Traktorski cepaci za drva

Bolji je talijanski sa komandama na ruckama kojima se drzi meterica... tako bar kazu slovenci... plus ima i hod koji je duzi za 10 cm i dve brzine koje ventil sam odredjuje prema opterecenju. Inace taj cepac je dobio zlato na nekom od sajmova, neznam marku.
 
U principu da imas klip,razvodnik,pumpu,materijal i nesto vremena mozes sam da napravis cepac...nije veca filozofija.
 
U principu da imas klip,razvodnik,pumpu,materijal i nesto vremena mozes sam da napravis cepac...nije veca filozofija.

Znam da ga je moguce napraviti u varijanti "make at home",ali me brine,pre svega,brzina cepanja,a onda i sve ostalo.Ipak mi fabricki cepaci ulivaju vise poverenja.Razmisljam o nekoj profi varijanti,sto znaci bar 20 tona.I da ima mini vitlo za privlacenje trupaca.

 
Pa cena ovog Robust od 20 t,sa stolom,krst sekirom i vitlom za privlacenje iznosi oko 3300 evra sa PDV-om.

 
Ljubazna cena ali namunjeni,znas bez obzira na fine reklame ne verujem da postoji cepac koji ako naidje na dobre cvorove nece da zaglavi...desi se i na ovaj sto ja imam ali nije strasno malo okrenes i probas na drugo mesto.
 
Ali mislim da je vucna sila vitla od 500 kg mala,po mom misljenju 1 tona vucne sile je neophodna da bi to funkcionisalo bez teskoca.

- - - - - - - - - -

A kakav imas cepac,ako smem pitati?
 
Pravljen,cu da okacim slike kad ga slikam.Imate li neki buldozer za krcenje puteva?
 
Pa buldozer angazujemo po potrebi,ima tu u blizini covek sa tom vrstom masina.Prednji raonik na starom rusu sasvim dobro krci.Dalje cekrk izvlaci.Ali ne bavim se ja tim toliko profesionalno,nego u poslednje vreme idu dosta drva iscepana za lozenje na paletama.Pa razmisljam u smeru da se to direktno u sumi cepa pa na paletu...

- - - - - - - - - -

Inace koristim obican svrdlo ,trn,kako ga ko zove cepac za metarska.Em tesko je navlaciti trupce na trn,em opasno...
 
Svakako zvuci kao dobra ideja,ma ja i ove za kotao ne cepam vise rucno...ne isplati se:) u jednom manastiru u mojoj blizini treba da ima jedna ekipa iz vase okoline koja sece drva,vredni momci.
 
Svakako zvuci kao dobra ideja,ma ja i ove za kotao ne cepam vise rucno...ne isplati se:) u jednom manastiru u mojoj blizini treba da ima jedna ekipa iz vase okoline koja sece drva,vredni momci.

Ima ovde dosta ljudi koji se tim bave,ima dosta privatnih suma.Samo su sume veoma strme i nepristupacne....muka je to...
 
Ma ja nemam pojma sumu...nesto malo sam pomagao kod nekog posla sa izvlacenjem-ne moze od panjeva da se blize parkiras pa sa jedne kamare nosis na 2 pa 3 i tako...sto je najgore i ljudi koji su veterani i znaju drvo da obore gde hoces ipak se desavaju cuda da se tako izrazim...
 
Poslednja izmena:
Мало се цепало данас.
1cf7b1b77c8360a85c517045ea521828.jpg
b8fd28bd94fc608b447f4a87e9c57a1f.jpg


Послато са M2004J19C помоћу Тапатока
 
Pozdrav, za što je sve sposoban kalač hidraulični 15 tona pritiska, odnosno što recimo ne bi mogao procepat? Nemam iskustva, a tražim nešto za sebe, najviše Bagrem radim.
 
15t može da izcepa sve, moj ima oko 8t zaustavi se u baš tvrdom drvetu, imam bukvu koja rste na 1500m nv. stare su preko 100godina ne verujem da ima nešto tvrđe za cepanje. Izcepam sve, malo teže ali ništa ne ostane sem za sušenje mesa.

Послато са M2004J19C помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh