Chat 7

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
npr3TIEzwLK4hZ1Im3Jbzxl0yruiCQA4XR22a7MRUH4.jpg




https://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2019&mm=02&dd=05&nav_id=1502113



Dobro dosli u nacionalsocializam! U Nemacku mozes kao radnik,ali kao gazda nikad!::spreman na sve::



Da cujem samo ove sto brane propalu neoliberalnu ideologiju ...Te privatno vlasnistvo,te kapitalizam ha,ha,ha......
Nikada se nista od vece vrednosti (tzv. javno dobro) ne daje jednom coveku (gazdi) na upravljanje.Niti jedan covek moze stvoriti neko veliko ekonomsko cudo bez pomoci sire drustvene zajednice odnosno drzave.

Ovde ne mislim na Srbiju,to nije nazalost normalna drzava.

- - - - - - - - - -

npr3TIEzwLK4hZ1Im3Jbzxl0yruiCQA4XR22a7MRUH4.jpg


- - - - - - - - - -

npr3TIEzwLK4hZ1Im3Jbzxl0yruiCQA4XR22a7MRUH4.jpg
 
Malo nek spuste loptu , ovo vazi za Kineze, i firme koje rade "visoku tehnologiju" , to moze biti i celicana , livnica itd. Kinezi kupe odredjen dio oveznica kompanije i onda "uzmu" tehnologiju , sto vise nije moguce. To isto rade i Englezi i ostali(celicane vecina zatvorena ali neke kriticne za vojnu industriju i sl. ostale) , "visoka" tehnologija vise ne moze "mukte" u Kinu , jer se to zapadu vec obilo o glavu.

Takodje i Rusko naoruzanje , visu im nisu voljni prodavati top naoruzanje. Kupe 2 suhoja i pocinju kopirati i prodavati.

Nekada su kinezi bili dobri kupci i IMT traktora , kupili po 2 komada od svakog modela i odma rasklapali ...... i pokusavali kopirati , jos 70-80 godina:osmeh:.

Sta ima tu cudno?
 
Malo nek spuste loptu , ovo vazi za Kineze, i firme koje rade "visoku tehnologiju" , to moze biti i celicana , livnica itd. Kinezi kupe odredjen dio oveznica kompanije i onda "uzmu" tehnologiju , sto vise nije moguce. To isto rade i Englezi i ostali(celicane vecina zatvorena ali neke kriticne za vojnu industriju i sl. ostale) , "visoka" tehnologija vise ne moze "mukte" u Kinu , jer se to zapadu vec obilo o glavu.

Takodje i Rusko naoruzanje , visu im nisu voljni prodavati top naoruzanje. Kupe 2 suhoja i pocinju kopirati i prodavati.

Nekada su kinezi bili dobri kupci i IMT traktora , kupili po 2 komada od svakog modela i odma rasklapali ...... i pokusavali kopirati , jos 70-80 godina:osmeh:.

Sta ima tu cudno?


Nema nista cudno tu.Zato postoje drzave da se izmedju sebe bore za ostvarivanje interesa svojih gradjana.Cudno je to kako je bilo lako prodati narodu na ovim prostorima "muda za bubrege" (oprosti na izrazu).Kao da su u pitanju Indijanci,a ne narodi sa dugim istorijskim iskustvima.
IMT je bila kompanija od nacionalnog interesa,rekao bi nemacki ministar u nekim drugim istorijskim okolnostima.Odnosno za nas je IMT bio ono sto je za Nemacku VW.Mi nismo pravili narodni auto do "fice" (a i licencu za nju smo kupili po filozofiji na kojoj je zasnovan VW Buba,dakle jeftin i masovan auto-narodni),jer nismo imali ni cestitog puta,ali smo pravili narodni traktor jer nam je preko 70% stanovnistva imalo direktne veze sa poljoprivredom.
 
Bilo je i mnogo jeftinijih traktora od IMT-a
Tipa sovjetski svi, kao i ostali traktori istočnog bloka Ursus,Universal,Štore,Bulgar,Zetor,
Svi su oni bili mnogo jeftiniji
Npr 1972 je moj djed imao 2 para nonijusa kastrata i za tih 4 konja debela kupio T40
Komšija za 1 par kupio T25
A rodjak za 3 para+ omak kupio Ferguson
Isto tako 1979 Ćale je birao izmedju MTZ 82 I IMT 558
A isto 1989 je 560plaćen 1600 000 000din bez kabine
Ursus 904 je bio 2100 000 000 sa kabinom
A T40as je bio 1 000 000 000
E sad gde je taj NARODNI TRAKTOR
Dobro pamtim da je 539 uvek bio oko 10 000dm kasnije skoro 9000e
A Rakovica 65 je 2013 na sajmu bila skuplja 1000e od Fergusona a R 47 je bila 400e jeftinija
R76dv je bila u ceni 549dv
I gde je tu patriotizam?

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Bilo je i mnogo jeftinijih traktora od IMT-a
Tipa sovjetski svi, kao i ostali traktori istočnog bloka Ursus,Universal,Štore,Bulgar,Zetor,
Svi su oni bili mnogo jeftiniji
Npr 1972 je moj djed imao 2 para nonijusa kastrata i za tih 4 konja debela kupio T40
Komšija za 1 par kupio T25
A rodjak za 3 para+ omak kupio Ferguson
Isto tako 1979 Ćale je birao izmedju MTZ 82 I IMT 558
A isto 1989 je 560plaćen 1600 000 000din bez kabine
Ursus 904 je bio 2100 000 000 sa kabinom
A T40as je bio 1 000 000 000
E sad gde je taj NARODNI TRAKTOR
Dobro pamtim da je 539 uvek bio oko 10 000dm kasnije skoro 9000e
A Rakovica 65 je 2013 na sajmu bila skuplja 1000e od Fergusona a R 47 je bila 400e jeftinija
R76dv je bila u ceni 549dv
I gde je tu patriotizam?

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora


Od 1992 ne racunaj da postoji IMT,sve je tada palo....
Do tada IMT je bio u cenovnom rangu sa standardom svojih kupaca.Dakle,postojao je izbor izmedju skupljeg IMT-a i jeftinijih traktora i ljudi su sasvim dovoljno cesto birali IMT da bi proizvodnja normalno tekla,cak je i isao izvoz.Pored traktora fabrika je pravila i prikljucke.Da bi se stvorila konkurencija,postojao je ,Torpedo i Store u tom rangu snage.(ali su oni imali daleko manju proizvodnju od IMT-a)Toma Vinkovic je proizvodio drugi vid traktora.
 
Potriotizam je kada tvoji radnici i poljoprivrednici rade za sebe,odnosno za svoju zemlju.Tada ima novca i seljak i radnik,a i drzava da gradi npr. puteve,zeleznicu,hidrocentrale,ozbiljne fakultete,klinicke centre itd...
 
Bilo je i mnogo jeftinijih traktora od IMT-a
Tipa sovjetski svi, kao i ostali traktori istočnog bloka Ursus,Universal,Štore,Bulgar,Zetor,
Svi su oni bili mnogo jeftiniji
Npr 1972 je moj djed imao 2 para nonijusa kastrata i za tih 4 konja debela kupio T40
Komšija za 1 par kupio T25
A rodjak za 3 para+ omak kupio Ferguson
Isto tako 1979 Ćale je birao izmedju MTZ 82 I IMT 558
A isto 1989 je 560plaćen 1600 000 000din bez kabine
Ursus 904 je bio 2100 000 000 sa kabinom
A T40as je bio 1 000 000 000
E sad gde je taj NARODNI TRAKTOR
Dobro pamtim da je 539 uvek bio oko 10 000dm kasnije skoro 9000e
A Rakovica 65 je 2013 na sajmu bila skuplja 1000e od Fergusona a R 47 je bila 400e jeftinija
R76dv je bila u ceni 549dv
I gde je tu patriotizam?

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
Nije bas tako
mi smo kupili 1987 IMT 539 sa kabinom oko 7000 DEM placen
za 10000 DEM mogao se kupiti 539, jednoosovinka i plug 755.2
Stric kupio 1993 nov 539 sa kabinom slicne cene bile
hektar zemlje u to vreme 10000 DEM

- - - - - - - - - -

npr3TIEzwLK4hZ1Im3Jbzxl0yruiCQA4XR22a7MRUH4.jpg




https://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2019&mm=02&dd=05&nav_id=1502113



Dobro dosli u nacionalsocializam! U Nemacku mozes kao radnik,ali kao gazda nikad!::spreman na sve::



Da cujem samo ove sto brane propalu neoliberalnu ideologiju ...Te privatno vlasnistvo,te kapitalizam ha,ha,ha......
Nikada se nista od vece vrednosti (tzv. javno dobro) ne daje jednom coveku (gazdi) na upravljanje.Niti jedan covek moze stvoriti neko veliko ekonomsko cudo bez pomoci sire drustvene zajednice odnosno drzave.

Ovde ne mislim na Srbiju,to nije nazalost normalna drzava.

- - - - - - - - - -

npr3TIEzwLK4hZ1Im3Jbzxl0yruiCQA4XR22a7MRUH4.jpg


- - - - - - - - - -

npr3TIEzwLK4hZ1Im3Jbzxl0yruiCQA4XR22a7MRUH4.jpg
Danas procitao, sinisa mali izjavio da nem ne treba komercijalna banka a to je koliko znam jedina banka u drzavnom vlasnistvu
 
Kad smo kod kupovine 539, mi smo kupili 1988 godine nov 539 sa kabinom i kompresorom. Ne sećam se tačno koliko je bio para ali se tačno sećam da je to bilo 3,5 vagona kukuruza. Mislim da nikad više neće doći vreme da za toliko kukuruza možeš kupiti nov traktor od 40 ks.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Nije bas tako
mi smo kupili 1987 IMT 539 sa kabinom oko 7000 DEM placen
za 10000 DEM mogao se kupiti 539, jednoosovinka i plug 755.2
Stric kupio 1993 nov 539 sa kabinom slicne cene bile
hektar zemlje u to vreme 10000 DEM

- - - - - - - - - -


Danas procitao, sinisa mali izjavio da nem ne treba komercijalna banka a to je koliko znam jedina banka u drzavnom vlasnistvu
To je direktan zahtev MMF-a,jos odavno.Vucicu je juce eksplicitno ponovljen.To su profesionalci,oni rade sablonski tamo gde ih zovu.Sablon je takav da se zemlje koje traze pomoc drze na kratkoj uzici,da imaju sto manje prostora za samostalno delovanje,vec da budu pod totalnom (kolonijalnom)dominacijom vlasnika MMF-a
 
Trebam da izvadim potvrdu od proizvodjaca za traktor Case, treba mi taj papir za homologaciju, sad da li to moze da se izvadi samo u Titan Masineri Case ili ima mozda jos neka kejsova firma kod nas?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh