Djubrenje u malinjaku

Kod mene ide ovako: Prikolica stajnjaka = 50 kg petnestice, sto mu dodje 2300 dinara... Doduse zagorelog, kvalitetnog...
 
Slabo nesto posecen forum.Mene zanima koliko odprilike prikolica treba za 18 ari.Naime sada je tu kukuruz pa kad prodjem mislio sam da se baci djubre ovciji stajnjak i da se uzore.Kad sam tu aj pitanje duboko oranje ?I dali da bacim stajnjak pa uzorem ili uzorem pa stajnjak?
 
Druže a da li si razmisljao o uzorkovanju zemljišta,neverovatno koliko se isplati.Prošle god.,a možda i ove je bila akcija u poljo stanicama pa su za registrovana gazdinstva radili besplatno uzorkovanje.poz
 
PA gledao sam oko toga ali ne mogu da registrujem jer treba 50 ari za registraciju voca a manje moze za stoku i tako to.A radicu analizu zemljista sigurno i to vec sledece nedelje.Kosta 2000 din rezultati za 7 dana.A tacno je da je besplatno za registrovana domacinstva.Ma nema veze prezalice se 2000din ionako zelim da sam na cistom da vidim kako da prihranim zemlju.Nov sam u svemu ovome pa pitam na sve strane .Mislio sam da li moze 2-3 traktorske prikolice da zavrse posao.Inace kao sto vec rekoh tu gde sam mislio malinu sada je kokuruz a cuo sam da je dobar predusev za malinu.A voda se nalazi na 3-4 metra dubine pa i navodnjavanje nije problem.Lomim se izmedju miker i wilamet koju da posadim pa cu mozda 50%/50%.Odprilike oko 2500 sadnica mi treba.
 
Neće njoj da škodi djubre samo daj vode i nema brige.
PA gledao sam oko toga ali ne mogu da registrujem jer treba 50 ari za registraciju voca a manje moze za stoku i tako to.A radicu analizu zemljista sigurno i to vec sledece nedelje.Kosta 2000 din rezultati za 7 dana.A tacno je da je besplatno za registrovana domacinstva.Ma nema veze prezalice se 2000din ionako zelim da sam na cistom da vidim kako da prihranim zemlju.Nov sam u svemu ovome pa pitam na sve strane .Mislio sam da li moze 2-3 traktorske prikolice da zavrse posao.Inace kao sto vec rekoh tu gde sam mislio malinu sada je kokuruz a cuo sam da je dobar predusev za malinu.A voda se nalazi na 3-4 metra dubine pa i navodnjavanje nije problem.Lomim se izmedju miker i wilamet koju da posadim pa cu mozda 50%/50%.Odprilike oko 2500 sadnica mi treba.
 
Druže a da li si razmisljao o uzorkovanju zemljišta,neverovatno koliko se isplati.Prošle god.,a možda i ove je bila akcija u poljo stanicama pa su za registrovana gazdinstva radili besplatno uzorkovanje.poz
Pozdrav Glamange :ppozdrav: interesuje me vaše mišljenje sa čime je bolje đubriiti zemljište veštačkim đubrivom ili stajnjakom pregorelim? Na jesen planiram posaditi malinu, polanu konkretno a ovih dana ću odraditi analizu zemljišta. Unapred hvala :osmeh:
 
I proverio sam sa agronomima i jeste bolje uraditi na jesen analizu jer se iima pravo stanje.Sada koja god da je kultura tu ili ako je djubreno hm nije bas pravo stanje.Medjutim ako je registrovano domacinstvo onda jos malo ne znam tacan datum je besplatna analiza zemljista a ako nije onda je 2000din rezultati za 7 dana pa radite kada hocete
 
Imam cudan problem, zale mi se komsije da im stajnjak smrdi kad ga izvezem u malinjak.
Ima li neki nacin da se umanji taj smrad ili skrati vrijeme da sto prije ''izlapi''

TRaze od mene da prestanem da dovozim stanjak u malinu :osmeh:
 
Nije zreo, ali sam ga izvezao na parcelu, da sazrije do kasno u jesen ili u proljece da ga razvozim.
 
posto sam spremao livadu za sadnju maline zanima me da li je dovoljno baciti jedna kolica stajnjaka na duznih 6 metara reda gde ce se saditi malina ili bih trebao i neki vestak dodati i ako bi koje je najbolje vestacko ?
 
U same kanale gde ces saditi malinu ni slucajno nemoj bacati vestacko djubrivo jer ces spaliti koren.Ako sam dobro razumeo ti hoces da bacas stajnjak u kanale gde ces polagati sadnice.Ja sam 1 kolica trosio sigurno za nekih 40 metara reda,pa i vise gde sam sadio.Ja sam isao sa kolicima,i rukama sitnio ovcije djubre u ubacivao u kanale,znaci da se lepo popuni kanal gde ces stavljati sadnice,ali ne valja ni preterivati sa djubretom jer i on moze da spali koren.Mozes i odozgo po djubretu posuti malo zemlje,da koren ne bude u direktnom kontaktu sa djubretom.Najbolja varijanta je razbacati stajnjak po njivi gde ce se saditi,pa uzorati.Nadam se da sam bar malo pomogao,i da ce se javiti neko od iskusnijih malinara.:ppozdrav:
 
imas na netu vise brosura o podizanju zasada maline , o djubrenju pogotovo,sto da mi sad pisemo kad je vec neko podrobno objasnio sve do detaja samo se malo potrudi
 
moj ti je savet da tako uradis jer opsirna je tema, a i za tvoje dobro i tvog novog malinjaka pa sretno biilo nadam se najboljem
 
sve se slazem sa tobom a u brosurama i u razgovoru sa agronomima moze ovo moze ono itd ja sam mislio da nezna ko prosto da mi kaze u pravcu gde ce se saditi baci stajnjaka recimo 1 kolica na duznih 5-6 metara u sirini 0.5-1 metra onda freziraj i zatim sadi jer to su neke mjere sa terena i ja bih se tako snasao najlakse a svi sa manjim zasadima vjerovatno su kolicima to raznosili i mjerili sa njima
 
Nazad
Vrh