Chat 7

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovo će teško da prebroji:
49161311_10156192161812842_2957532102276415488_n.jpg
Evo covek ima formulu
Ministar policije nema pametnija posla.
 
E moj ljubek, ja sam danas pomislio da sam u nekom paralelnom univerzumu, kad mi čovek ničim izazvan izjavi da nam nikad nije bilo bolje nego danas i da nas veliki poglavica vodi u svetlu budućnost iako ga sa svih strana napadaju svetske sile.Probao sam malo da prozborim i ja koju, ali kad je rekao da je jutros gledao Šešelja na pinku i da dotični priča pametne stvari i da je Dačić izuzetan političar, samo sam im poželeo sretne praznike i nastavio svojim poslom.
Inače bio sam u Prigrevici.Ali situacija je slična i u ostalim mestima.
Bas me cudi kako si u Prigrevici nasao takvog sagovornika.U crvenom selu je bas tako kako ti je rekao taj doticni kiklop..ajd pozdrav komso i vise srece sledeci put skim ces pricati u prigrevici :ppozdrav::haha:
 
Mozda onima koji su je nekad stvarno imali.

Kao kad sede likovi ispred prodavnice sa 533 i pricaju kako je PowerShift prevazidjen, da je Vario sad IN. :osmeh:
 
Nikad nisam ulazio u politiku niti me nesto interesuje.Gledam sebe i svoje dvoriste,komsijino me ne interesuje!
 
Nije konj demokratski izabran na izborima .
Mislim da je u današnje vrijeme jačine i uticaja medija , propagande postao prekomplikovan sistem . Isto mislim da je narod ustvari većinski zaglupio a upravo smatra da je postao mnogo pametan pa ....
 
Nikad nisam ulazio u politiku niti me nesto interesuje.Gledam sebe i svoje dvoriste,komsijino me ne interesuje!
Da li je dobro Vama i Vašoj porodici? Da li mislite da je ova zemlja uređena tako da Vaši potomci mogu imati šanse da se ostvare u svom životu? Da imaju jednake ili 'jednakije' šanse da se školuju, da rade u životu ono što budu voleli i za šta su sposobni i da za to budu adekvatno plaćeni. Da li mogu imati sigurnost za sebe i svoje ptomke. Da li Vaši roditelji mogu imati mirnu starost i adekvatnu zdravstvenu zaštitu?
Moguće je da ste Vi sposobni i da ste omogućili dobar i bezbedan život za Vaše najdraže. Sposobni i snalažljivi će se snaći u bilo kojoj državi. Treba stvarati zemlju koja će omogućiti da svako može da iskaže sebe i da ima adekvatan život za sebe i svoju porodicu. Vaši potomci možda neće biti snalažljivi kao Vi.
Zato se mora i gledati kako živi komšija pa čak i ako ima i obezbeđenje i ako ima i kamere... Zato se mora poštovati zakon i pravila. Zato se mora urediti država da svi budu sigurni i zbrinuti. A to neće niko drugi do nas samih...
 
Kazete masovni protesti?? Sta je 100000 protestanata naspram 6,5 miliona stanovnika,ili na 2,5 miliona koliko ih zivu u Beogradu,procentualno jako jakooo malo.
 
@vuxsd
Mislim da si pametan i obrazovan covek, ali me jedno malo čudi kod tebe:
Dali ti stvarno misliš da se nekom spontanom pobunom ili "narodnim" protestima nešto rešava i menja? Dali zaista misliš da izbori funkcionišu, odnosno, da nisu samo statistička provera javnog mnjenja?
Da ponovim po ko zna koji put:
Uspešne pobune, iliti promene se uvek finansiraju iz nekog izvora. Svi smo videli kako smo preveslani na protestima u vezi cene goriva. Protest je za tili čas ispolitizovan sa očiglednom zamenom teza, pa čak ni poljoprivrednici ne dobiše bilo kakvo sniženje.
Razmislite samo o petom oktobru, kako je tadašja vlast skidana i koji su ljudi došli na vlast. Mislite li da se bilo šta desilo što nije dizajnirano u centru koji je finansirao čitav projekat.
Kako se u bilo kom novom establišmentu nikada ne nadje neko iz naroda, već uvek neki koji dođu ko zna odakle..
Zaboravite na demokratiju i promene svojim trudom, od toga nema ništa, samo ćete postati DonKihoti..
Ne postoji spontana ili slučajna promena, sve se planira, finansira i sprovodi po striktnom planu.

Pogledajte šta se dešava u Francuskoj koja je čuvena po istorijskim demokratskim događajima. Iako su demonstanti odlično organizovani i sa puno volje i energije, ništa nisu uspeli uraditi. Verovatno samo zato što su donekle spontani i narodni, a ne planski planirani i finansirani. Čim neko odluči da treba da prođu, eto promena. Ali neće doći ljudi iz naroda ili redova demonstranata, već oni određeni iz centra moći.
 
Borba za ideale i bolje društvo može da bude neuspešna i glupa. U situaciji kada nemaš šta da izgubiš pokušaćeš da se izvučeš na sve načine.
Sa druge strane, širenje defetizma je uvek najgluplja i najluzerskija stvar koju neko može da radi, sem ako od te svoje rabote ne očekuje korist.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh