Djubrenje u malinjaku

Možeš i jedno i drugo, s'tim ako ga bacaš na zemlju najbolje je pred kišu, nemoj da stoji.

Ako neko pita, ja bacao, bilo sve ok :osmeh:

Ali ako imas KpK onda udri tako...
 
Meni su novi mladari krenuli kao ludi, već stigli na visinu ovih nižih starih, pa zbog toga razmišljam čime je najbolje sada da je đubrim jer se bojim da mi ti mladi ne iscrpe plodove? Inače imam sistem kpk....
 
Ne znam sta imas od malina, ali ako cvetavaju sad (polka/polana) mozes jos jednu aplikaciju KAN-a ako nisi bacao skoro.

A ako su ti Wilamet/Meeker, oni ce da se beru ovih dana onda gledaj 'spram toga neko djubrivo sa vise kalijuma...
 
I ja sam bas gledao ta gel pre neki dan... I poslao inzenjerima da mi kazu da li ima i gde u okolini BG-a da se kupi i niko ne odgovara... Isto tako sam ih pitao i je l' smeta nesto prskanje ako su se zametnuli plodovi i to...
 
Ja probao prošle godine kroz sistem, nisam primetio da se poliveni deo razlikuje od ovog na kome nisam puštao. Baš ovajGEL FRUIT
 
Ali tamo piše da je preporučljivije ići preko lista...

Pa pazi, agronom mi rekao da isto dejstvo ima i preko kpk. A i piše na pakovanju da može i preko kpk sistema.
I meni nije bilo jasno, obzirom da je reklamiran sa tom pričom o gelu koji zahvati list i ostaje tu duže vremena, pa ga svaka rosa ovlaži i list ponovo upija prehranu.
Na ovu cenu svakako nema svrhe dati 3000 i nešto dinara za jedno pakovanje gel đubriva...
 
Interesuje me ima li ko iskustva sa peletiranim kokošijim stajnjakom i koja bi doza bila po dužnom metru maline? Hvala

Poslano sa mog TA-1024 koristeći Tapatalk
 
Jedan džak (25kg) na 200m dužnih ja koristim, doduše na višegodišnjem nivou i u kombinaciji sa NPK đubrivom.

Na nekim od tih proizvoda pisana preporuka je da ide 1kg/5m2.
S obzirom da se ne đubri širina od jednog metra već otprilike 70-80ak cm, taj jedan kg može pokriti 6-7m. dužnih. Tom logikom dođe se na računicu da ti je potrebno 25 kg. za 150-175 metara špalira.
Znači, od 150 do 200 metara dužnih može pokriti jedan džak, u zavisnosti od trenutnog stanja zemljišta i od toga šta još i u kojoj količini od drugih đubriva koristiš.
Moja iskustva sa Italpolina (4-4-4) đubrivom su dobra, a ostala nisam koristio.
 
Zastitar sa kojim saradjujem i od koga kupujem, kaze da je 200 grama italpoline 4 4 4 ukupno, po jednom duznom metru reda malina sasvim dovoljno.
 
Zdravoo, hteo sam da vas pitam nestoo, imam u planu da uzmem djubre 6-12-24 i da bacim za malinu.
Hteo sam da vas pitam kada bi bilo najbolje i kako? Dali sada u sto skorije vreme ili da sacekam da je povezem i onda da bacim i zafreziram ali se brinem da tada ne bude kasno?
I koliko bi mi kilograma trebalo za 1500 duznih metara ?

Unapred zahvalan
 
Sto pre! Posle vezivanja ide samo azot, u zavisnosti od kiselositi zemljista biras azotno djubrivo. Za 1500m, u zavisnosti od snabdevenosti zemljista hranivima, ti treba 100-150 kg NPK rasporedjenih u pantljikama po pola m levo i desno od reda..
 
Polkić, a što bi druže bacao sada to!? To ide tamo pred zrenje. Sad bi "što pre" trebalo baciti eventualno nešto sa više fosfora (mada je realno kasno i za to), a ne sa više kalijuma! A onda ide pred nicanje AN ili slično... Ccc... Sve si zaboravio :p
 
@Poximus
A da znas brate da jesam, krenuo da radim u nekoj firmi od decembra od ujutru pa do uvece retko imam vremena da udjem na forum da vidim, procitam nesto.
Hvala vam na savetimaa :bravo:
 
Pa dobro majka mu stara, pa nisi ti toliko nov ovde ;) Imaš staža k'o i ja, evo pune dve godine ::super::

Ne se sekiraš, uvek sam tu za pomoći :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh