Chat 7

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ubode me u oko to što neko reče da su mu 10ha kapital od 130.000€
PKB imovina prodata, neki tvrde na 2.000€ -3.000€ po hektaru (izvor Insajder oko 4.700€)
Dok polemišemo da li su traktori opravdano otišli, odoše i oranice džabe tupimo.

Jaoj tajkuni placu platili bi 10k/ha ali niko ih nije pitao. Meni para usi kako je PKB poslovao sa gubitkom. Neverovatna stvar umesto da se vidi ko krade u tom rudniku oni ga prodase sebi, pardon Arapu.
 
A sta je smesno sto je procenio 10ha 130k evropljana, pa toliko ovi napredni peraci valute davaju samo da utuku postene novce.

- - - - - - - - - -

A ista vladajuca elita je po pobedi prosle diyala u nebo tu istu firmu pkb kao najprofitabilnije preduzece koje je jos u vlasnistvu drzave, kako narod brzo zaboravlja.

- - - - - - - - - -

Evo nadjoh, ima cak i ovih sa njima sto se danas mrze.
https://youtu.be/pP-gHzXTBYg
 
PKB je propao onog trenutka(2015) kada je vlada uvela ograničenje u isplati premije za mleko. Premije mogu dobiti samo proizvođači koji proizvedu manje od 1M litara mleka. Tada nam je to delovalo pošteni, jer nam je plasirana priča da se tako sprečava plaćanje tajkunima iz državne kase. A ono jedini PKB proizvodi više od 1M litara i niko više. Danas je očigledno da je PKB baš tako ciljano uništen.

Arapi su, rečeno nam je, dovedeni da proizvode hranu za izvoz. Oni neće da nam budi konkurenti i da ugroze naše proizvođače. Proizvode će izvoziti za žive devize te je njima dato, čini mi se 140€ po hektaru.
Evo slike sa zejtina kao dokaz da stvarno prodaju samo za devize. Izvezu kroz papire pa nama prodaju za devize

3cb6d03e77e2c737823eab860bf2c1d2.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A sto je problem cena zemlje 13000e/ha to je cena kod nas u selu i okolini
Član Leka je plaćao 7500-8000e/kj
Zakup je 300_350e/kj

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
E te sto toliko placaju nek napredna vlast malko proceslja za poreklo prvog miliona. Pa ce nam biti svima lakse.
 
prebacujem se ovde, nema smisla onako nagrđivati temu imt, niti neku drugu, otišla je u nepoznatom pravcu, a niko ne reaguje...
Nisam rekao da jesi, taj "novokomponovani", niti sam, iz dosadašnjeg, stekao takav utisak...
Ali, grdno se varaš da bi gore opisanim tretmanom prema konju uspeo u nameri da ga na taj način prevaspitaš...
Za kerove ne znam, nikada nisam primenjivao nasilje prema toj vrsti životinja.....
Povišen glas i blaga "ćuška" uglavnom regulišu stvar....
Kupi konja nevaspitanog, raspuštenog, pa primeni to što pišeš, pa nam za par meseci napiši impresum, kako si prošao...
Da li ti nedostaje neki prst, prednji zubi ili šantaš u noge....
angry.gif
потврђујем добродолову причу чак и са горим исходом него што он каже (и у мојој кући до пре 20-ак година било коња, тако да сам и ја са њима растао и радио).....коњ је злопамтило кад га клепаш без разлога, врати баш кад мислиш да неће..........а и за пса, ево нпр. узми дого аргентино, доберман, кавкаски итд.... да га као власник бијеш, брзо ће те заклати.

послато са iq1019n уз помоћ плуга
 
Kažem, za kerove ne znam kako je kad ih tučeš, ali za konje znam...
Kolega konjar 92. godište oba prednja zuba ima veštačka, a u meni fali prednji levi jedinica, udario me kolegin konj u glavu kada sam pomagao da upregne...
U deliću sekunde me zviznuo u glavu i ostadoh bez prednjeg zuba...
Sreća, pa ga nisam progutao....Doduše, da ne grešim dušu, već je bio popravljan, ali je mogao da me služi bar još desetak godina...
Posle je moj konj u pripustu ošinuo tog kolegu konjara u glavu, i kopitom mu zakačio uvo i do pola mu ga odvalio, morao sam da ga krpim jer zdravstveno nije imao, ni nema ga, usled ogromnog duga za poljoprivredno zdravstveno i penziono po sili zakona....

- - - - - - - - - -

Možda će nekim kolegama ovo opet biti smešno, i razlog za sprdnju, ali tako je kako napisah...
 
Eno ga veliki On i onaj bosančeros mu mu muuuuu,kako ce sada da klepaju lovu ali u rep.Srpskoj (prošli put sam dobio packu ,to nije bosna,a svi se viču da su bosanci)na obnovu škola i bolnica i svega i svačega tamo a mi sirotinja sami sebi moramo da pravimo prilaz za invalide ,mislim u seoskoj ambulanti,jer doktori neće doći da rade u takvoj ambulanti ,a mušterija svakim danom sve manje
 
Eto malo se zgrozih,saznao sam ,a nisam imao pojma, da osiguranje kola ,recimo, ne pokriva nove delove za vozilo nego recimo imaš bmw starog 15 god.,recimo,onda nemaš prava od osiguranja na nov deo nego nego star deo oko 15 god,samo nov auto ima prava na nov deo ,pa ti sad vidi dokle je ovo došlo.
 
Eto malo se zgrozih,saznao sam ,a nisam imao pojma, da osiguranje kola ,recimo, ne pokriva nove delove za vozilo nego recimo imaš bmw starog 15 god.,recimo,onda nemaš prava od osiguranja na nov deo nego nego star deo oko 15 god,samo nov auto ima prava na nov deo ,pa ti sad vidi dokle je ovo došlo.

Sta dokle je doslo to je tako oduvek.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh