Izbor trimera za travu?

Učlanjen(a)
30 Nov 2017
Poruka
213
Lokacija
Nis
Koji trimer kupiti za kosenje trave u vinogradu, u sljivaku? Preporuka?

Sent from my CUBOT CHEETAH 2 using Tapatalk
 
Moj tast je skoro kupio Vilager,dosta je veliki,platio 300e. Meni se ne svidja polozaj levog rukohvata i glava za najlon je katastrofa. Ja ima Stihl fs 350,kuplen pre 12 godina,nakosio se najlonom,pa cirkularnim nozem se nasekao grmlja. Nikad niti jedan jedini kvar nisam imao.
 
A ovi straus ili deamon sto su na KP po 100e?
Nema garancije, a kakvi li su ovako, da li ima delova?
Za sad mi je vilidzer bc1900 prvi izbor. Oko 200e. Toliko i para imam i 2 god garancije.

Sent from my CUBOT CHEETAH 2 using Tapatalk
 
A ovi straus ili deamon sto su na KP po 100e?
Nema garancije, a kakvi li su ovako, da li ima delova?
Za sad mi je vilidzer bc1900 prvi izbor. Oko 200e. Toliko i para imam i 2 god garancije.

Sent from my CUBOT CHEETAH 2 using Tapatalk

Mislim da se ako izabereš vilager nećeš pokajati, ja imam baš taj 1900 i evo već 4-5 godina radi perfektno, znači ćale (koji baš nema osećaj za mašine), jedan radnik i ja ga koristimo baš. U tom cenovnom rangu ne znam šta može da bude bolje, poštujem sthil i ostale marke više klase ali baš tri puta jaču cenu ne znam dali vredi.
 
Ove subote Lidl Hrvatska ima u prodaji aku trimer. Cijena i garancija su povoljne pa razmišljam o kupnji. Trebam ga za opkositi oko voćki što ostane nakon malčiranja i za održavanje manje površine (cca 100 m²) na velikoj strmini.

Ima li netko znanja ili iskustva s aku trimerima, a da ih je voljan podijeliti na forumu?
 
Ja sam kupio trimer marke "bavaria"...tako piše, na onoj pločici i koštala je jedanaest hiljada dinara, kad je gore pomenuti "viladžer" bio sedamnaest hiljada...Isto je imao garanciju dve godine, dosad -treća sezona- radi besprekorno a i on je inače kineski..ima ono PRC kao mesto proizvodnje.
E, pre neki dan, mi je kanap za paljenje ostao u ruci...izvukao se, kad unutra iskočio feder...nekako namestim , i upalim par puta i opet se ponovi isto...Ne znam šta ću dalje da radim, da li se može trajno opraviti ili da tražim taj deo videćemo...
Toliko od mene...
 
Sa kinezima je uvek macka u dzaku, mozes da prodjes super, a mozes i da nadrljas. Ja sam pre 5-6 godina u Metrou kupio nekog kineza za 10ak hiljada i u sustini sam zadovoljan. Kosim nekih 30-40 ari 2-3 puta godisnje. Ukupno sam za sve godine imao troskove 50 ak evra, odmah zamenio glavu, kupio husqvarninu jer je ona kineska pukla na drugom kosenju, isto mi se desilo da mi kanap za paljenje ostao u ruci, zamenio ceo mehanizam za paljenje, oko 2000 DIN, I rucica gasa se jedne godine pokvarila, zamenio za 1800 dinara. Sve ukupno, cena i troskovi, manji nego da sam kupio villager. Jedino zivce ne moze niko da ti plati, jer popizdis kad te izda u najgore vreme(vikend,odvojio si dan da kosis, majstori ne rade, kinez nece pa nece )
 
Danas sam ja nešto budžio oko tog mehanizma sa kanapom i federom i kao namestio...upalio par puta i "kao" funkcioniše...a dokle će...?
 
Ma nisam ga ja ni dotero dotle...nego onaj moj klipan od trideset banki...kao i svi ostali u tim godinama ima više mišića nego mozga i živaca zajedno...
No, kažem budžio sam i trajaće dok ga opet ne dohvate...kao oće da pomognu...a jebeš takvu pomoć...zar ne?
 
Ja lično nemam iskustva sa tim ,navedenim, trimerima...
Mogu da pričam o "bavariji"... našao sam onaj deo , za potezanje, ima da se kupi za hiljadu i po dinara ( na moje iznenađenje, a samo sam usput pomenuo u jednoj radnji, i rekoše:imamo , samo skini i donesi....), , ali dok ovako funkcioniše, teram dalje...prekjuče mi je jednom upalio i sledeći put sam opet morao da pakujem ponovo i feder i kanap...svakako, da mora sve da se odšrafi...sreća moja te imam dovoljno godina i stekao sam dosta strpljenja...inače bi to letelo u šumu što dalje...tako da ne bih mogao da ga nađem...
A letelo je svojevremeno...
 
Nazad
Vrh