkrivlja za krvoproliće , a što se tiče Miloševića činjenica je da je loš državnik bio jer su sve njegove ideje propale i na kraju nije uspio ni u čemu , znači gubitnik. Isto kao što je činjenica da Rusija na razne načine pokušava da sačuva uticaje u Evropi , a ostalo je još da se bori u Srbiji i Rs(Bh) da zadrži uticaj a imali su pola Evrope . Ja samo kažem šta je činjenica , a ako nisam u pravu pokažite.

У каквим ти илузијама живиш,национализам,од кад је свијета и вијека државе и народи почивају на томе,по дешавањима од 1900 до 1995 те исте Словенија и Хрватска не би требале да постоје као државе,а камо ли да имају утицај у одличивању или прављењу неких конфедерација са њима,тај нацинализам у њима буја од усташа и аустроугара и никад није престао ни у тој југославији,а ти си нашао да ти је то главно за крвопролиће,а ниси се запитао одакле тим хрватима 18000 пушака из мађарске или оном јаду од словеније леђа да удари на регуларну војску.Запад.Крив је онај ко је ПРВИ ОПАЛИО И НАПАО И КУРВАЊСКИ СЕ НАОРУЖАО ДА ТО УРАДИ јер је имао НАМЈЕРУ ДА ТО УРАДИ.очигледно то твој мозаак не може да појми,а ште се тиче те шугаве југославије није требала ни да постоји,то само код Срба може неко у једном веку да те скрати за милион и јаче глава а ти да му даш председничко мјесто и правиш државе онима који су те убијали.Давање аутономија нечему што је твоје.Што се мене тиче нек је се распала само тако се могло кренути даље,само жали боже глава.

о босни је сувишно причати,покушај државе на апаратима који ће да пукне на саставне делове и то само будала не види.
 
A sto to ne bi bilo bolje?mozda tebi nece al sam def sigurniji i da ne bude bolje bice mirnije nego sada kad svako svakog gleda ispod oka a i onaj sto se pretvara da ne gleda sutra bi pusku podigao da to opovrgne.Iskreno il zivis u iluzijama ili ne znam sta vec al teorije su ti kao da imas 12 god il si juce pao sa marsa ili woodstoka.I
mani me tih tvojih stavova vise.
 
“Kurvinski se naoruzali i napali”
A koga su napali?
“Regularnu vojsku”
Kome je bila regularna? Pa ja sam bio u toj vojsci. Samo su Srbi ostajali i po neki oficir druge nacionalnosti koji je bio zakleti komunista. Svi ostali istupili a nama bilo krivo pa ostadosmo Jugosloveni i u ovom veku.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
E sada je odlicno sada su dobijene kvalitetne drzave sa jakom ekonomijom, izrazenim nacionalnim nabojem sa prezadovoljnim gradjanstvom sa ogromnim mortalitetom drzave u KOJIMA NISTA AMA BAS NISTA NE FUNKCIONISE GDE MLADI BEZE GLAVOM BEZ OBZIRA beze kao sa broda koji tone beze kao da vlada kuga u istim ovim zemljama a sada mogu da budu SVI VELIKI NACIONALISTI I SOVINISTI ALI DZEP JE PRAZAN SABLASNO PRAZAN PRAZAN DO IVICE LUDILA SADA SAMO LEPAK MOZE DA POMOGNE
 
O cemu pricas ti covjece,znas li koliko je muslimana,makedonaca srba crnogoraca ubijeno u sloveniji od strane TO u kasaranama?jesi bio tamo mozda?ko je napustio tad jna osim da nije bio slovenac i malo posle hrvat?i to sve mlada vojska 18 do 23.a sto se mene tice nek ostane jugosloven ko hoce ja nisam bio niti niko od mojih.takvih mi je zao i smatram ih izuzetno glupim ljudima.sto se da uvideti da na zalost i dalje ih ima.
 
Da, ali čemu taj nacionalizam ? Jugoslavija je bila baš primjer multietničke gradjanske države . Čudi me što nisu tamo 50ih godina potpuno izbrisali granice republika , nakon tolko godina zaboravilo bi se gdje su medje i bile , a oni su naprotiv 70ih godina još podebljali te granice republika ?? To je isto jedan veliki razlog rata.

(@mornar , odličan video Djindjića , i dobar govor , sve na mjestu , nadam se da nisi mislio da prestaviš kao nešto negativno , ja nevidim ništa pogrešno u ovom govoru , naprotiv )

Jugoslavija je bila proizvod politickog trenutka (kao danas EU),niko nije mogao znati kako ce se stvari dalje odvijati.Prirodno je da su svi gledali da utvrde i prosire svoje republicke granice kako bi se osigurali za eventualni nestanak JugoslavijeJugoslavija je bila samo prolazna stanica za Slovence,Hrvate,Muslimane...jer su bili na porazenim stranama u svetskim ratovima pa nisu mogli da nametnu svoju politicku volju kao gubitnici neposredno posle svetskih ratova.Jugoslaviju su nevoljno i za odredjeno vreme prihvatali.
 
Ok , a zašto onda te granice nisu odgovarale Miloševiću npr ? Samo pitam . kažem bolje bi bilo da su davno pobrisane jer nebi bilo problema sa Kninom , Vukovarom itd . taj nacionalizam mi opet ponavljam nikako nije jasan , pogotovo ako poziva da ratujem sa komšijom ?? Zovu me Srbin iz Bosne , Bosanski srbin , , Bosanac šta ja znam . Zovi me kako hoćeš , al me pusti da živim . Jedino dosad nisam čuo nikad da smo mi ovde Srbijanci , al evo sad je to moderno , pa sad ispade da sam ja Srbijanac ??
 
Kako na kojoj teritoriji je buknulo, tako su vojnici i odlazili. Ja sam bio u vreme kada su svi otišli, ostali samo Srbi i Crnogorci. Imali smo samo jednog albanca sa Kosova, koji takođe nije ostao do kraja. Mi smo držali frontove sve dok nismo bili ekonomski prisiljeni da se povučemo, tj pod teškim sankcijama. Tvrdoglavo smo se borili za Jugoslaviju dok nas i Crnogorci nisu napustili. Iznenadio sam se kada smo promenili ime države u Srbija.

Profesor Zec u videu je ekonomski dobro objasnio. Tvorevina je funkcionisala dok je bilo para. Kada je krenula prva kriza 1974, sastali smo se da podebljamo granice, a kasnije se u krvi razdružili. Ja sam ubeđen da krvi nije trebalo biti, kao što nije bilo sa Makedonijom i Crnom Gorom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moji su ovde na istoj zemlji već 300 do 400 godina kolko sam saznao .Prije svih ovih država . Došli u srednjem vijeku iz Dalmacije . Zovite me kako hoćete , al ostavite me na miru , dal plaćam porez Turčinu , Austrijancu ili Srbijancu , svejedno mi je .
 
ZA PUTINA Slabo se ti uklapas u bilo kakvu vrstu caskanja po forumima i cim ti nesto nije potaman odma pribegavas ulicnom recniku a to mozes sa onim tvojim seoskim ispicuturama ispred prodavnice sa kojima si na prst u bulju a ovde imas na forumu mozda 25 nacija od kojih more kvalitetnih i skolovanih ljudi a sto se tebe tice neko te je DEBELO ZATROVAO NACIONALIZMOM a to nije dobro jer moze da ti se dogodi da se zaljubis u Slovenku ili Hrvaticu a ako ti to neces jer ti je neko rekao da to nesmes da radis DOGODICE SE MOZDA TVOM DETETU PA CE TI BITI VEOMA TESKO A DA KVARIS DETETU SRECU NE IDE a ovo sto je se ovde dogadjalo su BRATOUBILACKI RATOVI AKO TI NIKO TO NIJE REKAO NAZALOST kao i u Srbiji u drugom svetskom ratu i na ovim prostorima su narodi pomesani samo tako ALI TO KO ZNA ISTORIJU a trenutno u Srbiji ima preko 700 brakova sa Albankama tako da ISTINA IMA NEKOLIKO KRAJEVA SAMO TREBA IZABRATI PRAVU POZZ ZA TEBE
 
Sve je to istina bilo te sramote ili ne . Moji su ovde rintali kroz vjekove , hranili gospodu iz Istambula , Beča i Pešte , Sarajeva, Beograda , Banja luke , ... nema veze , mora i to neko , plan je i Moskvu da hranimo , nema veze mora i to neko , al samo da je slobode kolko tolko , sve je to isto.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh