Protest poljoprivrednika 2018

Dobro, znači pridodati 20 litara kiše nedeljno.

Sve smo se zdogovorili.

Aj sad blokiramo granične prelaze Horgoš i B. Vinogradi, a ?
Neodgovaraju mi ti zahtevi,ja bih 22 litre a neodgovara mi ni blokada granicnih prelaza.Ja bih da blokiramo raskrsnicu kod mene na ćošku,jbg. blize mi je :osmeh:
 
bradonja ne bukvališi , sistem osiguranja nije jednostavan , pravila odredjuju osiguravajuće kuće i dabome da premija nije ista za svakoga , al nemožemo sad o detaljima dugo bi trebalo . Znam , a vjerovatno i ti znaš kako to funkcioniše u drugim državama , osiguravajućih kuća je mnogo više , imaju mnogo više zaposlenih ljudi i mnogo više rade nego ovde . jedna anegdota , a vrlo dobro pojašnjava : na jednom stranom forumu , jedan farmer kaže da vidja menadžera iz osiguranja više nego vlastitu ženu . Bukvalno je skoro svakog dana kod njega na farmi da vidi šta radi , šta s uklapa u osiguranje a šta ne . Razmisli malo.
 
Pa što da ne , postoje osiguranja od niskih cijena , država kolko para je planirala da podijeli poljoprivrednicima najbolje bi bilo da sve da za osiguranje namjenski , pa sad dal bi bilo dovoljno ili ne ..
 
Upravo se vratio sa sastanka, organizuje se protestna vožnja u ponedeljak 8:00, i to sva udruženja asocijacije u isto vreme.
Po novim pravilima, mora skup ili vožnja da se prijavi najmanje 5 radnih dana ranije, i to približan broj učesnika, ruta kretanja, redari,...
 
A too... super.

Nejma pravde druže, nejma je na ovom dunjaluku.

Nejma pravde niti je mere biti sve dok je narod laživ.

A ko laže taj i krade pa je i pravdu ukrao i dobro sakrio, pod devet ćilima, da mu je komšija ne prekrade.

Pa od pravde koristi ni lopovu ni pokradenom.


* * *

Dobar dan. Dobar đevere, kako si ?

Evo dobro snajka, jeste vi svi živo i zdravo? Jesmo đešo, Bogu fala.

Gde mi je to buraz ili stric ? Svekar namiruje, a brat ti je evo sad ukročio, dežuro na magistrali, evo sad ću ti ga dati...

Zdravo buraz, šta se radi ? Ma evo sad s barikade beem ti barikadu.

Kako ide, oćel biti šta, zar niste prekinuli protest ?

Ma yebi mu majku, pričalo se da će plaćati 50-60 dinara, čim smo džadu prekinuli izbaciše stotku, od jutros se priča biće 140, a nema, nemoš, al eto...

Pa šta kaže Janjuš ?

Ooo moj Brado, Janjuš ko Janjuš, ti Bogami ko da ga ne znaš, cipele bi naopako obuo i taki pred popa stao nebili mu se dalo da zdravicu drži. Bijaše saš njim i onaj trbelek, da ne pričam preko telefona...

A ovi vaši iz udruženja ?

Pa šta će?! i oni i mi saš njima... Svakog njegova muka pritisla, znaš kako je ovde...

A Turci, kako oni, vidim kačite one zastave ?

O yeboimpasmajku i jednima i drugima, života mi moga Brado ja sam sve čeko kaće neko zavikati brastvo jedinstvo.

Pa kako ti pristade uz takve ?

Ne seri Boga ti ! Mlađi si i ne seri ! Jes bilo zlatno to tvoje jugoslovenstvo pa si jope pušku mrčio i doktori te krpili. Sirotinja i oni i mi, a gazde zajale. Oćemo na kraju svi komunisti postati ko i ti.

Ha ha ha ha...

Samo se ti smej, uteko u tu ravnicu pustu pa ti je lako zayebavati braću i rođake. Vidi bolan, spremi mi ta tri tovara "nonijusa" da posijemo na jesen, stric ti samo o tom priča, veli reko Bradati striku svome.

Oću, spremiću, nego šta vam ono Brankiša i društvo prete tužbom zbog štete gateru ?

Ma goni govna i oni ujutru prete, a popodne sokove i kisele donose.

Brane vam donosi sokove ?

A ne donosi on, on ti je velika faca, ja ne znam bi li ti se javio da se sretnete na čaršiji, po čaušima šalje, po ladu da ga ne poznadu i on i ona pogan... Boga ti jes ti to mene zvao da me saslušavaš, a ? Nastavi tako pa ću te ko i ...... oćerati !

Ha ha ha...

Ništa mi se nemoj smejati. Ti znaš kakav sam ja... Bijaše nam i rođak jedan dan, s onim njegovim Kalaitima... e ako su ono seljaci ja sam Filaretu šef.

Ene Filaret i dalje aktuelan ?! Neke nove sentence ?! Nisam informisan... Bi li još ko sa strane ?

Bio nakav i od ........., veli došo da nas podrži, podržo me za muda da Bog da, što nije svoju čaršiju digo, politika moj Brado politika, posle vele da je on nakav Jeremićev član yebogaiHakijai Hamdija.

A yebešga... Nego reci mi što prekinuste ?

Veli ti stric yebo malinu ako on sa 86 godina mora kravama namirivati.

A ovi uz udruženja ?

Pa šta će i oni i mi saš njima ? Nudili nam 50, mi izgurali na 100, još ako bude 140, ihaaa...

A Boga ti buraz jel istina da će pomilovati ...... brata ?

Aj ne seri preko telefona, ajde zdravo, pozdravi familiju, zove stari telad mu se pustila, ne seri...


Autentičan transkript.
 
Poslednja izmena:
Prvenstveno cena goriva, a ima tu još zahteva, koji se vuku još od početka godine, uidanje uredbe za bezcarinski uvoz žitarica, subvencije, PIO, odvodnjavanje za prošlu godinu,...
 
Niko se nista ne izjasnjava za sutra. Jel se zaustavljamo u 17:00 gde god bili ili je narod ponovo bukao i vikao, a kad treba da se pokaze zacutao pa ce opet pojdinci da naj... kao i do sada.
Ja sutra stajem na put pa kako mi bude :ppozdrav:
 
Staću i ja samo ne vidim šta možemo tim zaustavljanjima postići? Beograd je središte tamo treba nešto preduzimati i organizovati blokade , da gospoda vide da nisu ne dodirljivi .
 
Iznenadio sam se jutros kada sam čuo Uroša da najavljuje sutrašnji protest. Čudi me da je Mariću cenzoru to promaklo.




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Cuo am nesto na ulici da su pisane prijave kod nas u supu do ponoci svima koji su zateceni na raskrsnici kod nas... jel se nesto o tome zna?
 
Nazad
Vrh