Chat 7

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prodajem ŠKODILAKA.
Tačan naziv mu je Škoda Felicija, al ne, to je Škodilak . Ima 1300 kubika, i 55 konja.
GLX verzija, znači toliko malo opreme ima da su se jedva potrudili sedišta i volan da ugrade. Auto je 1996. godište, znači nema ništa od VW u njemu, zadnja serija sa Škodinim motorom i Škodinim delovima. Ulaganja ima, to se podrazumeva, jer ga nije vozila baba samo utorkom do pijace i nedeljom do crkve. Jedna bitna stvar je da se na njega uklapaju delovi sa svih auta. Znači ako baš ne paše, malo se čekićem kljucne , i deo ima da uđe ko u med. Primera radi, ventilator za hlađenje motora je od Reno Megana od 2000 kubika, znači ventilator je upola veći od fabričkog, tačno se nekad uplašim ako na leru ga ostavim, a upali se ventilator, da će polako krenut unazad auto. Letva volana je od Golf keca, prsten između auspuha i izduvne grane je od Opel Kadeta, termodavač je od Stojadina, karburator je od Lade, ima nekih delova od Škode Favorit, amortizer jedan je od Golfa dvojke. U suštini kao što se vidi, sve paše, samo ćeraj. Potrošnja je kombinovane vožnje 6 litara plina, koji je atestiran do 2020 i neke. Boca u gepeku je od 50 litara ko bojler, zauzme po gepeka i još malo. Ne možeš ga nešto preterano cepati, ali 120 na auto putu ide, tera fino i ne trese volan što me čudi iskreno. Ima pređenih 225 hiljada, ja pređem oko 2500 kilometara sa njim mesečno i nikad me nije ostavio na putu, mada me zna ostavit na parkingu ako zaboravim ugasit radio. Glava motora je ravnata u martu, svi dihtunzi su novi. Pošto relativno svaki mesec prelazim istu kilometražu sa njim, mesečno moram sipati litro ulja u njega. Pošto sam veran dedovini, sipam isključivo Optima ulje iz Modriče. To je oko 300 dinara, ima ga u svakoj radnji, i ne osetim to finansijski kad moram jednom mesečno izdvojiti. Curka antifriz na kućištu termostata, al to se pomalo doliva, ne troši strašno, to možda i zamenim, videću. Pali na minusu, pali i na plusu, na benzin takođe radi, provozam ga nekad, al nije mi drago kad je litra 170 dinara. Estetski je ružan da Bog sačuva, udobnost odlična ko na Golf dvojci, al udoban je kad na ovoj zimoći ne moraš peške nigde, a i toplo je unutra i leti i zimi. Pragovi lošiji, nisu loši, al tehnički ne bi tako prošao, dajem nove uz njih, samo ih treba namontirati. Od dole je limarija odlična, i to me jako čudi iskreno. Sve što ima da se reši sitnice sa strane, plastobit i beli sprej rešava i tehnički prolazi ko od šale. Registracija mu je još dva meseca skoro, tako da nije da se sutra mora registrovat. Na mom je imenu, prenos ili punomoć, meni je svejedno šta ćeš. Gume su dobre, nisu se ni mogle izlizati, kad ne možeš ni šlajfovati sa njim skoro, zavrnuo sam plin kolko sam mogao . Ručna radi ko luda, ne znam na koliko točkova hvata, al koči. Ima child lock sistem na zadnjim levim vratima, ne mogu se otvoriti iznutra.
Ja mislim da sam bio iskren, cena je u dinarima jer živimo u Srbiji, znači ja ga cenim 45000 dinara, može i jeftinije, al ne dam ga za džabe jer je ipak auto koji kakav takav je, pređem sa njim tolike kilometre, ima 5 vrata, ima i atestiran plin. Zamenu neću, jer kupujem noviji auto, verovatno Fabiju il Oktaviju.
 
Ti se braćala kanda zajeb'o....:haha:
Turio Oglas međ' Chat 7...
Al kad si ga već turio,jedno da ti rečem,ovo je drugi "model" Škodilaka u saradnji sa Volkswagen-ovim inžinjerima....A sve stoji što si napisao,samo da znaš,dok ga još imaš da karburator od Golfa II benzinca paše šraf na šraf, takođe gumena il'metalna njegova podloška karburatora... Oznaka mu je Pieburg 2E3....Motor je isti ko na Favorit od 1289cc koji posedujem i teram, a PRVI sam vlasnik, teram ga već skoro pa 30 godina !!!!
Znam ga u dušu i ne znam šta ću, isto trulex na mjestima koja si i ti naveo, vaki tehnički (svemirski) proći neće, baš mi teško od njega se rastati i kupiti nešto novije,al' vrijeme ga pregazilo ko Džekija !!!!
 
Dobrodol nisam baš toliko munjen da ne razlikujem tip oglasa.Trebao sam u temu zabava ali sam se zeznuo.
 
slike.php
[/URL][/IMG]
Vožd poslao čestitke mojim pemzionerima.
 
I ja našao u sandučetu...adresirano na mog dedu,ključna reč je pokojni ...već deset godina...sva sreća da defa nije živ,da jeste da je video ovo odma bi umro...
 
Supruga i ja nismo glasali za svemocnoga pa smo ipak dobili dopis. Svi penzioneri su su dobili....bar' tako mislim
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh