Chat 7

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kolega hvala,ja sam uvek za lepe stvari!!!!
Sad ću biti kao mis njemačke
Želim mir u svetu, itd
Ma želim vam mnogo snošaja i da vas "kardan" sluzi ko stojdža iz 89
Da dobijemo regresiran dizel i poticaje!!!
Da mnoge sa političke scene pojede mrak
Da pravimo male paore
Da na sajmu nebudemo samo posjetioci
Da se neki rešimo roditelja
Sve da bude BERIĆETNO!!!

Poslato čelo-basče uz pomoć 'levatora
 
Tema je zaključana a ovi postovi u vezi politike biće prebačeni u nevidljivi mod jer nije vreme ni mesto za to.Hvala i srećna svima 2019.
 
Stanje u drzavi nije lose nego je katastrofalno ,jedno od resenja je da se napravi poljoprivredna stranka i da se krene od toga ,ovako svi mozemo da glasamo za koga hocemo nista necemo da promenimo ,ovo sto ovaj pacov sada radi ja mislim da niko do sad nije radio ...
 
Mogu da se kladim da i tog Kesica finansira isti ovaj sto i sve druge. To mi pade na pamet pre neki dan na slavi kad matorci pocese da pljuju i njega i Ivanovica i da sazaljevaju vodju, po fazonu o kom medijskom mraku pricate i sta jadan covek mora da trpi... I cela ova prepiska ne vodi nikud jer od nas cetvorica za stolom 3 su se klela u njega. A i lokalni izbori od prosle nedelje slicno kazu u procentima. Tako bi bilo i na izborima i samo bi osigurali jos 4 godine.

Zato bolje da pisete neke lepse stvari, uzivajte i neka nam je srecna ova Nova godina!!! Ziveli!!!



Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Ja nisam mogao prici kafani pola sata, mislio sam da su minirali celo polje okolo

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Svima srecna nova i nek ova bude jos bolja. Ako je neko blizu hotelu backa u vrbasu pa da zalijemo

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
@ Mirositi

Zemo,neka si se javio.

Krcun je jedan od pomenutih,Kapicica nisam pomenuo.

Posto je tema veoma,veoma siroka ne bih sada ulazio u to.Evo jedan link,dobra emisija po mom vidjenju:

https://www.youtube.com/watch?v=U6lyefBiziQ



Stvari nikada nisu crne ili bele.Koga interesuju te teme neka cita Karla Smita i konkretno u vezi ovog pitanja njegovu Teoriju partizana.Ono sto je Nikola Tesla u elektrotehnici to je Smit u politicko\pravnoj nauci.
I naravno u Novoj godini zelim nam svima pre svega zdravlja,a onda i vise srece i zadovoljstva!
 
Kod mene u gradu preko dana bilo borbadovanje ,sa svih strana petarde,prethodnih dana nista nije bilo ,nisam ni cuo da bacaju,ja sam otisao u selo jel nevolim buku od petardi mnogo se to cuje,u selu kao da sam stavio slusalice protiv buke...
 
Srbija bobmbardovana zbog milosevica, nemoj biti smesan, vidi se sad zbog cega je bombardovana ako se onda nije videlo...
A sto se tice slovenije, prvo, znas li koliko je ovde pocetkom 90 stiglo otud bezvrednih dinara a kupovane DEM i vracane tamo i to sve u organizaciji njihovog rukovodstva sto je prvi korak da izadjes jaci iz upropascene drzave
Srbija bi po svojim resursima trebala biti za sve zemlje u okruzenju ekonomska sila ali sta vredi kad nam drzavu vode raspikuce i izdajice sopsvenog naroda i interesa
I sta kazes nista nije rezirano na zapadu, pocev od raspada YU sve je rezirano a to vidi svako ko otvori oci

Za te zamene dinara ne znam, a mogu da ti kažem, kako Slovenija nije rukovodila Topčider da ih toliko obezvredi.
Jer ako gledaš današnje pare, tolar je pre zamene u euro bio još ista jedinica koju je Marković uveo krajem 1989 u odnosu 1:7 sa markom, do kraja Juge je izgubio vrednost i koliko se sećam je bio kurz 32 dinara za marku. A tolar se zamenio 1:1 i u 15 godina do zamene je izgubio te bio na kraju kurs preko prsta oko 125 tih istih tolara za marku. Koliko se puta i koliko rezalo nula u Srbiji ne znam, možda ti kažeš.

A interesi za raspad Juge sigurno nisu bile budale na vlasti unutra zemlje, nego se sad pokazalo, da smo bili svojom tehnološkom nadmoći pretnja i Rusima i Amerikancima po pitanju raspodele parcela prilikom kolonizacije Marsa.

Vidi, možemo za svaku stvar napisat sto pogleda i za najluđu teoriju nađu 'vernici', koji veruju u nju.

A realno je veliki problem kad neko jedinstveno tržište more u krizi amortizirat ogromne razlike u produktivnosti.
Pričao mi čovek iz Apatina. Radio u tekstilnoj fabriki i bili su negde krajem Juge na nekoj od Tekstilijada u Sloveniji te obišli fabriku u mestu Medvode između Kranja i Ljubljane. Imali su iste mašine i dok su u Apatinu za jednu mašinu brinule dve do tri radnice, tu je jedna brinula o šest mašina.
I ako su jedna i druga firma za isti proizvod dobile istu cenu, odmah vidimo, koja je mogla da ide brže napred, a koja je pojela samu sebe.
I verujem, da je slika bila ista i na višim nivoima, od regija do republika.
 
Da nisu bile budale i pohlepnici na vlasti, ne bi mogao strani faktor uticati
Nije njima trebala nasa "tehologija" nego na prvom mestu trziste zatim resursi
od drzave koja je sve prizvodila i u velikoj meri izvozila, stvoreno je potrosacko drustvo bez bitne industrije, uvozne robe su prepuni marketi
da ne pricamo o tome da strucni kadrovi rade u tim istim drzavama umesto u svojoj
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh