Chat 7

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa nego kako, kad je IMT-ova logika otpisite nam dug mi smo prodavali i po 42 000 traktora (uhvatili se za tu '88 ko zvezdasi za Bari) i ti traktori su u proseku 10 godina stari sad ce narod da ih menja samo jos neki lep kredit da im se da i plug na poklon i eto ga IMT opet u svakoj kuci, crveni se iza ugla, kad ono prosecan Srbin otkrio cari uvoza i polovne "zapadne" spijune :osmeh:

IMT je uspeo da seljak spasi konja i volova, dalje od toga nije odmakao i to je cinjenica, kakvi se traktori vize i prodaju prosto da te bude sramota sta nas narod tako zdusno brani.

Sve zagovornike IMT treba jednu sezonu staviti u neki moderan traktor,pa kad izadje odmoran i nasmejan sam ce da ga zapali, mada moze se to reci i za Breznjeva, ali mnogo je dve svetinje napasti u jednom danu :osmeh:

Буди човек који стоји иза својих речи па ми купи један Steyr Kompakt 5055S u full опреми да осетим удобност и почнем да хвалим друге.
Лако је причати и писати . Треба истрести однекуд 30000+ евра за удобан трактор од 58 кс.
 
Hteo moj ujak da kupi da sredi. Kad je otišao da vidi sve mu je bilo jasno :haha:

Traktor stoji napolju, više od 15 godina nije paljen, zarastao u korov... mahovina se uhvatila po haubi...
 
Lepo radio si u pivari apatin ,pa si kupovao ili pisao akcije kad se prodavalo digao si 350000 evra jebote **greška i da si kupio 100 kj zemlje a tada si mogao ,danas 200 -230 po kj pa ti vidi gde ćeš se češkati a takooooo ti se jebe,ali ne srpska posla i sve ošlo u **greška a još tada se pitao kolega sa posla ,,kad će regres''
Ni ja niti ovi gore pomenuti nisu dizali ni dobijali akcije sve je to od REPE I KROMPIRA verovali ili ne
Za 5kj repe se kupovalo 2ha zemlje na večito
A za 5kj krompira ako dobro prodas mogao si kupit i 5-6 kj zemlje
Zemlja je bila oko 2_3000e a sada je 5,5-7000ekj e da je bilo pameti samo zemlju kupovati
Nov Ferguson je koštao 3_4kj zemlje
A sećam se prvog povraćaja restitucije kad je prodavana po 1200dm
Eto koliko je poljoprivreda propala poskupela zemlja poskupeo repromaterijal a cena proizvoda niža
1999 smo 5vagona kukuruza prodali po 40dm meter tadašnjih 1200din
E to je bila proizvodnja a arenda bila 150dm/kj
A tek kupus,paprika, bostan, tu je bio zlatni rudnik
A sad CRKNI SELJAČE KREPAJ!!!
Svake godine smo isli 20_25 dana na more za 1 vagon kukuruza
A svake zime 10_15 dana na zimovanje za 1 bika 650-700kg
Gde smo sad kukuruz na džak 18din/kg
Bikovi jesu 2e/kg ali su i telad 3,5_4e/kg

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ima i ona situacija koju je opisao profesor Zec: Na jednom predavanjiu kada je pričao da bogati treba ulažu u zajednicu. Onda su Beko i Mišković bili protiv u smislu da mogu da se leče i van zemlje. Znamo kako su završili... prvi je jedva stigao do bolnice i da nije imalo dobrog doktora ne bi pretekao. Drugi nije jedno vreme imao pasoš da bi se lečio van zemlje.
Treba dobro razmisliti šta se želi...
 
Kao da narod ne zna sta je bolje, ne mora da proba
U Macvi je prosek ispod 5ha obradive zemlje po domacinstvu i ti sad objasni sta taj macvanski prosecan domacin da kupi
traktor od 50000e :sta:

Zdravlje nema cenu i po ko zna koji put povrsine obradive zemlje je tek jedan cinilac u ekonomskoj opravdanosti.

Da nije tako jos bi se na duge pruge terale matore Rabe, ti treba da tezis tome da sebi stvoris sto bolje uslove za rad pa makar i na tih 5ha.
 
Sto kaze jedan lik pre cu da jedem ovaj asfalt nego to da teram:osmeh: mada stvarno odakle pare...u sto veci posao udjes drzava gleda sto vise da ti uzme i nailazi neke nove namete kao da namerno zeli da odustanes od te ideje...
 
Drzava je jedan parazit koji nam se nakacio na ledja. To je izgubilo smisao, jer politicati (drzava) je jedini cilj preoteti od naroda a sve po zakonu (sami napisu zakon).

Kada smo kod dodate vrednosti. Fabricka cena moje arme je oko 4e/kg i prodaju na hiljade. Pritom tu ima i materijala koji odstupa cenom kao sediste, stakla, creva ali oni i dalje se uklapaju u 4e po kili.
Razvijaju 6cil modele do 200ks i planiraju da konkurisu na trzistima zemalja u razvoju.
 
Zdravlje nema cenu i po ko zna koji put povrsine obradive zemlje je tek jedan cinilac u ekonomskoj opravdanosti.

Da nije tako jos bi se na duge pruge terale matore Rabe, ti treba da tezis tome da sebi stvoris sto bolje uslove za rad pa makar i na tih 5ha.
Upravu si, proda tih 5ha zemlje i kupi savremen traktor, zatim uzme pod zakup zemlje da bi imao taj traktor sta da radi
to me malo podseca na situaciju u ovoj drzavi.....
 
Da nema tog Imt-a jos bi se 1mil ljudi iselilo. Moja 3 imt-a su nam godinama zaradjivali sa zivot a njihovo ukupno odrzavanje je kao nekoliko servisa na zapadnom traktoru. Za Armu sam platio 250e prvi servis. A nije zapadni traktor.
 
Obicno vide coveka kupio masinu kao `ima taj pare cim se siri` a ustvari ga je primorala situacija na prosirenje u nadi za bolja vremena i da nesto vise zaradi...gledam ja njive neke pored moje,sve to uradjeno extra mislis ide mu pa posle saznas da mu pomazu njegovi iz inostransva sto je sve uredu i normalno i zelis mu sve najbolje ali na te male povrsine sto rade ni jedan ne moze da zivi iskljicivo od toga...ispada na to da moras da ugazis sa obe noge u blato pa ako uspes da se izvuces nekako dobro je...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh